Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Oyunu baştan yaratıyoruz!

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
464
Tepkime puanı
1,815
Selamlar beyler.

Önce sizlere oyunun tarihçesinden bahsettikten sonra asıl düşüncelerimizi anlatacağım. 1970'lerde Ross Jeffries ile doğan pickup artist akımı 1990 ve 2000li yılların başlarında büyük patlama yaşadı. Hatta 2007-2008 yılları pua'ların zirvesidir. Buna başlıca sebebiyet veren şey ise Mystery Method ve The Game isimli kitapların yayımlanması ve internetin yaygınlaşmış olmasıdır. Hatta Mystery'in sunuculuğunda The Pickup Artist TV Show isimli program tvlerde yayınlanıyordu. Sonrasında 2008 yılının sonlarına doğru program kapandı. O yıllardan sonra da sürekli düşüşe geçti.

Düşüşe geçmesinin asıl sebebi ana akım medyadır. Medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte pualar tecavüzcü ve tacizci sapık olarak tanıtıldı. Şimdilerde pua olduğunu söylediğinde insanlar sana sapık gözüyle bakıyorsa veya akıllarına taciz, tecavüz geliyorsa bunun asıl sebebi medyanın bunu böyle empoze etmesidir. Bunun bir diğer sebebi ise feministler.

Feminist deyince gülüp geçiyoruz aslında ama git gide tehlikeli olmaya başlayan bir salgın haline geldiklerinin farkına varmamız gerekiyor. Evet feministler örgütlenerek bütün puaların tecavüzcü olduğunu, pualar profesyonel cinsel tacizci sürüsü olduğunu, kadınları kandırıp yatağa attıklarını söyleyerek toplumu galeyana getirmişlerdir.

Peki bu akım nasıl yaygınlaştı?
2005 senesinde bahsettiğim The Game ve Mystery Method isimli kitapların piyasaya sürülmesiyle tüm dünyada erkekler sevinçle karşıladı bu durumu. Özellikle Neil Strauss - Oyun kitabı o yıllarda bütün dünyada 2.5milyon adet satılıp Türkçe de dahil her dile çevrilince büyük patlama yaşandı. Herkes bu adamların hayatını çok sevip onlar gibi olmak istedi. İncil, Kur'an, Tevrat nasıl ki dinlerin kutsal kitabıysa Oyun da öyleydi. Kült bir kitaptı.

O yıllarda oyun gerçekten zirve dönemini yaşıyordu. Gerçek hayatta atölye denen buluşmalar düzenlemeler, forumlar, bloglar, eğitim cdleri, videolar, normal baskı kitaplar, teknikler ve daha fazlası. Her şey mükemmeldi. Bunu gören feminist ve medya saldırmaya başladı.

İlk olarak feminist gazeteci yazar Hadley Freeman dünyanın en büyük gazetelerinden birisi olan The Guardian ' da haber yayınladı:
Kadınlar pua ordularına dikkat edin!

531


Amacı ise bu akıma ayak uydurmuş olan puaları utandırmaktı. Baştan çıkarma sanatını öğrenecek kadar aciz olduklarını söyleyerek onları yollarından geri döndürmeyi hedefledi. Fakat oyun dünyasıyla ilgili pek fazla bilgisi olmadığından dolayı pek ses getirmedi. Bunların aradıkları olay daha büyüktü, daha büyük suçlamalar yapabileceği bir şeyler arıyorlardı.

Sonunda aradıklarını 23 Mayıs 2014 Santa Barbara Katliamı ile buldular. Elliot kadınlarla arası kötü olan zengin çocuğuydu. İstediği her şeyi elde edebiliyordu. Kadınlar hariç. Kadınlar tarafından sevilmediği için onlardan intikam alacağını söylüyordu. Ve öyle de yaptı. 7 kişiyi öldürdü ve şimdi kim alfa erkeği? diyerek gözlerin puaların üstüne odaklanmasına sebep oldu.

Bu olayı fırsat bilen medya pualara saldırdı. Onların kadın düşmanı olduğunu, kadınları elde edebilmek için yalanlar söylediklerini ve taciz ettiklerini belirtti sürekli. Puaların açığını arayan medya durmadı ve Julien Blanc isimli puayı hedef alarak saldırılarına devam etti.


Videoda da göreceğiniz üzere Julien bir kızın boğazına yapışmış bir şekilde üstünlüğünü kabul ettirmiş. Belki olayın iç yüzünde farklı şeyler vardı ama kim bilir? Sonrasında olaylar daha da ileriye giderek pualara fiziksel olarak saldıracak kadar ileriye gittiler. En çokta Julien zarar geldi bu olayda dolaylı olarak oyun dünyası zarar gördü ve tamamen ölmek üzere.

Şimdi sizlere google istatistiklerini bırakıyorum. Aşağıdaki istatistik 2013 yılları arasında günlük 10-15bin kişinin aradığı şeyin şimdilerdeki düşüşünü gösteriyor.

529
Şimdilerde bizlerin de onca çabasına rağmen aylık googlede aranma hacmi 1,600 gibi komik bir rakama düşmüş durumda. Yani günlük 10-15bin kişi googlede pickup artist, pua diye ararken google de dahil feminizm ve medyanın saldırısıyla aylık 1,600'e düşmüş durumda.

