Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Dizi Rick And Morty

Pp'den anlaşılacağı üzere fena sardım bu diziye.
Günümüz dünyasına mükemmel göndermeler barındıran çizgi-dizi.
Rick; Bir bilim adamı, evrenin en zeki canlısı, tam bir alfa karakter.
Mort: Görmüş olabiliceğiniz hatta günümüz erkeklerini yansıtan aşırı yıkık, utangaç ve özgüvensiz karakter. Lisesi platonik bir ergen.

Çizgi film gibi bu ne la ? demeyin. İzleyin sonra mükemmel keyif alıcaksınız.

Dizi içinde geçen Rick'in sözlerinden sadece bir kaçı;

-
“İnsanların aşk dediği hayvanları çiftleşmeye zorlayan kimyasal bir reaksiyondur. Sert başlar Morty, yavaşça kaybolur, seni başarısız bir evliliğe mahkum eder. Döngüyü boz, Morty. Kendini göster. Bilime odaklan.”

-
“Düğünler temelde cenazelerin pastalı halidir.”
-
“Başarısızlık için plan yapmak Morty, normal plan yapmaktan daha aptalca.” (Endişelenmekten bahsediyor.)

Wubba lubba dub dub !!

Kral tespitin ve dizinin içeriğiyle ilgili bilgi paylaşımın iyi güzelde, konuyu bir yere bağlasaydın iyi olurdu. Yazını okuduktan "eee ne oldu şimdi" gibisinden bi tepki veriyor insan.

İnsanların aşk dediği hayvanları çiftleşmeye zorlayan kimyasal bir reaksiyondur
Bu bile başlamama yeterli sanırım. Çizgi film demişsin ama bu normal çocuk filmi gibi bir şey mi ? Yoksa Simpsons gibi alttan mesajlı , mizahlı gençlere büyüklere özgü bir şey mi ?

Bu bile başlamama yeterli sanırım. Çizgi film demişsin ama bu normal çocuk filmi gibi bir şey mi ? Yoksa Simpsons gibi alttan mesajlı , mizahlı gençlere büyüklere özgü bir şey mi ?
Evet kanka Simpsons tarzında, Yetişkin çizgi filmi olarak geçiyor zaten, ilk başta herkes ön yargılı sonra bağımlısı. :D

“Başarısızlık için plan yapmak Morty, normal plan yapmaktan daha aptalca.” (Endişelenmekten bahsediyor.)

Wubba lubba dub dub !!
[/QUOTE]
"Biliyor musun neyi fark ettim her şey plana göre işleyince kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile"
Joker :)

Ben çoğu göndermeyi anlamayınca bıraktım izlemeyi, bir kültür gerekiyor çoğunu anlamak için

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8