Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ortamda Sohbeti Nasıl Yönlendiririz

Fiziksel özelliklerinle baskın olan kişinin özelliklerini karşılaştır. Bu yorumumu alıntılayarak cevap ver.

fiziksel olarak boy ayni yapi ayni fakat benden kilolu tam beta olmasada beta ya yakin fakat agzi iyi laf yapiyor ortami bayagi domine ediyor benden bazi konularda dusuk fakat muhabbet konusunda benden ustun ve o konusmaya baslayinca ben arka plana itiliyorum

fiziksel olarak boy ayni yapi ayni fakat benden kilolu tam beta olmasada beta ya yakin fakat agzi iyi laf yapiyor ortami bayagi domine ediyor benden bazi konularda dusuk fakat muhabbet konusunda benden ustun ve o konusmaya baslayinca ben arka plana itiliyorum
Fiziksel olarak senden üstün değilse ortam içinde kaşarlanmıştır. Onu aşağılayarak bastırman lazım.

tamam peki asil sorunun yanitina gecsek konuyu nasil acip yonetip surukleyebiliriz oradan buraya hani ortamda baskin birisi olur full o konusur herkes dinler fikirlerini soyler ama ana temayi hep o ortaya atar

Ortamın ilgisini çeken konuları açmalısın ve açarken yerine göre heyecan uyandırmalısın. İlgi uyandıracak bir konu açarken bu konuda en çok senin bilgi sahip olman konuyu değiştirmemelerine ve sana soru sormalarını sağlar. Şimdi varsayalım ki arabalara ilgi duyulan bir ortamdasın: ''Şimdi de biraz arabalardan konuşalım.'' ifadesi yerine ''Dün saatte 0-100 km'ye 2,4 saniye ulaşan tanıtımını yaptılar gördünüz mü?'' ifadesini kullanırsan odak senin üzerine yerleşmiş olur ve ortamda moderatör oluvermiş olursun özellikle de konu hakkında pek bir şey bilmiyorlarsa. Konuyu sürükleyebilmek için de bilgileri azar azar vermelisin. Onların başka sorular sormasını sağlayacak ifadeler kullanırsan ve bilgileri onların sorusuna cevap olacak şekilde verirsen çok daha iyi olur. Bilgili, mizah sahibi, kendine ve başka bireylere saygı duyan insanlar ortamlarda sevilip sayılır. Ayrıca ortamda iken kendinden emin olmalısın ve sesin başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde gür olmalı. Sen konuşuruken başka birisi sesini keserse sesini yükselterek konuşmaya devam et diğer kişi susacaktır. Susmuyorsa tepki göster ve ortama karşı senin sözünü kesmenin ne kadar yanlış olduğunu ona söylemekten kaçınma(kendinen emin, gür bir sesle). Eğer bunu yapmaya devam edersen sözün bir daha kesilmeyecektir.
Umarım soruna cevap olabilmişimdir. Aklında kalan herhangi bir şey varsa sormaktan çekinme lütfen.

Ya şimdi kusura bakma ama adam ortamı domine ediyor kendini dinletiyor ortamın en rahat adamı o ama nedense o beta oluyor sense alfasin. Ortamın alfasi o aci gerçek de bu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8