530

Bu trafiğin düşmesinin asıl sebebi googledir. Google feministlerle ve medyayla uğraşmak istemediği için pua platformlarını yavaş yavaş siliyor.

Google, Paypal, Facebook ve Godaddy gibi önemli şirketler bu tarz sitelere reklam vermekten veya bünyesinde barındırmaktan rahatsız olduğu için reklamları yasakladılar. Pua kitaplarının ve üyeliklerin satışında paypal kullanımı yasaklandı.

PUA gurularının çoğu tecavüzcü olarak anılmak istemediği için bu camiayı terk etti. Şimdilerde birkaç tane forum eski aktifliğinden eser kalmamış şekilde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Gidişat öyle gösteriyor ki kalan ömrü maksimum 1-2 sene.

Alfaloji ekibi olarak bizim arzumuz ise 1-2 sene daha durup bu camiadan tamamen çekilmek değil. Uzun yıllar boyu siteyi ayakta tutarak bu camiayı yeni keşfedenlere yol gösterici ve destek olmak istiyoruz.

İstatistiklerden anlayacağınız üzere bu durumda mümkün görünmüyor. Ya 1-2 sene sonra yok olup gideceğiz ya da yeni bir imaj ile gireceğiz.

Dün gece yönetim ekibi olarak beyin fırtınası yaptık ve oyunun kurallarını baştan yazmaya karar verdik.

Size planlarımızdan bahsetmek istiyorum biraz.

İlk olarak oyunun ismine kadar her şeyi değiştireceğiz. PUA yerine farklı bir isim bulacağız. Kılavuz olacak nitelikte makale arşivi hazırlayıp sadece forum üyelerinin görebileceği şekilde yayımlayacağız. Makaleleri yayımladıktan sonra büyük haber sitelerine, büyük instagram sayfalarında paylaştırarak ve twitterde gündem çalışması yaparak yeni hazırladığımız oluşumdan bahsedip bir anda yeni yarattığımız oluşumu bütün Türkiye'ye tanıtacağız.

Tabi bu bahsettiğim şeyler bir anda olacak şeyler değil. Yeni bir imaj yaratmak kolay değil.

Eskiden şirketin adı olumsuz etkileyecek birçok olayda geçince imaj değişikliği yapıp şu anda dünya zirvesinde olan birçok şirket var. Aynı şeyi hedefliyoruz. İmajımızı düzeltmek için ne kadar çabalarsak çabalayalım bir daha eskisi gibi olmayacak. Bu yüzdendir ki bozuk imajı düzeltmeye çalışmak yeni imaj yaratıp başarılı olmaktan katbekat daha zor.

İlk etap olarak Türkiye gündeminde önemli yer tutarak milyonlarca Türk'e ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Daha sonrasında yurt dışında hatırı sayılır pualar ile iletişime geçip oralara yaymayı planlıyoruz.

Oradan bakınca belki imkansız gibi görünüyor olabilir. Gerçekten tutkulu olan bizler içinse uzun bir çaba sonrasında başarılabilecek bir hedef.

Son olarak sizlere bunun neden imkansız olmadığını göstermek ve sonrasında bu konuyu asıl açma sebebim olan olaya girmek istiyorum.

532

Yaklaşık 2 aydır arka planda siteyle ilgileniyorum. Dünya genelinde 2m olan sıralaması bugün 529bin oldu. Aynı şekilde Türkiye'de 60bin olan sıralama bugün itibariyle 5600 oldu. Ve her gün daha iyi yerlere gelmeye devam ediyor.

Şimdi konuyu asıl açma sebebime gelecek olursak sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Oyuna yeni imaj çalışması yapıp, yeniden oluştururken sizlerin de fikirleri bizim için büyük önem arz ediyor.

Hadi beyin fırtınası yapalım ve oyuna yeni bir isim düşünelim. Kadın erkek ilişkilerine ve kendi tekniklerine pualar oyun diyordu. Türkiye'de googleye oyun yazınca kral oyun falan çıkıyor. Yani oyun isminden kurtulmamız tamamen bize özgü bir isim bulmamız gerekiyor.

Aynı şekilde pua ismini de değiştirmemiz gerekiyor. Şöyle ki googleye alfaloji yazdığınızda bizim sitemizle alakalı şeyler görürsünüz genellikle. Bu tarz özgün bir isim olmalı ve öncü olarak bizim sitemiz bilinmeli. Mümkünse globale hitap eden bir isim olmalı. Pua bütün globale hitap eden bir isim mesela.

Ve son olarak çeviri yapabilecek derecede İngilizce bilen kişilerle bir çeviri ekibi kurmak istiyoruz. Bu ekip üyeleri planlarımızı gerçekleştirdikten sonra fahri üye olmaya hak kazanacak ve şimdilik bir avantajı olmayan fahri üyeliğin bütün avantajlarına sahip olacak.

Hadi şimdi düşünelim. Oyuna ve puaya ne isim verebiliriz?
 
