Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Roman yazmaya girişmek

Kitabı yayınlarsan alacağım Başkan konusu ne düşünüyorsun
Kitabın konusu yeraltı edebiyatı bunalımlar konusu ise Anadolu’nun ıssız kentlerinde geçecek böyle bir plan var dram ruh halleri psikolojik sorunlar falan olucak karakterlerde şuanlık düşüncem bu yönde biraz daha Bilgi birikimine gerek var yavaştan başlıcam bitince ilk 20-30 sayfa atarım buraya :)

Kitabın konusu yeraltı edebiyatı bunalımlar konusu ise Anadolu’nun ıssız kentlerinde geçecek böyle bir plan var dram ruh halleri psikolojik sorunlar falan olucak karakterlerde şuanlık düşüncem bu yönde biraz daha Bilgi birikimine gerek var yavaştan başlıcam bitince ilk 20-30 sayfa atarım buraya :)
At dostum ama dediğin gibi bilgi birikimine ihtiyaç var bu konularda. Dikkat edersen çoğu roman 25 yaşından sonra yazılıyor

Başarılar bekliyorum.

Hmm eğer dram istiyorsan hayatımdan bir kaç tane örnek vere bilirim ; )

Saçma sapan sözde romantik ergen kitapları binlerce kez satılıyorken, sen gerçekten iyi roman yazıp reklamını da yaparsan (Her reklam paralı değildir sosyal medyayı kullan bence) okuyucuya ulaşırsın diye düşünüyorum.

Büyük yazarların yazmak, yazarlık ve edebiyatlarla ilgili denemeleri var; Hemingway, Orhan Pamuk vs. gibi. Onları okuyabilirsin. Büyük yazarların yazarlikla ilgili konuşmalarını dinleyebilirsin, okuyabilirsin. Harvard Norton Derslerini de araştırmanı öneririm. Umarım başarılı olursun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8