Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Podcast Dinleyerek Zamanı Değerlendirme

Merhaba,
Sonu bilinmeyen otobüs yolculuklarında, büyük şehirlerin mahşer kuyruğu gibi olan trafik kuyruklarında, yahut çorba karıştırırken ya da kullanmış olduğunuz elektrikli süpürge yerdeki karıncayı hışımla içine çekerken, bazı bazı içinizin acımadığını ve hatta canınızın sıkıldığını biliyorum.
Bilen bilir, bilmeyen bilmez

"Podcasting, çoğunlukla dizi halindeki dijital medya ürünlerinin (radyo programları, videolar vs.) internet üzerinden -genellikle feed (bildirim) yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara (cep telefonu, tablet vs.) indirilebilecek şekilde yayınlanması. Bu şekilde indirilmiş dosyalara ise podcast denir." (Wikipedia)

Spotify, YouTube, Apple Podcast, Google Podcast gibi yazılımlar yoluyla erişebildiğiniz podcastler ile hem canınızın sıkıldığı zamanları bilgi edinerek veya eğlenerek değerlendirebilirsiniz. Mesela çorba karıştırırken zaman geçmiyor. Aç bi' podcast bölümü dinle, okula giderken dinle, seviştikten sonra kasıklarınızdaki sızıyı dinlemek yerine podcast dinle vs. vs.

Müzik bağımlılığım var. Artık müzik zevk bile vermiyor bu yüzden ara verdim. Podcastleri bir süredir takip ediyorum. Müzikleri bırakmamla daha çok zaman ayırıyorum. İngilizce seviyenizi geliştirmenize bile yardımcı oluyor

Burada kendi dinlemiş olduğum bazı podcastleri sıralayacağım. Sizler de kendi dinlediğiniz podcastleri yazın. Dilerseniz Spotify (Spotify'ın 'Podcast Charts' kısmı sikilmiş vaziyette) ve diğer podcast yazılımlarının ilgili kısımlarından var olan podcastler arasından ilgili olanları bulabilirsiniz.

Takip Ettiklerim:

-Fularsız Entellik (Türkçe olarak en başarılı podcast oalbilir)
-Zihnimin Kıvrımları (bir noktadan sonra bunu dinlemek sıkıcı oluyor amk)
-Umarım Annem Dinlemez (Sikiş sokuş maceralarını anlatan karılar var. Sürekli felsefe dinleyecek değilim)
-BBC World News
-The Economist Today
-Luke's English Podcast (İngilizce dinleme pratiği gibi. Adam yavaş değil tane tane konuşuyor. Muazzam bir içerik)
-Bugünde Bugün - Playtuşu (Kaan Sezyum'un güncel olayları eğlenceli ve eleştirel olarak yorumladığı podcast)

İngilizce biliyorsanız daha kaliteli içerikler var. (https://fularsizentellik.com/journal/2016/6/4/podcastlist) Şahsen ben BBC veya Economist'in podcastlerini yarım yamalak anlıyorum fakat Luke's English Podcast orta seviyede İngilizce bilenler için iyi. Temel seviyede iseniz buraya yazın, önerilerim olacak

Biraz da tavsiye ekleyin
Bays
XOXO

Denizin ötesindeki sesler
Diamond Tema
Efe aydalın filmli castleri daha iyi diğerlerinde çok saçmaladığı oluyor
Açık bilim
Evrim ağacının podcastleri de güzel

Immanuel Tolstoyevski (fularsız entellik) adlı şahısı ekşi’de red pill yorumlarını okurken görmüştüm. red pill öğretisine hepsinde haksız sayılmayacağı eleştirilerde bulunmuştu fakat red pill’in gereksiz ve saçma olduğunu söyleyip zengin olun, yakışıklı olun önermesi vermesi saçmaydı. ammavelakin podcast’leri gerçekten kaliteli. umarımannemdinlemez’i tavsiyen üzerine dinledim, arkadaşlar nofap yapanlar dinlemesin. ben 2 dakika dinlemeden kapadım, elemanı kış uykusundan uyandırıyordum az kalsın. birde kadınların sikiş hikayelerini kendi isim soyismini vererek anlatması geleceğin annelerini tekrar sorgulamama imkan verdi. özgürlük yakıştırması yaparak kendi özeli olan sikiş hikayelerini nasıl paylaşabiliyorlar lan?

özgürlük yakıştırması yaparak kendi özeli olan sikiş hikayelerini nasıl paylaşabiliyorlar lan?
Onların tek derdi erkeklerin rahatça anlatabildiği gibi 'bakın biz de rahatça anlatabiliyoruz sikiş sokuş ye' diye erkeklerle eşit olduklarını, onlar yapıyosa biz niye yapmayılımı düşünmek. Ne yaptıklarını gram önemsemiyolar.