Katılım
9 Temmuz 2018
Mesajlar
445
Tepkime puanı
317
Şehir
Antalya
Hedefler büyükmüş aklımda hep böyle fikir oluşmuştur bu pualık neden bu kadar yayılmıyor vs. diye düşünmüşümdür bu olay dünyanın en rahat ülkelerinde yapılıyor yane tabuların sosyal baskıların ve dinin etkisinin çok büyük olmadığı ülkelerde ona rağmen çok ciddi tepkiler alıyor Türkiye ise tabu, sosyal baskı, din etkisi konusunda Avrupa' da en büyük ülke kezbanlarımız ve abaza erkeklerimiz, kadınları korumak için 40 takla atan erkeklerimiz, yobazlarımız meşhur ne kadar tutar ne kadar tepki görür bilmiyorum Türkiye uygun bir ülke mi ? şüpheli pualar sokakta çok rahat öpüşebilir Türkiye'de bir ara sarılıyorlar diye laf yiyen çift vardı neyse belki de pualık birilerine bir şeyler sorgulatır ve insanlara (erkeklere) ciddi katkısı olabilir isim olarak bir şey bulamadım malesef
 

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
464
Tepkime puanı
1,815
@FromendD bu olayın özet hali. 50 yıllık pua akımını tabi ki bir yazıya sığdırmam mümkün değil. Dün gece hazırlıyordum bu yazıyı fakat bir hata oluştu ve yazdıklarım silindi. Bazı kısımları atlamak durumunda kaldım.

PUA akımı ise sandığından daha büyük bir etkiye sahipti. Türkiye'de bu kadar pasif olmalarına bakma aslında dünya genelinde de pasif şu an. Bunun sebebi medya ve feministler.

PUA akımı yüzbinlerce belki de milyonlara varan erkeğin hayatını değiştirmesine sebep olmuş bir akımdır. Temeli sosyal becerileri geliştirmektir, sosyal beceriler gelişince insanlarla doğal olarak da kadınlarla aran iyi oluyor.

Sokakta öpüşme olayını ve hatta daha fazlasını Antalya'da görmüştüm, İzmir'de görmüştüm. Kimse de dönüp bakmıyordu. Bu bulunduğun şehirle alakalı. Yine de olaya sadece sokakta kız tavlamak olarak bakmamak gerekiyor.

Forumda 30-40 yaşlarında abilerimiz var. Kimisi de evli olan bu abilerimiz eşleriyle olan ilişkilerini rayına oturtmak için oyunu öğreniyorlar. Oyunu oynayan kişiler illa ki sokaklara dökülüp karı kıza yazılması gerekmiyor. İsteyen sürekli farklı kadınlarla beraber olmak için isteyenler de tek bir hatun için öğreniyor.
 
Katılım
25 Mayıs 2018
Mesajlar
463
Tepkime puanı
797
Şehir
İstanbul
Pick up Artist ismini duyunca İnsanın aklına hemen bardan vs. Kız kapıp becermek geliyor. İsim daha genel olmalı benim kanaatimce. Hem evli 30-40 yaşındaki adamın hemde Bizim gibi gençlerin Kadın-Erkek ilişkilerinde ve Sosyal ilişkilerin tamamında gelişmesini hedefleyen bir akım olmalı bu. Amaç Kendini geliştirmek istiyen insanlara kalite katmak olmalı. Olay sadece kadınlar üzerine dönerse objeleştirme suçundan her yerde linç ediliriz.
 
Katılım
7 Ağustos 2018
Mesajlar
359
Tepkime puanı
307
Şehir
Kayseri
Yazdığın en detaylı, yazı.
Makale ve tartışma tarzında bir yazı olmuş. Eline emeğine sağlık. Bende yaz vakti foruma katılmış bir üye olarak gerçekten bazen iyi bazen kötü. Sınavım olmasına rağmen forumu bırakmadım. Siz deki, forumumuzdaki ilgi ve sürekliliğin bitmesi dileğiyle.
 
Katılım
24 Şubat 2019
Mesajlar
21
Tepkime puanı
38
Yaş
25
Şehir
Ankara
selam, ingilizce çeviri kımı için iletişime geçelim hocam. Avrupa'da 1-1.5 yıldır daygame nightgame yapıyorum, Türkiye dışında deneyimi olmayan ancak deneyimlemek isteyen arkadaşlara tecrübelerimi de aktarabilirim.
 
Katılım
29 Temmuz 2018
Mesajlar
326
Tepkime puanı
639
Şehir
Konya
Katıldığım çok nokta var. Sözde eşitliği savunuyorlar ama bir olay karşısında ''O bir kız'' diyerek kendilerine öncelik vermemizi istiyorlar. Bugün ben bir kadına elimi kaldırsam tüm Türkiye ayağa kalkar ama bir kadın değil el kaldırmak beni yolun ortasında öldürse eminim 2 gün konuşulmam.

Farkında olmasak da gerçekten etrafımızı sarmış pozisyondalar. Bugün erkek denince maalesef HALA birçok insanın aklına kızı yatağa atmak,abaza tipler gelirken; kız,kadın denilince ''Prenses,melek'' gibi kavramlar geliyor. Büyük bir algı var üzerimizde. Hepimiz o kadar kitap okuyup konu araştırdığımız halde bir kız uğruna kendimizi hiçe sayıyoruz ve gene aynı hataya düşüyoruz beyler.

