Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Rap İle Uğraşıyorum Görüşlerinizi Merak Ediyorum

Bu aralar çok fazla rap ile uğraşan insan var zaten biliyorsundur, aradan farklı şeyler yapıp sıyrılmak gerek son dönem popüler olan rapçilere bir göz gezdir bence neden patlamış bir düşün bir şeyler çıkarırsın dostum
Onun dışında enstürman kullanmayı öğrenmen ve şan dersi alman çoğu rapçiden öne geçirecektir seni diye düşünüyorum çünkü rapi uzun süredir yapanlar bile belli bir eğitim almıyor diye biliyorum çoğu tamamen tecrübe üzerinden gidiyorlar sadece son dönem gördüğüm Aspova nın sesi iyi o kadar.
Sayıları çok fazla gerçekten. "Artık bütün liseliler hepsi mc 🤪" Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Şan dersi gerçekten öne çıkaracak bir artı katacaktır. Sağ olasın, saygılar.

10/7 geliştirirsen 10/10
Güzel sadece biraz beatler sözler diksiyon
Bunu da rap yaptıkça aşarsın bence
Reklam yaptırırsan güzel olur.
Yolunda başarılar
Dediğin gibi yaptıkça üstüne düştükçe gelişecek. Reklam konusunda da birkaç planım var. Güzel şeyler olacak zamanla. Teşekkür ederim güzel düşüncelerin için, var ol😁

Asla insanların seni bundan vazgeçirmesine izin verme. En büyük başarılar pes etmediğinde ortaya çıkar. İleride senin parçalarını dinleyeceğimizi düşünüyorum. Rap ve normal hayatında başarılar dilerim.
Haha belli mi olur, vazgeçmeyeceğim. Teşekkür ederim, aynı şekilde hayatında başarılar dilerim. Hepimizin yolu açık olsun.

Sesinin seviyesi beat'e uymuyor tek takıldığım bu oldu. Onun dışında gelişeceğini düşünüyorum dostum başarılar :)

Efenim sesin seviyesini düşürmemi mi öneriyorsunuz biraz daha açabilir misiniz?
Düşürmen daha iyi olabilir fakat anlatmak istediğim(elimden geldiğince) ses kalitesi ve seviyesi beat'in yanında çok sırıtıyor sanki uyumlu değillermiş gibi, sonradan eklenmiş gibi geliyor kulağa. Hani photshop yaparsın da "tükürükle mi yapıştırdın birader?" derler ya işte ses de beat'in yanında öyle duruyor. Sanırım mikrofon kalitesinden ve ayarlarından kaynaklı. Umarım anlatabilmişimdir :)

Kanka yaşın kaç bilmiyorum ama potansiyelin var. Kendini gelistirerek ve çok çeşitli özellikle UK ve Almanca rap dinleyerek kalemini ve soundlarını gelistirebilirsin. Bu arada ben de rap, beat, yapıyorum. Özellikle drill rap yapıyorum. Drill de yapabiliyorsan bi feat atalım

Düşürmen daha iyi olabilir fakat anlatmak istediğim(elimden geldiğince) ses kalitesi ve seviyesi beat'in yanında çok sırıtıyor sanki uyumlu değillermiş gibi, sonradan eklenmiş gibi geliyor kulağa. Hani photshop yaparsın da "tükürükle mi yapıştırdın birader?" derler ya işte ses de beat'in yanında öyle duruyor. Sanırım mikrofon kalitesinden ve ayarlarından kaynaklı. Umarım anlatabilmişimdir :)
Mixing kalitesi ve ekipman ile alakalı büyük ihtimalle, teşekkür ederim açıkladığın için. Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim mutlaka araştıracağım.

Kanka yaşın kaç bilmiyorum ama potansiyelin var. Kendini gelistirerek ve çok çeşitli özellikle UK ve Almanca rap dinleyerek kalemini ve soundlarını gelistirebilirsin. Bu arada ben de rap, beat, yapıyorum. Özellikle drill rap yapıyorum. Drill de yapabiliyorsan bi feat atalım
Ben beat yapma aşamasına geçemedim daha, bununla ilgili sık sık pratik yapıyorum. 17 yaşındayım. Konuşalım efenim ortak bir noktada kesişebiliriz. Drill daha önce yapmadım ama halledebileceğimi düşünüyorum. Teşekkür ederim tavsiye ve düşüncelerin için.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8