Immanuel Tolstoyevski (fularsız entellik) adlı şahısı ekşi’de red pill yorumlarını okurken görmüştüm. red pill öğretisine hepsinde haksız sayılmayacağı eleştirilerde bulunmuştu fakat red pill’in gereksiz ve saçma olduğunu söyleyip zengin olun, yakışıklı olun önermesi vermesi saçmaydı. ammavelakin podcast’leri gerçekten kaliteli. umarımannemdinlemez’i tavsiyen üzerine dinledim, arkadaşlar nofap yapanlar dinlemesin. ben 2 dakika dinlemeden kapadım, elemanı kış uykusundan uyandırıyordum az kalsın. birde kadınların sikiş hikayelerini kendi isim soyismini vererek anlatması geleceğin annelerini tekrar sorgulamama imkan verdi. özgürlük yakıştırması yaparak kendi özeli olan sikiş hikayelerini nasıl paylaşabiliyorlar lan?
Nasıl ki biz bu forumda götürdüğümüz kadınları anlatıyoruz, onlar da cinsel hayatlarını paylaşıyor.

Immanuel, red pill karşıtı. Yakışıklı olun demesi falan saçma değil
Nasıl ki kadın erkek eşitliğini savunan herkes feminist olmuyor, bu da böyle

Nasıl ki biz bu forumda götürdüğümüz kadınları anlatıyoruz, onlar da cinsel hayatlarını paylaşıyor.

Immanuel, red pill karşıtı. Yakışıklı olun demesi falan saçma değil
Nasıl ki kadın erkek eşitliğini savunan herkes feminist olmuyor, bu da böyle
Bu forumdaki kimse ismini ve soyismini direkt olarak paylaşıp, seks yaptığı kadınları anlatmıyor. Herkesin rumuzu var. Ayrıca paylaştıkları podcastlerde kadınların sesleride kendi sesleri dinlediğim kadarıyla. Türkiye gibi bir yerde kadınların bu şekilde hareket etmesi güvenlikleri açısından tehlike arz edebilir. Spotify’da bir tane daha podcasting kanalı vardı. Bir erkek ve bir kadın sunuyor, dinleyiciler seks hikayelerini atıyorlardı, podcasterlar okuyup, tartışıyorlardı. Senin dinlediğinden farklı olarak kişinin anonimliğini koruyorlar ve kişinin kendi sesi de yok. Yani siksen kim olduğunu bilemezsin. Bu türe karşı değilim, ufkumu açan hikayelerde vardı.

Immanuel’in “red pill’i siktir edin. yakışıklı olun, zengin olun“ önermesini doğru buluyorsan forumda ne işin var? seni şu siteye alalım.

Bu forumdaki kimse ismini ve soyismini direkt olarak paylaşıp, seks yaptığı kadınları anlatmıyor. Herkesin rumuzu var. Ayrıca paylaştıkları podcastlerde kadınların sesleride kendi sesleri dinlediğim kadarıyla. Türkiye gibi bir yerde kadınların bu şekilde hareket etmesi güvenlikleri açısından tehlike arz edebilir. Spotify’da bir tane daha podcasting kanalı vardı. Bir erkek ve bir kadın sunuyor, dinleyiciler seks hikayelerini atıyorlardı, podcasterlar okuyup, tartışıyorlardı. Senin dinlediğinden farklı olarak kişinin anonimliğini koruyorlar ve kişinin kendi sesi de yok. Yani siksen kim olduğunu bilemezsin. Bu türe karşı değilim, ufkumu açan hikayelerde vardı.

Immanuel’in “red pill’i siktir edin. yakışıklı olun, zengin olun“ önermesini doğru buluyorsan forumda ne işin var? seni şu siteye alalım.
Tehlike arz edebilir belki ama yaptıkları iş bu, kitlesi var. Yapan yapsın bizi ilgilendirmez

Bu site TRP forumu değil. Yakışıklı ve zengin insanın daha kolay partner bulacağını bilmek için TRP'ye gerek yok

Immanuel'in dediği gibi, trp savunucularının bilimsel gerçek diye savundukları şeyler safsatadan ibaret imiş.

Trpden önce spor yapmayı, kendine bakım yapmayı önemli olarak görmüyor muydun?

Dünya düzenini de trp ile öğrenen kişi de ne bileyim... Hiç gerek yok bunlara

Tehlike arz edebilir belki ama yaptıkları iş bu, kitlesi var. Yapan yapsın bizi ilgilendirmez

Bu site TRP forumu değil. Yakışıklı ve zengin insanın daha kolay partner bulacağını bilmek için TRP'ye gerek yok

Immanuel'in dediği gibi, trp savunucularının bilimsel gerçek diye savundukları şeyler safsatadan ibaret imiş.

Trpden önce spor yapmayı, kendine bakım yapmayı önemli olarak görmüyor muydun?

Dünya düzenini de trp ile öğrenen kişi de ne bileyim... Hiç gerek yok bunlara
Her neyse tartışmayı devam ettirmeme gerek kalmadı :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8