İster istemez bildiğimiz halde aynı algıyı biz de kabulleniyoruz. Sonra kızdan darbe yiyince de sesimizi çıkarıyoruz. Eh be güzel kardeşim hatunla öpüşüp yiyişirken aklın nerdeydi? Neden bir dudak,sevişme uğruna fikirlerini,emeğini,benliğini satıyorsun da bıçak kemiğe dayanınca ''Anti Feminist'' kesiliyorsun başımıza?

Siz yöneticilere olarak tavsiyem oluşturacağınız yeni oyunda İLK olarak İÇSEL GELİŞİM'e önem verilmeli. Yani direk kızla tanış,sohbet yeteneğini geliştir,samimiyet artınca öpüş vs. değilde kendimize saygı duymak,her şeye rağmen dimdik durabilmek vs. olmalı. Deyse en ufak darbede hepimiz yıkılıyoruz. En güzel örnek yazları..

Mesela yazın hepimiz gelişime it gibi odaklanıyoruz. Özgüven ve özsaygımız gelişiyor. Kendimize olan bakımımız artıyor. Bakış açılarımız iyi yönde ilerlerken okullar açılınca bir kız uğruna 3 aylık emek bir anda çöpe gidiveriyor. Ondan sonra beyler acil yardım,beyler yıkıldım nasıl ayağa kalkarım başlıkları... Gerekirse okul hayatımızdan başla,iş yerine kadar, içtiğimiz suya kadar ne yapmamız gerektiği öğretilmeli. Birçoğumuz yazıları yanlış algılayıp okulda,evde asosyaller gibi takılıyoruz. Gelişim ayağına kendimizi gelişimden mahrum bırakıyoruz. Özsaygıyı yanlış anlayıp önümüze gelene Polat Alemdar gibi tavır takıyoruz.. Ekstra olarak düştüğümüzde nasıl ayağa kalkılmalı, sosyal faaliyetlere bir süre ara verilmeli mi, yoksa biraz daha kendimize vakit mi ayırmalıyız gibi konularda kesinlikle ayrıntılı bilgiler verilmeli. Sadece kız tavlama üzerinde olursa bir süre özgüvenli,cesur insan karakterine bürünürüz. Darbe yiyince de dediğim gibi ''Ben doğmadan ölmüşüm'' moduna bürünüyoruz.

Ayrıca isim henüz aklıma gelmedi ama kesinlikle kız tavlamayı andıran şeyler olmamalı. Deyse senin de dediğin gibi Google affetmez. Genele hitap etmeli.
 
Katılım
11 Şubat 2019
Mesajlar
152
Tepkime puanı
345
Şehir
Ankara
Selamlar beyler.

Önce sizlere oyunun tarihçesinden bahsettikten sonra asıl düşüncelerimizi anlatacağım. 1970'lerde Ross Jeffries ile doğan pickup artist akımı 1990 ve 2000li yılların başlarında büyük patlama yaşadı. Hatta 2007-2008 yılları pua'ların zirvesidir. Buna başlıca sebebiyet veren şey ise Mystery Method ve The Game isimli kitapların yayımlanması ve internetin yaygınlaşmış olmasıdır. Hatta Mystery'in sunuculuğunda The Pickup Artist TV Show isimli program tvlerde yayınlanıyordu. Sonrasında 2008 yılının sonlarına doğru program kapandı. O yıllardan sonra da sürekli düşüşe geçti.

Düşüşe geçmesinin asıl sebebi ana akım medyadır. Medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte pualar tecavüzcü ve tacizci sapık olarak tanıtıldı. Şimdilerde pua olduğunu söylediğinde insanlar sana sapık gözüyle bakıyorsa veya akıllarına taciz, tecavüz geliyorsa bunun asıl sebebi medyanın bunu böyle empoze etmesidir. Bunun bir diğer sebebi ise feministler.

Feminist deyince gülüp geçiyoruz aslında ama git gide tehlikeli olmaya başlayan bir salgın haline geldiklerinin farkına varmamız gerekiyor. Evet feministler örgütlenerek bütün puaların tecavüzcü olduğunu, pualar profesyonel cinsel tacizci sürüsü olduğunu, kadınları kandırıp yatağa attıklarını söyleyerek toplumu galeyana getirmişlerdir.

Peki bu akım nasıl yaygınlaştı?
2005 senesinde bahsettiğim The Game ve Mystery Method isimli kitapların piyasaya sürülmesiyle tüm dünyada erkekler sevinçle karşıladı bu durumu. Özellikle Neil Strauss - Oyun kitabı o yıllarda bütün dünyada 2.5milyon adet satılıp Türkçe de dahil her dile çevrilince büyük patlama yaşandı. Herkes bu adamların hayatını çok sevip onlar gibi olmak istedi. İncil, Kur'an, Tevrat nasıl ki dinlerin kutsal kitabıysa Oyun da öyleydi. Kült bir kitaptı.

O yıllarda oyun gerçekten zirve dönemini yaşıyordu. Gerçek hayatta atölye denen buluşmalar düzenlemeler, forumlar, bloglar, eğitim cdleri, videolar, normal baskı kitaplar, teknikler ve daha fazlası. Her şey mükemmeldi. Bunu gören feminist ve medya saldırmaya başladı.

