Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ortamın Baş Gorili

Teşekkür ederim elini omzuma atan arkadaşım liseden eski sinif arkadasimdi tabi o zamanlar tam bir omegaydım hicbir zaman beta olmadım ama 1 sene önce burayı keşfettiğimde bazı şeylerin farkına vardım ve omega olduğumu anladım hala alfa değilim ama eskiye göre çok büyük bir ilerleme kaydettim ve benim gözümü açtıkları için bu siteyi kuranlara, bu makaleleri yazanlara tavsiyeleri veren güzel insanlara ayrıca teşekkür ediyorum. Neyse işte o arkadaşımla seneler sonra karşılaştık hala beni eski ezik biri olarak gördüğü için bu da beden diline yansıyor diye düşünüyorum. Ne kadar değişirsem değişeyim onların gözünde hep eski ezik ben kalacakmışım gibi geliyor bunu değiştiremez miyim?
Kanka arkadaşının seni ezik olarak görmesi normal çünkü eski bir arkadaşın ve senin değiştiğini bir buluşmada filan farketmez.Seni ezik görme olayını umursamaman gerekiyor.Kendini geliştir, zayıflıklarını onar.Öğrendiğin şeyleri kendi karakterine katarsan ezik olmaktan ve görünmekten de kurtulursun.

Eziklik ve beden dili ve hareketlerindeki görüşün doğru.Beden dili ve hareketlerini de karşına kendini güçlü gösterecek şekilde geliştirmelisin.

haklısın bu beden dili meselesini iyice çalışıp rayına oturtmam lazim yoksa hep aynı şeyler kısır döngü gibi devam edip duracak ve ayrıca sosyal oyunum yok denecek kadar az bu konularda çok geri kaldım maalesef

Hani dedin ya beden dilinde elini omuzuna koymak üstünlük belirtir diye peki bu bize yapıldığında bunu nasıl savuşturmamız gerekiyor bir arkadaşım bana bunu yapmıştı ama o an üstünlük işaret olduğunu bilmiyordum eğer birisi elini omuzumuza koyuyorsa (Beden diliyle) onun değil de bizim üstün olduğumuzu göstermek için nasıl bir tavır takınmalıyız?
Eğer eli senin omuzundaysa sende aynalama yapabilirsin.Diğer elini onun omzuna koy bir süre sonra omzundaki eli otomotik olarak inecektir bu şekilde durumu eşitlersin.Ha illa üstünlük belirteceğim dersen o elini omzundan indirince onun omzundaki elini sıktığın elin üstüne hafifçe vurarak konuşmaya devam et bla bla bla

haklısın bu beden dili meselesini iyice çalışıp rayına oturtmam lazim yoksa hep aynı şeyler kısır döngü gibi devam edip duracak ve ayrıca sosyal oyunum yok denecek kadar az bu konularda çok geri kaldım maalesef
Varsa sorun yardımxı olurum

Gayet başarılı bir gün olmuş Realalfa, öyle or*spu çocukları beni de delirtiyor. Muhtemelen bu yaptıklarından sonra içi kendi kendini yiyecek, bir malı daha sokaklardan temizlemiş oldun. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8