Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Robotik Hafıza

Merhaba Forum, özlemişim buraları çoook uzun zaman oldu,yazıp çizmeyeli,Bazen hayatın yoğun temposundan çıkmak gerekiyor,daha önceleri Yumot nicki ile yazıyordum, eskilerden fosil tayfa tanır :)

Geçenlerde bi arkadaş,dm kutuma açtığı sette başarısız olduğunu ve nedenini merak ettiğini yazmış, seti anlattığında fark ettim ki, tamamem ezbere dayalı teorik bilgileri karşısındaki kıza sunmuş.

Bir çok yeni başlayan arkadaş aynı şeyi yapıyor, aslında sorun en temelde başlıyor. Burada yada farklı mecralarda öğrenilen teorik bilgiler tam anlamıyla pratiğe dökülmeden uygulanıyor, buda başarısızlığa sebep oluyor.

Öncelikle şunu anlayalım her kız bir değildir her kız için aynı oyun sonuca götürmez, Örneğin mükemmel set açtığınızı düşünürsünüz çok da iyi oynarsınız ama karşınızdaki kızı yalnış analiz edip yalnış ata oynamışsınızdır.
Mesele hb 6,altındaki kıza neg atılmayacağını burada bilmeyen yoktur herhalde,bunun gibi bir sürü etken sizin oyununuzu etkiliyor ve başarısızlığa götürüyor bu durumu düzeltmek için yapabileceğiniz tek şey.

Daha fazla insanla vakit geçirmek
Farklı karakterlerden insanları daha yakından gözlemlemek ve Karşı cinsle olan diyaloğunuzu olabildiğince çok kişiyle sürdürmek.

Ekstradan 4 ilgi türünden ve 2 karakter özelliğinden bahsetmek istiyorum bilmeyen arkadaşlar için

Aktif İlgili: Sizinle ciddi derecede ilgileniyor, ve hoşlanıyor her dediğinize gülüyor sizinle buluşmak için can atıyor.

Pasif İlgili:Sizinle diyalog halinde ancak tam anlamıyla etkilenmemiş, oyununuz önem arz ediyor. Eğlenceli ol, çerçeveni koru.

Aktif İlgisiz:Sizinle ilgilenmiyor, size bakmıyor bile uzaklaşsanız iyi olur. Bu evrede moral bozmak yerine kazandığınız tecrübeye odaklanın.

Pasif ilgisiz:Kızı henüz etkiliyemenişsinizfir, sizi dinler ancak ilgisi başka yerlerdendir.Bu gibi durumlarda oyuna odaklanıp tecrübe kazanmaya çalış.

Önem arz eden durumlardan biride karşımızdaki kızın karakteri en temelden bir genelleme yapacaksak karşımıza 2'madde çıkmakta

1-Testo Kız
Donuk bir surat ifadesi vardır,Mimikleri pek oynamaz, daha çok soğuk kanlı durur ve duygusal tepkileri sabittir.
Bu tür kızlar'da ne kadar çok duygusal tepkime yaratırsanız o kadar başarılı olursunuz, sürekli farklı ruh hallerinde olmanız gerekir, Güldürün,Düşündürün,Gerilim oluşturun en kısa sürede mümkün olduğunca duygusal karmaşa yaratın bu kızın alışık olmadığı bir durum olduğu için size karşı bir çekim hisedecektir.

2-Östro Kızlar
Bu karakterdeki kızlar oldukça neşeli olur, ve pozitif bir Dişil enerjileri vardır
Mimikleri yoğundur, ve duygusal olarak ani git geller yaşayarlar.
Bu tür kızlarda izlemeniz gereken yol
Mümkün olduğunca onu aynı duygular etrafında tutmak olacaktır,illaki çevrenizde vardır 2 dk önce gülüp 5 dk sonra ağlayan tipler tam olarak bundan bahsediyoruz, mümkün olduğunca aynı duyguda tuttuğunuz sürece size karşı bir çekim hisedecektir.

Gel gelelim tecrübe kısmının özetine Güzel bir atasözü var bu konu hakkında

1 nusibet, 1000 nasihattan iyidir diye.
Hayatınızı teorik bilgi kasarak sürdürmeyi, Reel odaklı olun.

Sağlıcakla
(bi süre buralardayım soru sormak isteyen arkadaşlar sorabilir)

Son düzenleme:
Merhaba Forum, özlemişim buraları çoook uzun zaman oldu,yazıp çizmeyeli,Bazen hayatın yoğun temposundan çıkmak gerekiyor,daha önceleri Yumot nicki ile yazıyordum, eskilerden fosil tayfa tanır :)

Geçenlerde bi arkadaş,dm kutuma açtığı sette başarısız olduğunu ve nedenini merak ettiğini yazmış, seti anlattığında fark ettim ki, tamamem ezbere dayalı teorik bilgileri karşısındaki kıza sunmuş.

Bir çok yeni başlayan arkadaş aynı şeyi yapıyor, aslında sorun en temelde başlıyor. Burada yada farklı mecralarda öğrenilen teorik bilgiler tam anlamıyla pratiğe dökülmeden uygulanıyor, buda başarısızlığa sebep oluyor.

Öncelikle şunu anlayalım her kız bir değildir her kız için aynı oyun sonuca götürmez, Örneğin mükemmel set açtığınızı düşünürsünüz çok da iyi oynarsınız ama karşınızdaki kızı yalnış analiz edip yalnış ata oynamışsınızdır.
Mesele hb 6,altındaki kıza neg atılmayacağını burada bilmeyen yoktur herhalde,bunun gibi bir sürü etken sizin oyununuzu etkiliyor ve başarısızlığa götürüyor bu durumu düzeltmek için yapabileceğiniz tek şey.

Daha fazla insanla vakit geçirmek
Farklı karakterlerden insanları daha yakından gözlemlemek ve Karşı cinsle olan diyaloğunuzu olabildiğince çok kişiyle sürdürmek.

Güzel bir atasözü var bu konu hakkında

1 nusibet, 1000 nasihattan iyidir diye.
Hayatınızı teorik bilgi kasarak sürdürmeyi, Reel odaklı olun.

Sağlıcakla
(bi süre buralardayım soru sormak isteyen arkadaşlar sorabilir)
Oncelikle hoşgeldin yazılarını beğenerek okuyorum . Dediklerine katılıyorum sana sorum ise neler yapıyorsun kendini geliştiriyor musun ? okumamızı önerdiğin kitaplar var mı ? Sorularim bu kadar . Saygılarımı sunarım

Oncelikle hoşgeldin yazılarını beğenerek okuyorum . Dediklerine katılıyorum sana sorum ise neler yapıyorsun kendini geliştiriyor musun ? okumamızı önerdiğin kitaplar var mı ? Sorularim bu kadar . Saygılarımı sunarım
Merhaba dostum yorumun için teşekkürler, bu aralar pandemi süreci malum hayatıma odaklandım her anlamda kendimi geliştiriyorum,kitap olarak Josef Kirschner'in 'Manipülasyon Ama Nasıl? Kitabını şiddetle tavsiye ediyorum.

Basit ve anlaşılır olmuş knk, "Manipülasyon Ama Nasıl? " da basit anlatıma sahip sürükleyici bir kitaptı. Pek bilinmediğini düşündüğün kaynaklar varsa paylaşırsan yararlı olacaktır...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8