İlk olarak feminist gazeteci yazar Hadley Freeman dünyanın en büyük gazetelerinden birisi olan The Guardian ' da haber yayınladı:
Kadınlar pua ordularına dikkat edin!

Ekli dosyayı görüntüle 531


Amacı ise bu akıma ayak uydurmuş olan puaları utandırmaktı. Baştan çıkarma sanatını öğrenecek kadar aciz olduklarını söyleyerek onları yollarından geri döndürmeyi hedefledi. Fakat oyun dünyasıyla ilgili pek fazla bilgisi olmadığından dolayı pek ses getirmedi. Bunların aradıkları olay daha büyüktü, daha büyük suçlamalar yapabileceği bir şeyler arıyorlardı.

Sonunda aradıklarını 23 Mayıs 2014 Santa Barbara Katliamı ile buldular. Elliot kadınlarla arası kötü olan zengin çocuğuydu. İstediği her şeyi elde edebiliyordu. Kadınlar hariç. Kadınlar tarafından sevilmediği için onlardan intikam alacağını söylüyordu. Ve öyle de yaptı. 7 kişiyi öldürdü ve şimdi kim alfa erkeği? diyerek gözlerin puaların üstüne odaklanmasına sebep oldu.

Bu olayı fırsat bilen medya pualara saldırdı. Onların kadın düşmanı olduğunu, kadınları elde edebilmek için yalanlar söylediklerini ve taciz ettiklerini belirtti sürekli. Puaların açığını arayan medya durmadı ve Julien Blanc isimli puayı hedef alarak saldırılarına devam etti.


Videoda da göreceğiniz üzere Julien bir kızın boğazına yapışmış bir şekilde üstünlüğünü kabul ettirmiş. Belki olayın iç yüzünde farklı şeyler vardı ama kim bilir? Sonrasında olaylar daha da ileriye giderek pualara fiziksel olarak saldıracak kadar ileriye gittiler. En çokta Julien zarar geldi bu olayda dolaylı olarak oyun dünyası zarar gördü ve tamamen ölmek üzere.

Şimdi sizlere google istatistiklerini bırakıyorum. Aşağıdaki istatistik 2013 yılları arasında günlük 10-15bin kişinin aradığı şeyin şimdilerdeki düşüşünü gösteriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 529
Şimdilerde bizlerin de onca çabasına rağmen aylık googlede aranma hacmi 1,600 gibi komik bir rakama düşmüş durumda. Yani günlük 10-15bin kişi googlede pickup artist, pua diye ararken google de dahil feminizm ve medyanın saldırısıyla aylık 1,600'e düşmüş durumda.

Ekli dosyayı görüntüle 530

Bu trafiğin düşmesinin asıl sebebi googledir. Google feministlerle ve medyayla uğraşmak istemediği için pua platformlarını yavaş yavaş siliyor.

Google, Paypal, Facebook ve Godaddy gibi önemli şirketler bu tarz sitelere reklam vermekten veya bünyesinde barındırmaktan rahatsız olduğu için reklamları yasakladılar. Pua kitaplarının ve üyeliklerin satışında paypal kullanımı yasaklandı.

PUA gurularının çoğu tecavüzcü olarak anılmak istemediği için bu camiayı terk etti. Şimdilerde birkaç tane forum eski aktifliğinden eser kalmamış şekilde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Gidişat öyle gösteriyor ki kalan ömrü maksimum 1-2 sene.

Alfaloji ekibi olarak bizim arzumuz ise 1-2 sene daha durup bu camiadan tamamen çekilmek değil. Uzun yıllar boyu siteyi ayakta tutarak bu camiayı yeni keşfedenlere yol gösterici ve destek olmak istiyoruz.

İstatistiklerden anlayacağınız üzere bu durumda mümkün görünmüyor. Ya 1-2 sene sonra yok olup gideceğiz ya da yeni bir imaj ile gireceğiz.

Dün gece yönetim ekibi olarak beyin fırtınası yaptık ve oyunun kurallarını baştan yazmaya karar verdik.

Size planlarımızdan bahsetmek istiyorum biraz.

İlk olarak oyunun ismine kadar her şeyi değiştireceğiz. PUA yerine farklı bir isim bulacağız. Kılavuz olacak nitelikte makale arşivi hazırlayıp sadece forum üyelerinin görebileceği şekilde yayımlayacağız. Makaleleri yayımladıktan sonra büyük haber sitelerine, büyük instagram sayfalarında paylaştırarak ve twitterde gündem çalışması yaparak yeni hazırladığımız oluşumdan bahsedip bir anda yeni yarattığımız oluşumu bütün Türkiye'ye tanıtacağız.

Tabi bu bahsettiğim şeyler bir anda olacak şeyler değil. Yeni bir imaj yaratmak kolay değil.

Eskiden şirketin adı olumsuz etkileyecek birçok olayda geçince imaj değişikliği yapıp şu anda dünya zirvesinde olan birçok şirket var. Aynı şeyi hedefliyoruz. İmajımızı düzeltmek için ne kadar çabalarsak çabalayalım bir daha eskisi gibi olmayacak. Bu yüzdendir ki bozuk imajı düzeltmeye çalışmak yeni imaj yaratıp başarılı olmaktan katbekat daha zor.

