Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Oyun ile ilgili görüşlerim, flake üzerine, ün üzerine, black pill'den de bir şeyler öğrenip uygulayabiliriz, rekabet üzerine, kişisel markalaşma üzeri

Merhabalar arkadaşlar, bu tür konuların tam olarak bilimsel sayılabileceğini sanmıyorum. Bu tür konularda gözlemlerimi, deneme yanılma ile edindiğim bilgileri paylaşacağım ve sizden fikir alacağım.

Marketting ile harmanlanmış edindiğimiz PUA ve Redpill bilgilerine kısmı olarak itibar etmeliyiz. Okuduklarımızı İlk önce akıl süzgeçimizden geçirmeliyiz. Ayrıca kendimiz de bir şeyler üretip literatüre katkıda bulunmalıyız. Bu bir forum sitesi üzerinden veya başka alanlardan sağlanabilir.

Oyunla ilgili pratik ve teorik deneyimiöe dayanarak blackpill'den bile öğrenecek bilgiler edinebilirsiniz. Örneğin ben blackpill subredditini okurken bir takım edinimlere sahip oldum ve bunların bir arkadaşım denemesini yaptı. Bir Tinder hesabında ünlü Pick Up Artist'i James Tusk'ın 2 adet fotoğrafını koyduk. Yerli ve yabancı birçok hb8 üstü kadın, olulturduğumuz profile yönelik oyun yaptı/ yürüdü, fcloselamayı denedi, biz hiçbir şey yapmadık. Hatta direkt olarak genetik üzerine yerli ve yabancı iltifatlar geldi.

Başka bir deneyimimdem bahsedeyim. Tanıdığım bir fastfood işletmesinde çalışan 18 yaşındaki *orta tipli* orta boylu (geçenki deneyde umarım görünüşün ne kadar önemli bir faktör olduğunu anlamışsınızdır,) bir arkadaş bundan 2 yıl önce bir tiktok videosu çekiyor. Bu video 2 yıl önce Instagram'da bir sayfada paylaşılıyor ve 400k izlenme alıyor. Videoda bu arkadaşın yüzü gözükmüyor bile balkondan düşen bir kızı turarmışçasına yerden yan bir şekilde kaldırıyor, Instagram profiline girdiğinizde yine net olmayan bir şekilde çekilmiş 3 adet fotoğraf karşımıza çıkıyor. Hepsi bu kadar. Bu arkadaşın 10k takipçisi var. Ayrıca 900+ okunmamış fclose isteği, nude içerikler, vs. Kızlar oyun yapıyor anlayacağınız.

Benim bir teorime göre flake yeme sebebinin başında Ev olmaması ve güçlü bir Instagram hesabımızın olmaması fikri var.

Şimdiye kadar Instagram hesabı açmamış birisi olarak artık bunu bir rozet gibi kullanacağım kim ne derse desin. Instagram çevrimdışı ilişkilerimizde de son derece önemli arkadaşlar. Hipergamiyi şahlandıran Instagram thirst trap ile bunu başarıyor. Siz oyun yapsanız da yapmasanızda ilişkinizin kalıcılığını ve tamamlayıcılığını sağlayan platform Instagramdır.

Instagram hesabınız sosyal kanıttır. Bu sosyal kanıt denilen şey öylesine güçlüdür ki sürü psikolojisi bu yolla çalışır, ülkeler böyle yönetilir, ürünler böyle satılır. Bu... kişisel markalaşmanın konusudur. Örneğin Nusret, sizin uzaktan rakibinizdir bunu bilseniz de bilmeseniz de.

