Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Postür Bozukluğu [HELP]

Merhaba arkadaşlar iyi forumlar hepinize
1.73 boyum var 56 kiloyum duruşum acayip bozuk pc başında çok otururdum zamanında ondan mı kaynaklı bilmiyorum ama babamın da duruşu aynı babam pcye oturmuyor kardeşimin de duruşu aynı bilgisayarla arasını çok az tutuyorum nette araştırma yaptım pelvik tilt olarak geçiyor genetik olabilir mi omurganın alt kısmı bel kısmı yani önde kalıyor önde kalınca göbeğin olmasa bile göbeğin var gibi duruyor o taraf öne fırlayınca kalça da geride kalıyor kürek kemiklerim birbirlerine çok yakın boynum kafam da baya önde duruyo amk duruşumdan nefret ediyorum bunlardan dolayı yürüyüşümde de sıkıntı var bi yere yürürken hep aklımda bu var sürekli bu dönüyor eğer bu aq sorunu olmasa aklıma neler gelir de ben de etrafımda olanları kaçırmam internette zibilyon tane farklı hareket gördüm lakin güvenemedim en son spor salonuna gittiğimde (1 hafta kadar gitmiştim aynı sebepten) hocayı pelvik tilt olarak görünce ben bundan ne tavsiye istiyecem lan dedim aranızda bu sorunu yaşamış atlatmış var mı ne önerirsiniz bana beni çok geri plana atıyor bu durum sürekli çok kötü göründüğümü düşünüp duruyorum

Reçete; deadlift , squat, barikfs ve ek olarak esneme hareketleri(lastikle)
Dimdik yapar bunlar insanı. Eğer ki 1 2 ay da düzelmezse fizik tedaviye git.
Doktorun söyleyeceklerini söyledim, ek olarak hastahaneye gitmene lüzum yok.

Bu genetik birşey ise hiçbir şekilde bunu düzeltemezsin, öncelikle bunda bir tamam olalım adamım.
Ameliyat gerektirir..
Eğer genetik değilse deadlift yapman işe yarayabilir.
Bunların dışında bir fizik tedaviye gitmende yarar var.

Reçete; deadlift , squat, barikfs ve ek olarak esneme hareketleri(lastikle)
Dimdik yapar bunlar insanı. Eğer ki 1 2 ay da düzelmezse fizik tedaviye git.
Doktorun söyleyeceklerini söyledim, ek olarak hastahaneye gitmene lüzum yok.
nerden bulurum o lastiği

anterior pelvic tilt diye bir olay var, eğer mevzu buysa düzelebiliyor deadlift gibi egzersizlerle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8