İlk etap olarak Türkiye gündeminde önemli yer tutarak milyonlarca Türk'e ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Daha sonrasında yurt dışında hatırı sayılır pualar ile iletişime geçip oralara yaymayı planlıyoruz.

Oradan bakınca belki imkansız gibi görünüyor olabilir. Gerçekten tutkulu olan bizler içinse uzun bir çaba sonrasında başarılabilecek bir hedef.

Son olarak sizlere bunun neden imkansız olmadığını göstermek ve sonrasında bu konuyu asıl açma sebebim olan olaya girmek istiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 532

Yaklaşık 2 aydır arka planda siteyle ilgileniyorum. Dünya genelinde 2m olan sıralaması bugün 529bin oldu. Aynı şekilde Türkiye'de 60bin olan sıralama bugün itibariyle 5600 oldu. Ve her gün daha iyi yerlere gelmeye devam ediyor.

Şimdi konuyu asıl açma sebebime gelecek olursak sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Oyuna yeni imaj çalışması yapıp, yeniden oluştururken sizlerin de fikirleri bizim için büyük önem arz ediyor.

Hadi beyin fırtınası yapalım ve oyuna yeni bir isim düşünelim. Kadın erkek ilişkilerine ve kendi tekniklerine pualar oyun diyordu. Türkiye'de googleye oyun yazınca kral oyun falan çıkıyor. Yani oyun isminden kurtulmamız tamamen bize özgü bir isim bulmamız gerekiyor.

Aynı şekilde pua ismini de değiştirmemiz gerekiyor. Şöyle ki googleye alfaloji yazdığınızda bizim sitemizle alakalı şeyler görürsünüz genellikle. Bu tarz özgün bir isim olmalı ve öncü olarak bizim sitemiz bilinmeli. Mümkünse globale hitap eden bir isim olmalı. Pua bütün globale hitap eden bir isim mesela.

Ve son olarak çeviri yapabilecek derecede İngilizce bilen kişilerle bir çeviri ekibi kurmak istiyoruz. Bu ekip üyeleri planlarımızı gerçekleştirdikten sonra fahri üye olmaya hak kazanacak ve şimdilik bir avantajı olmayan fahri üyeliğin bütün avantajlarına sahip olacak.

Hadi şimdi düşünelim. Oyuna ve puaya ne isim verebiliriz?
Merak ettiğim tek bir nokta var ve yetkin birisinden yanıt bekliyor olacağım.

Şimdi, güzel proje ve mantıklı bir proje. Kutsal bir kitabı topluyoruz şu anda. Fakat, şurada bir sorun var ki; Alfaloji büyüdükçe cephaneliğimizi göstermiş olacağız. Hiçbir büyük kumar ustası kartlarını açık oynamaz. Bunca sene NLP ve PUA kavramları meşru olarak globalleşmediği için başarılı oldu zaten. Strauss'un ve Markovik'in sayesinde patladı ama anında örtbas edildi. Feminazi hareketleri bizden katlarca daha fazla kişiye ve medyaya sahip.

Belki de bir çoğumuz, Strauss'un radikal yayılım hareketi sayesinde bu işlere bulaştık. Redpill Hocaları o zamana kadar Türkiye camialarında bir elin parmaklarını geçmiyordu zira. Yeni yeni rayına oturan bir antikoru direkt olarak tip dört virüsle karşılaştıralım diyorsunuz. Bütün peygamberler bile ilk süreçlerde gizli örgütlenme yapmıştır zira karşısındakinin gücünü Tanrıya havale etmeden önce elindekinin en iyisini yapması gerektiğini anlamıştır. Bu durumda bizim açık açık savaş ilan etmemiz, günümüz köle erkek dünyasında saniyesinde bastırılabilir bir isyan olarak kalacaktır.

"All-in" yapmak için fazla blöf bir durumdayız. Müttefiklerimiz olmadan, müritlerimiz toplanmadan; gerçekten kazanacağımıza emin bile olmadan bunca birikimi riske atmak- sizce de değer mi?
 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
144
Tepkime puanı
107
Şehir
İçel
İsmi sosyal dinamik veya ilişkiler vs kelimelerden bulabiliriz. Bu kelimelerden iyi ve dikkat çekici bir kısaltma iş görecektir.
İngilizce makale açısından da kısa bir sürede çeviremem ama elimden geleni de yaparım.
 
Katılım
6 Ekim 2018
Mesajlar
97
Tepkime puanı
242
Şehir
Gaziantep
Selamlar beyler.

Önce sizlere oyunun tarihçesinden bahsettikten sonra asıl düşüncelerimizi anlatacağım. 1970'lerde Ross Jeffries ile doğan pickup artist akımı 1990 ve 2000li yılların başlarında büyük patlama yaşadı. Hatta 2007-2008 yılları pua'ların zirvesidir. Buna başlıca sebebiyet veren şey ise Mystery Method ve The Game isimli kitapların yayımlanması ve internetin yaygınlaşmış olmasıdır. Hatta Mystery'in sunuculuğunda The Pickup Artist TV Show isimli program tvlerde yayınlanıyordu. Sonrasında 2008 yılının sonlarına doğru program kapandı. O yıllardan sonra da sürekli düşüşe geçti.

