Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Kitap Önerisi Prense dönüşen kurbağalar

Aylardır peşinde olduğum kitabı 200 TL ye 2 adet buldum ve aldım birisi geçen hafta geldi elime diğeri elime ulaşmak üzere sizce fazla mı verdim yoksa kesinlikle değermi

Alduin

Süper Moderatör
Eğitimim için kullandığım anatomi, fizyoloji kitapları 400-500 TL, hatta bazıları daha pahalı. İçlerinde yüzlerce resim, yüzlerce bilgi var. Senin bahsettiğin kitabı zamanında 13 TL'ye almıştım. Kitabın farklı kapak, kağıt versiyonunu aldıysan anlarım ama 200 TL etmez. İki tane niye aldın onu da anlamadım ama diyelim ki 100 TL olsun, yine etmez. Kitabın satışı 13-14 TL civarındaydı. Ederinden kat kat fazla para vermişsin.

Eğitimim için kullandığım anatomi, fizyoloji kitapları 400-500 TL, hatta bazıları daha pahalı. İçlerinde yüzlerce resim, yüzlerce bilgi var. Senin bahsettiğin kitabı zamanında 13 TL'ye almıştım. Kitabın farklı kapak, kağıt versiyonunu aldıysan anlarım ama 200 TL etmez. İki tane niye aldın onu da anlamadım ama diyelim ki 100 TL olsun, yine etmez. Kitabın satışı 13-14 TL civarındaydı. Ederinden kat kat fazla para vermişsin.
Aga haklidin ama bulamadım kitabı inat ettim hiçbir yerde yoktu sanki ama bulunca baktım nadir bulunuyor kitap tanıdıklarıma vermek için iki adet sipariş ettim

Alduin

Süper Moderatör
Değer göreceli bir kavramdır
Ticari mal, hizmet ve ürünlerin değerini üretici ya da satıcı belirler. Kitabın basım ve dağıtım maliyetleri ne kadar tutmuş olabilir ki. Sen manevi değerden bahsediyorsun ama ortada ticari bir ürün var. Benim için Ferrari'nin değeri on bin dolardır diyemezsin.

Dostum ben bir süre kitapçıda çalıştım, dediğin kitabı alışveriş yaptığımız sitelere vs arattım kitap her yerde tükenmiş. Basımı da mevcut değil. Dolayısıyla tanesine verdiğin 100 TL fiyatı bu sebeplerden kaynaklı. İleride yeni basımı çıkar mı bilinmez fakat kısa vadede istediğin ürünü elde etmişsin makul bir alışveriş olmuş. Şu an kitabı 120 TL'ye başka bir siteye koysan yeridir yani ancak uzun dönemde bence bu kitabın yeni baskısı çıkmaz. Bu yüzden 150'ye bile gidebilir.

Ticari mal, hizmet ve ürünlerin değerini üretici ya da satıcı belirler. Kitabın basım ve dağıtım maliyetleri ne kadar tutmuş olabilir ki. Sen manevi değerden bahsediyorsun ama ortada ticari bir ürün var. Benim için Ferrari'nin değeri on bin dolardır diyemezsin.
İyi bir noktaya değindin. Bu cevabı arkadaşımız peşinde aylardır koştuğu için manevi bir değer olarak düşündüm. Ancak ürüne değerini veren sadece yapım maaliyeti değildir. Bahsettiği kitabı bilmiyorum ama sanırsam az bulunuyor. Bu da onu değerli yapar.

Kitaba, bilgiye ve eğitime verdiğin hiçbir para bence fazla değildir. Tabi bu saydıklarım işinin ehlinin yazdığı kaliteli eserlerse.

Hey hey bir de şurdan bakım o 100₺ ye bir sürü ona benzer veya daha kaliteli romanlar kitaplar alınabilirdi
Sen hiç mülksüzleri, Semerkant, ince memed gibi bir sürü kitap alabilirdin biraz değil bayaaa uçuk olmuş olsun dostum kazıklandığını sakın düşünme bundan sonra değer biçip alırsın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8