Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Özgürlüğe Neden Bu kadar Önem Veriyorum ?

İyi akşamlar ..
Şimdi neden yazılarımda direk karı-kız konusuna bodoslama atlamak yerine ''Özgürlük'' üzerinden gittiğimi anlatacağım sana.
Özgürlüğünün neden bu kadar önemli olduğu ? Neden bu kadar bu kelimeden bahsettiğimi ? Neden her başarının temelinde özgürlük fikrinin olduğunu düşündüğümü anlatacağım.

Öncelikle, özgürlüğün her alanda olduğunu kabullenmen lazım. Siyasette, felsefede, sanatta, dinlerde vb. her alanda iyi veya kötü ''Özgürlük'' kelimesi geçer.
Özgürlük için devletler kurulur, devletler yıkılır.
Özgürlük için can alınır, can verilir
Özgürlük için bazen ülkeler sınırlar koyar, bazen kaldırır.

Bu toplum ve devlet için verdiğim örneklerdi. Zaten bireylerin de kafa yapısı olarak devletlerden pek bir farkı yok.
Bireyler de özgürlüğü için bir ev veya bir arsanın tapusunu alır. Komşularıyla arasında bir sınır vardır.
Herarde özgürlüğü için can alıp can veren birsürü insan görmüşsündür. Bunu pek açıklamama gerek yok .
Bazen bireyler sıkılır veya bir dost keşfeder bunu istediği için de evinin sınırlarını açar.
Bunlar birkaç örnekti benzer çok örnek daha düşünebilirsiniz.

Yani efendime söyleyeyim yaşamın temeli Özgürlük .
Tabi, özgür olmanın da gerçekten ağır bedelleri oluyor özgürleşme sürecinde.
Eğer eskiden özgür değil de bir köle olmuşsan, bu bedeli gerçekten herkes kaldıramaz .
Gerçekleri görmek, hayatın önemli gerçeklerinden birinin şüphe olduğunu anlamak, zirvede yalnız kalmak, dışlanmak, hor görülmek, üzüldüğünde yanında seni anlayacak kimse bulamamak, bazen herşeye isyan etmek istemek, hatta ölmeyi bırak yok olmayı istemek vb. bir sürecin bir parçası.
Tabi kişinin karakterine ve yaşam koşullarına göre bu durum değişebilir .
Bazıları bu süreci çok ağır ve pskolojik açıdan sorunlu geçirir. Bazıları biraz daha hafif .
Ama gerçekten zor bir süreç . Bu süreci yaşarken dikkatli olmanı öneririm .
Çünkü, bu süreçte zamanla herşeyi sorgulayacaksın ..
Anneni, babanı, akrabalarını, çalıştığın işyerini veya okuduğun bölümü, maddi durumunu, kadınları, yediğin şeyleri ...
Yaşama dair ne varsa sorgulamaya başlayacaksın . Sorguladıkça keşfetdeceksin . Keşfettikçe özgürleşerek inasnlar tarafından dikkat çekeceksin .
Dikkat çektikçe herşey zamanla ayaklarının altında hazır olacak .
Ve bu süreç başladysa eğer bir daha asla tutamazsın . Yarıda bırakma sakın . Bıraktıkça içindeki boşluk büyür. İçindeki boşluk büyüdükçe intihara meyilin artabilir .
Bu tabi küçük bir ihtimal.

Bizlerin alfa beta vb. ne olduğumuzu özgürlüğümüzün çıtası belirler .
Özgürlüğümüz ne kadar fazla ise biz o kadar fazla erkeğizdir. O kadar fazla güçlüyüzüdür.
Bir erkek ne kadar özgürse o kadar güçlüdür.
Diyojen olup Büyük İskender'i bile kölesinin kölesi bile yapabilirsin .
Büyük İskender olup dünyadaki herşeyi de elde edebilirsin.
Hatta bazıları için özgürlük, Ömer Hayyam gibi kendini bilime de adamak olabilir. Bazıları içinse sanata, paraya vb.
Yani anlayacağın özgürlük kavramının ne olduğu kişiden kişiye değişebilir . Sen ne olmak ve nasıl yaşamak istediğine kara ver. Ve bu yolda özgürce yürü.
Sen özgür olduktan sonra herşey ayaklarının altında serilecek.
Erkeklik ve mutluluk sadece ne kadar kadınla yattığınla değil, ne kadar özgür olduğunla ilgilidir.

En merak ettiğiniz konu şu tabi . Tahmin edebiliyorum ...
Kadınlar bizim özgürlüğümüzle nasıl ve neden ilgilenir ?

Özgür erkeğin en başta kendine güveni vardır. İstediği gibi takılıyordur hiç birşeyden beklentisi olmadan .
Ve kadınlar kendi kararlarını kendileri alabilen erkekler isterler . Çünkü ilişkisine üçüncü bir kişinin dahil olmasını istemez. ( Anne,baba arkadaş vb. )
Kadınların zaten güçlü bir erkeğe hayran olmadıklarını bilmeyen yok zaten . Özgür olmadan bir erkeğin güçlü olması nerdeyse imkansız.
Neyse biraz sıkıldım .
Geri kalan örnekleri düşün ama ..
Kadınları erkeklerde sevdiği özelliklerin özgürlükle ilişkisi ...

Son olarak dediğim gibi .
Aklıma bişeyler geldikçe özgürlük temasından gitmeyi düşünüyorum . Bunu içselleştirmek gerçekten en önemli kısım .
Karışık gitme ihtimalim de yüksek .
Kendine iyi bak ve Özgür ol .

abi düşüncen guzel ama 80 yıl yaşayıp ölücez bu kadar kasma salla sürekli özgür olcam özgür olcam dersen fazla kafaya takmış olursun ve forumdaki konularında da belli oluyor. benim fikrim şu az buz hayatımız var bunlarla özgür olmam lazım diye diye geçirmek sacma geliyor çunku 80 milyor insan var herkes benim gibi düşünmez ben de tek başıma boşuna kurek cekmıs olurum. bu kaaa konun güzel sadece fikrimi söledim <3

abi düşüncen guzel ama 80 yıl yaşayıp ölücez bu kadar kasma salla sürekli özgür olcam özgür olcam dersen fazla kafaya takmış olursun ve forumdaki konularında da belli oluyor. benim fikrim şu az buz hayatımız var bunlarla özgür olmam lazım diye diye geçirmek sacma geliyor çunku 80 milyor insan var herkes benim gibi düşünmez ben de tek başıma boşuna kurek cekmıs olurum. bu kaaa konun güzel sadece fikrimi söledim <3
Özgürlük herkese göre farklı . Misal senin dediğin gibi hiçbir hedefin yoksa hiçbirşeyi sikine takmıyorsan zaten özgürsün . Ve mutlusun .
Bu gerçekten güzel . Hiç çaba vermeden mutlusun . Dünyanın en güzel şeyi
O yüzden habire özgürlükten bahsetmek sana mantıksız gelebilir . Ama herkes için farklı anlamları olan bir kavram .
Sen sadece bu kavramın önemini anla yeter dostum . Ve asla hayatından çıkarma

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8