Düşüşe geçmesinin asıl sebebi ana akım medyadır. Medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte pualar tecavüzcü ve tacizci sapık olarak tanıtıldı. Şimdilerde pua olduğunu söylediğinde insanlar sana sapık gözüyle bakıyorsa veya akıllarına taciz, tecavüz geliyorsa bunun asıl sebebi medyanın bunu böyle empoze etmesidir. Bunun bir diğer sebebi ise feministler.

Feminist deyince gülüp geçiyoruz aslında ama git gide tehlikeli olmaya başlayan bir salgın haline geldiklerinin farkına varmamız gerekiyor. Evet feministler örgütlenerek bütün puaların tecavüzcü olduğunu, pualar profesyonel cinsel tacizci sürüsü olduğunu, kadınları kandırıp yatağa attıklarını söyleyerek toplumu galeyana getirmişlerdir.

Peki bu akım nasıl yaygınlaştı?
2005 senesinde bahsettiğim The Game ve Mystery Method isimli kitapların piyasaya sürülmesiyle tüm dünyada erkekler sevinçle karşıladı bu durumu. Özellikle Neil Strauss - Oyun kitabı o yıllarda bütün dünyada 2.5milyon adet satılıp Türkçe de dahil her dile çevrilince büyük patlama yaşandı. Herkes bu adamların hayatını çok sevip onlar gibi olmak istedi. İncil, Kur'an, Tevrat nasıl ki dinlerin kutsal kitabıysa Oyun da öyleydi. Kült bir kitaptı.

O yıllarda oyun gerçekten zirve dönemini yaşıyordu. Gerçek hayatta atölye denen buluşmalar düzenlemeler, forumlar, bloglar, eğitim cdleri, videolar, normal baskı kitaplar, teknikler ve daha fazlası. Her şey mükemmeldi. Bunu gören feminist ve medya saldırmaya başladı.

İlk olarak feminist gazeteci yazar Hadley Freeman dünyanın en büyük gazetelerinden birisi olan The Guardian ' da haber yayınladı:
Kadınlar pua ordularına dikkat edin!

Ekli dosyayı görüntüle 531


Amacı ise bu akıma ayak uydurmuş olan puaları utandırmaktı. Baştan çıkarma sanatını öğrenecek kadar aciz olduklarını söyleyerek onları yollarından geri döndürmeyi hedefledi. Fakat oyun dünyasıyla ilgili pek fazla bilgisi olmadığından dolayı pek ses getirmedi. Bunların aradıkları olay daha büyüktü, daha büyük suçlamalar yapabileceği bir şeyler arıyorlardı.

Sonunda aradıklarını 23 Mayıs 2014 Santa Barbara Katliamı ile buldular. Elliot kadınlarla arası kötü olan zengin çocuğuydu. İstediği her şeyi elde edebiliyordu. Kadınlar hariç. Kadınlar tarafından sevilmediği için onlardan intikam alacağını söylüyordu. Ve öyle de yaptı. 7 kişiyi öldürdü ve şimdi kim alfa erkeği? diyerek gözlerin puaların üstüne odaklanmasına sebep oldu.

Bu olayı fırsat bilen medya pualara saldırdı. Onların kadın düşmanı olduğunu, kadınları elde edebilmek için yalanlar söylediklerini ve taciz ettiklerini belirtti sürekli. Puaların açığını arayan medya durmadı ve Julien Blanc isimli puayı hedef alarak saldırılarına devam etti.


Videoda da göreceğiniz üzere Julien bir kızın boğazına yapışmış bir şekilde üstünlüğünü kabul ettirmiş. Belki olayın iç yüzünde farklı şeyler vardı ama kim bilir? Sonrasında olaylar daha da ileriye giderek pualara fiziksel olarak saldıracak kadar ileriye gittiler. En çokta Julien zarar geldi bu olayda dolaylı olarak oyun dünyası zarar gördü ve tamamen ölmek üzere.

Şimdi sizlere google istatistiklerini bırakıyorum. Aşağıdaki istatistik 2013 yılları arasında günlük 10-15bin kişinin aradığı şeyin şimdilerdeki düşüşünü gösteriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 529
Şimdilerde bizlerin de onca çabasına rağmen aylık googlede aranma hacmi 1,600 gibi komik bir rakama düşmüş durumda. Yani günlük 10-15bin kişi googlede pickup artist, pua diye ararken google de dahil feminizm ve medyanın saldırısıyla aylık 1,600'e düşmüş durumda.

Ekli dosyayı görüntüle 530

Bu trafiğin düşmesinin asıl sebebi googledir. Google feministlerle ve medyayla uğraşmak istemediği için pua platformlarını yavaş yavaş siliyor.

Google, Paypal, Facebook ve Godaddy gibi önemli şirketler bu tarz sitelere reklam vermekten veya bünyesinde barındırmaktan rahatsız olduğu için reklamları yasakladılar. Pua kitaplarının ve üyeliklerin satışında paypal kullanımı yasaklandı.

