Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Otoriteye karşı çıktım

Jim

Katılım
22 Nisan 2018
Mesajlar
239
Tepkime puanı
285
Yaş
24
Konum
Samsun
Şehir
Samsun
yok ergenlikle alakası yok. her şey sizin kafanızdaki gibi değil. her şeyi bilmiyorsunuz. kesin hükümde bulunmak seni eksiye düşürür. şu an düştün de.
Herhâlde her şeyi bilmiyorum ama bildiklerime göre sonuç budur :) Otoriteye karşı çıktım demişsin, dayını otorite olarak görüyorsun. Dayının senin üzerinde bir yaptırımı yok bunu idrak etmemişsin ki. Olayı anlatmadan burada paylaşırsan benim düşüneceğim de bu olur. Peki burada bu postu atarak ne yapmaya çalışıyorsun? Dayını siktir edecek kadar havalı olduğunu görmemizi mi? Aptal insanlar sürüsünden sıyrılıp da çok havalı olduğunu fark etmemizi mi istiyorsun?
 
Katılım
27 Nisan 2018
Mesajlar
284
Tepkime puanı
210
Yaş
19
Konum
Pendik İstanbul
Şehir
İstanbul
Olayı anlatmadan burada paylaşırsan
haklısın burada

herkeste olmayan ailevi sorunlar yüzünden dayılarımın hepsi benim üzerimde otorite. bu zamana kadar hep saygı gösterip bir denileni ikiletmezdim. ve ezilirdim. bugünde beni ezmeye kalkışınca, her zaman yaptığımın tersini yaptım. ve benim için imkansız bir olayı başardım. lakin sen olumlu açıdan bakmak yerine götünden anladın. zihninde kurduğun düşüncelerin gerçek olduğuna inanarak benim havalı olduğumu ispat etmek gibi bir amaç içinde olduğumu yazdın. çok yanıldın. bu platformda ego kasan insanlar var ise beni onlarla aynı kefeye koyma. burada hiç bir zaman kendimi övmedim. aksine gömdüm.

sonuç olarak gene iyi niyetim suistimal edildi ve çok saçma bir diyalog yaşandı sayende.

bu başlığı o anki atmosfer ile yazmıştım. bu açıklama olmadan başka yönlere çekilmesi çok kolay. affedersiniz.

tekrardan belirtmek isterim ki bu arkadaşımızın dediği gibi şu platformda ego kasmak için değil, gelişmek, geliştirmek için varım. ha aksine inanırsınız çokda sikimde.

benim için çok değerli ve anlamanız için söylüyorum bu konularda kendini aşmış bir insandan aldığım en büyük ders olarak şunu söylemek isterim ki kötü niyetli olanlar elbet bir gün sikilecek. o yüzden iyi niyetli olalım arkadaşlar. elinize geçen bilgi birikim becereyi iyi şeyler için kullanalım. yoksa zamanında sikildiğim gibi sikilirsiniz.

jim, bukadar şeyi seni ciddiye aldığımdan değil bir vesile olduğun için yazdım. lafım sana değil. teşekkür ediyorum dostum.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst