Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Özsaygınızı nasıl arttırırsınız?

Karşınızdaki kişinin size istemsiz saygı duymasını, her konuda fikrinizin sorulmasını, ortamda uğruna espri yapılan biri olmayı nasıl sağlarsınız?

Taktikleriniz nelerdir?

Saygı duyduğun insanlara neden saygı duyuyorsun? Bu soruya vereceğin cevap kafandaki saygı ölçütlerini gösterir. O ölçütlere göre şeyler yaparak kendine de saygı duyabilirsin.

Saygı duyduğun insanlara neden saygı duyuyorsun? Bu soruya vereceğin cevap kafandaki saygı ölçütlerini gösterir. O ölçütlere göre şeyler yaparak kendine de saygı duyabilirsin.

Güzel cevap bende üstüne bir ekleme yapayım senin saygı duyduğun insanlarda olup sende olmayan neler var? Bunları gözlemlemen yeterli ya da saçma sapan "10 adımda özgüvenimiz nasıl artar" tarzı isimlere sahip kişisel gelişim kitapları kurcala.

başkalarının sana saygı duymasını istiyorsan önce kendine saygı duymalı ve kendine değer katan biri olmalısın(olmalıyız).

Yetenekli olduğun bir konuda daha yetenekli ol veya bu yeteneklerini kullan yani ne demek istiyorum
çizim konusunda çok iyi olupta hayatın boyunca bu yönünle ilgilenmezsen bir şeyler çizip karalamazsan aklının köşesinde aslında ben bu hayatı haketmiyordum daha iyi yerlerde olabilirdim kendi potansiyelime ihanet ediyorum ve şuanda sıradanım diye bir düşünce yerleşir ve bu düşünceleri bitirmenin tek yolu da kendini geliştirmek ve gerçekleştirmek

Saygı için ozsaygi kesinlikle çok önemli. Öncelikle haklarından asla vazgecnlmiyeceksin.

Ciddi ol(****** kafalılıktan bahsetmiyorum), ortamın şebeği olma bu görevi senin yerine başkası üstlenir her zaman merak etme, sınırlarını geçen birine dişlerini göstermekten çekinme. Korku, minnet duygusundan her zaman üstündür. Filmler ve dizilere bakarsan çoğu ana karakter bu özellikleri barındırır ve insanlar o yüzdendir ki bu karakterleri benimser ve saygı duyar. FAKAT bunların hepsinden önce donanımlı bir adam ol !

Son düzenleme:
Karşınızdaki kişinin size istemsiz saygı duymasını, her konuda fikrinizin sorulmasını, ortamda uğruna espri yapılan biri olmayı nasıl sağlarsınız?

Taktikleriniz nelerdir?
Dövüş konusunda senin bir şampiyonluğun varsa sana saygı duyulur, finansal konularda en çok parayı sen yapıyorsan senin fikrin sorulur ve kadınlar konusunda en güzel kadınlarla berabersen senin hakkında espriler yapılır. Bu kadar basit.

Psikoloji hakkında hiç bir şey bilmiyorsan bir psikoloji sohbeti topluluğunda kimsenin sana saygı duymasını gerektirecek birşey yoktur.

Eğer herhangi bir sohbette/grupta/konuda dominant kişi olmak istiyorsan liderlik yeteneği sana yardım edecek olandır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8