Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

özgüven problemim

Dostum günaydın! Travmayı öğrenmemiz lazım etkilerini anlayabilmek için.
liseye geçene kadar lider ruhlu özgüvenli bir çocuktum. bir yandan sivilce problemleri ve diş teli taksam da özgüvenimde hiç bir gerileme yoktu. liseye geçtiğimde hayatımda birine karşı ilk defa bu kadar yoğun duygular hissettiğimi farkettim. hoşlandığım kız beni aşan bi kızdı ama özgüvenli davranıp kızı oltama taktım ve bu kızla beraber hayatımda ilk olan birçok şeye imza attım. kız benden her konuda daha tecrübeliydi ve bu beni hep rezil olup kaybetmek istemiyorum duygusuyla sönükleştirip özgüvenimi kırmaya başladı. ama içimden hep diyodum sen bu değilsin kendine gel gibi telkinler versemde stresten elim ayağım titriyordu kafelerde vs. çıktığım kız çok iyi manipüle edebiliyordu beni baya yırtıcı bi hayvandan kediciğe çevirdi ve ben bunu ayrıldıktan sonra farkettim. ilişki boyunca bu forumla tanıştım bir sürü yol denedim kendimi geliştirdim, kendi giyim tarzımı oturttum, sivilce tel problemlerim kalktı. ilişkinin sonlarına doğru gözüm açılmıştı ama yine yeterli özgüveni koruyamadığım için gereken kararı alıp uzaklaşmak istedim.hala da yoğun bir şekilde içimdeki o zamandan kalan stres duygularını hissediyorum kendimi rahat bırakamıyorum, hem kızlarla hem erkeklerle, ailemleyken bile geriliyorum, ama titreme kızarma tarzında değil daha çok düşüncelerle boğuşuyorum diyebiliriz. ilişkimi bitirdikten sonra daha güzel hatunlarla beraber oldum ileri gittim, ama bunun herbirini nasıl yaptığım konusunda bir fikrim yok hepsinde kendimi kötü hissediyordum. desteğin için teşekkür ederim.

Farklı bir arkadaş grubuyla bir süre takılmanı öneriyorum. Her zaman yaptığın şeyleri değiştirmen fayda sağlayabilir. Çözümü bulmak için parça parça değiştir bazı şeyleri. Farklı çevrede bi kaç hafta takılmak, veya tamamen yalnız kalmak, daha önce yapmadığın bir işle uğraşmak seni amacına ulaştırabilir. İnsan beyni aynı şeyleri yaptığında gelişmeyi bırakır. Farklı arkadaşlar ve farklı aktivitelerle değerlendir vaktini bakalım ne olacak.

Farklı bir arkadaş grubuyla bir süre takılmanı öneriyorum. Her zaman yaptığın şeyleri değiştirmen fayda sağlayabilir. Çözümü bulmak için parça parça değiştir bazı şeyleri. Farklı çevrede bi kaç hafta takılmak, veya tamamen yalnız kalmak, daha önce yapmadığın bir işle uğraşmak seni amacına ulaştırabilir. İnsan beyni aynı şeyleri yaptığında gelişmeyi bırakır. Farklı arkadaşlar ve farklı aktivitelerle değerlendir vaktini bakalım ne olacak.
corona söz konusuyken biraz zor olsada coronadan sonra yapacağım ilk işlerden biri farklı arkadaş grubu bulmak olacak. desteğin için teşekkür ederim.

Özgüven istiyorsan arkadaş grubunu sileceksin genç dostum. Başka bir reçetesi yok bu işin. Zamanın da bende yaptım ve şu an gelinen noktada halimden son derece mutluyum.

Arkadaş grubun nasıl bilemiyorum ama benim arkadaş grubum şu şekildeydi;
- birbirimizle dalga geçerdik. fiziksel özelliklerimizle, eskiden yapılan salaklıklarla vs
- ortama bir kız gelince birbirimizi kötüler, aşağılardık (dünyanın en gerzekçe eylemi)
- mesela güzel bir şey giyinmişsin hemen "ulan artist olmuşsun, ibne gibisin" vs
- the red pill teori ile ilgili bir şeyler edinmişsin onları aktarıyorsun hemen dalga konusu vs

Ne demek istediğimi az çok anlamışsındır. Mesela bende eskiden sessiz bir tiptim sesim biraz çıkmaya başladığında "senin de götün kalktı ha" demeye başladılar. Böyle bir negatif ortamda kendini geliştiremezsin ve en iyi ihtimal yerinde sayarsın ancak.

Sıfırdan bir hayat kurman gerekiyor özgüven için.

Özgüven istiyorsan arkadaş grubunu sileceksin genç dostum. Başka bir reçetesi yok bu işin. Zamanın da bende yaptım ve şu an gelinen noktada halimden son derece mutluyum.

Arkadaş grubun nasıl bilemiyorum ama benim arkadaş grubum şu şekildeydi;
- birbirimizle dalga geçerdik. fiziksel özelliklerimizle, eskiden yapılan salaklıklarla vs
- ortama bir kız gelince birbirimizi kötüler, aşağılardık (dünyanın en gerzekçe eylemi)
- mesela güzel bir şey giyinmişsin hemen "ulan artist olmuşsun, ibne gibisin" vs
- the red pill teori ile ilgili bir şeyler edinmişsin onları aktarıyorsun hemen dalga konusu vs

Ne demek istediğimi az çok anlamışsındır. Mesela bende eskiden sessiz bir tiptim sesim biraz çıkmaya başladığında "senin de götün kalktı ha" demeye başladılar. Böyle bir negatif ortamda kendini geliştiremezsin ve en iyi ihtimal yerinde sayarsın ancak.

Sıfırdan bir hayat kurman gerekiyor özgüven için.
arkadaş ortamınız tamamen aynıymış :d söylediğini coronodan sonra uygulamaya çalışacağım. bende bunun farkına varmıştım. desteğin için teşekkür ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8