Sizin rozetiniz kimliğiniz olan Instagramı şöyle anlatsam daha iyi olur: ABD ve Alaska gibi düşünün, siz eğer Instagrama değer vermezseniz oyununuza veya kendi gelişiminize değer verirseniz Alaska kısmı idaresiz kalır. Kadınlar sadece sizin bedendilinizden içsel oyununuzdan mı sizi anlıyor sanıyorsunuz? Buna zamanları yok, buna kısmen tenezzül ederler, buna efor vermek istemezler, çünkü hep kazanıyorlardır. Senin bedendilini ve içselliğini kusursuz mizah gücünü, hikaye anlatıcılığındaki ustalığı, rafine zevklerini unutabilir, öylecene bunlar kalırsa. Ama Instagram ile kalıcı bir hatıra kazanabilirsiniz, ilişkileriniz uzayabilir. Instagramı yok, gücünü göstermekten korkuyor, diyebilirler. Sen yanıltıcı olabilirsin, resimli kanıtlar çok ama çok önemlidir, onlar da oyundur, onlar da sarkan ağırlıklarını ortaya koyma biçimidir. Artık bir hipergerçeklik çağındayız. Primatif bir bilindiklik olan sosyal kanıt hala gün yüzü görüyor buna dikkat edin. Kişisel markalaşmaya dikkat edin.

Son olarak sizle irtibat kurmak isteyeceğim, bu gelişim konusunda.

Son düzenleme:
Ben burada fotoğrafçı arkadaşlarımızın olduğundan veya profesyonel kamera sahibi insanların olduğundan eminim. Para kazanmak ve sohbet etmek isterseniz ben buradayım.

hocam haklısın instagram çok önemli ama saçma sapan şeyler yapıp da yüksek takipçili olmak istemiyorum alternatifleri var mıdır

hocam haklısın instagram çok önemli ama saçma sapan şeyler yapıp da yüksek takipçili olmak istemiyorum alternatifleri var mıdır
Özgünlüğünü takdir ettim. Ünlü olmak için elbette şaklabanlık yapmaya gerek yok. Adapte olmayı bilmeliyiz. Mesela bir youtuber vardı Shockvoice diye belki hatırlarsın, Matrix'i son derece etkili bir hikaye anlatıcılığıyla anlattığını hatırlıyorum. Ama ilk başta ne yaptı bu adam insanların güdülerine göre hareket etti ve gürcü hamsisi adlı video ile o platforma geçiş yaptı. Insanlar holywood dublajını komik bulur, Türkiye'de mizaha yönelik bir açlık söz konusu. Daha sonra ünün gücü ile kazandığı DEĞER sayesinde kendi kitlesini şekillendirdi. Vine videoları ile yükselen birçok kişi oldu. Bunlar oyunun bilinmeyen kısımları.

Para kazanmak da doğrudan sizin norm-al değerinizi belirliyor. Oyuna ara vermelisin demiyorum, hele ki açtığın her ilk set ile date yapabilecek güçteysen, oyunu araştırmaya vakit harcamak yerine kendini keşfetmeye odaklanabilirsin. No-surf diye bir akımı takip etmeyi şiddetle tavsiye edebilirim. Hayat bir yarış, gözlem ve tahmin gücünü iyi kullananlar tam gerçeği bulmaya çalışanlardan çok daha hızlı ilerliyor. Bazı şeyleri içsel olarak bilebiliriz, sezgilerinize güvenin arkadaşlar.

öncelikle güzel bir yazı keyifle okudum. flake ne demek bilmiyorum açıklarsan sevinirim ve ayrıca instagramı aptal platformu olarak değerlendiriyorum ama kullanıyor muyum evet :) şöyle ki sadece kaliteli fotoğrafları yüklüyorum ya da bulunduğum yerleri beğendiğim müzikleri paylaşıyorum bunlarıda benim değerimi arttıracak şeylerden seçiyorum ama sırf değerimi arttırsın diye değil değerimin ve yaşadığım hayatın bu olduğu için paylaşıyorum.
diğer bir tayfa var elinde fotoğraf makinesi alıp sadece instagrama fotoğraf yüklemek için gününün yarısını fotoğraf için harcayan yaşamadığı hayatları yaşıyormuş gibi gösteren ve sadece instagram için yaşayan kitle... onun yerine yaşadığımız sahip olduğumuz şeylerden küçük küçük kareler iliştirirsek hem daha kaliteli hemde daha güçlü duracağını düşünüyorum.

Yazıya %100 katılıyorum.

Kendi yaşamadığım sahte hayatı paylaşmak saçma geliyor o yüzden yazıdaki gibi bir profil nasıl oluşturulabilir?
Nasıl bir profil olmalı?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8