PUA gurularının çoğu tecavüzcü olarak anılmak istemediği için bu camiayı terk etti. Şimdilerde birkaç tane forum eski aktifliğinden eser kalmamış şekilde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Gidişat öyle gösteriyor ki kalan ömrü maksimum 1-2 sene.

Alfaloji ekibi olarak bizim arzumuz ise 1-2 sene daha durup bu camiadan tamamen çekilmek değil. Uzun yıllar boyu siteyi ayakta tutarak bu camiayı yeni keşfedenlere yol gösterici ve destek olmak istiyoruz.

İstatistiklerden anlayacağınız üzere bu durumda mümkün görünmüyor. Ya 1-2 sene sonra yok olup gideceğiz ya da yeni bir imaj ile gireceğiz.

Dün gece yönetim ekibi olarak beyin fırtınası yaptık ve oyunun kurallarını baştan yazmaya karar verdik.

Size planlarımızdan bahsetmek istiyorum biraz.

İlk olarak oyunun ismine kadar her şeyi değiştireceğiz. PUA yerine farklı bir isim bulacağız. Kılavuz olacak nitelikte makale arşivi hazırlayıp sadece forum üyelerinin görebileceği şekilde yayımlayacağız. Makaleleri yayımladıktan sonra büyük haber sitelerine, büyük instagram sayfalarında paylaştırarak ve twitterde gündem çalışması yaparak yeni hazırladığımız oluşumdan bahsedip bir anda yeni yarattığımız oluşumu bütün Türkiye'ye tanıtacağız.

Tabi bu bahsettiğim şeyler bir anda olacak şeyler değil. Yeni bir imaj yaratmak kolay değil.

Eskiden şirketin adı olumsuz etkileyecek birçok olayda geçince imaj değişikliği yapıp şu anda dünya zirvesinde olan birçok şirket var. Aynı şeyi hedefliyoruz. İmajımızı düzeltmek için ne kadar çabalarsak çabalayalım bir daha eskisi gibi olmayacak. Bu yüzdendir ki bozuk imajı düzeltmeye çalışmak yeni imaj yaratıp başarılı olmaktan katbekat daha zor.

İlk etap olarak Türkiye gündeminde önemli yer tutarak milyonlarca Türk'e ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Daha sonrasında yurt dışında hatırı sayılır pualar ile iletişime geçip oralara yaymayı planlıyoruz.

Oradan bakınca belki imkansız gibi görünüyor olabilir. Gerçekten tutkulu olan bizler içinse uzun bir çaba sonrasında başarılabilecek bir hedef.

Son olarak sizlere bunun neden imkansız olmadığını göstermek ve sonrasında bu konuyu asıl açma sebebim olan olaya girmek istiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 532

Yaklaşık 2 aydır arka planda siteyle ilgileniyorum. Dünya genelinde 2m olan sıralaması bugün 529bin oldu. Aynı şekilde Türkiye'de 60bin olan sıralama bugün itibariyle 5600 oldu. Ve her gün daha iyi yerlere gelmeye devam ediyor.

Şimdi konuyu asıl açma sebebime gelecek olursak sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Oyuna yeni imaj çalışması yapıp, yeniden oluştururken sizlerin de fikirleri bizim için büyük önem arz ediyor.

Hadi beyin fırtınası yapalım ve oyuna yeni bir isim düşünelim. Kadın erkek ilişkilerine ve kendi tekniklerine pualar oyun diyordu. Türkiye'de googleye oyun yazınca kral oyun falan çıkıyor. Yani oyun isminden kurtulmamız tamamen bize özgü bir isim bulmamız gerekiyor.

Aynı şekilde pua ismini de değiştirmemiz gerekiyor. Şöyle ki googleye alfaloji yazdığınızda bizim sitemizle alakalı şeyler görürsünüz genellikle. Bu tarz özgün bir isim olmalı ve öncü olarak bizim sitemiz bilinmeli. Mümkünse globale hitap eden bir isim olmalı. Pua bütün globale hitap eden bir isim mesela.

Ve son olarak çeviri yapabilecek derecede İngilizce bilen kişilerle bir çeviri ekibi kurmak istiyoruz. Bu ekip üyeleri planlarımızı gerçekleştirdikten sonra fahri üye olmaya hak kazanacak ve şimdilik bir avantajı olmayan fahri üyeliğin bütün avantajlarına sahip olacak.

Hadi şimdi düşünelim. Oyuna ve puaya ne isim verebiliriz?
Burda 0 dan başlayan çoğu insana hayatlarının büyük bir kısmı hakkında yol gösteriliyor,ve yön veriliyor. Bunu insanları bir karanlıkta gibi düşünürsek ve bu bilgilerin ışığındada aydınlandığını düşünürsek Yol gösterici ve Işık tutan anlamlarını harmanlanmış hali olan Light Pathfinder's (Türkçesi ne kadar anlamsız olsada) bence anlam açısından zengin bir isim olur. Bu ismin diğer yararlarından biride feminazilerin ne olduğunu anlamasının biraz geciktirmek diyebiliriz.Bu karar hakkındaki düşüncelerimede gelirsek gayet yerinde bir karar olmuş aslında sayfanın de-aktifliğini azaltmak için iyi bir girişim.Gelişmeleri merakla bekliyorum
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst