Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

RP Eğitim Serisi (3) - Yol Haritası

Herkese merhaba, ben recc.

Attığınız mesaj ve beğenileriniz için her birinize teşekkür ederim. Herkesin mesajına teker teker dönemedim, mesajına dönemediğim varsa, bir daha yazarsa sevinirim. Kısıtlı bir zamanım var ve asıl mantığı anlatmak istiyorum. Yazacaklarım tamamen kişisel görüşümdür, size liderlik etmek gibi bir niyetim yok.

Öncelikle asıl problemi anlatmak istiyorum sizlere. RP Reddit forumu ve Alfaloji, ufak tefek farklar dışında neredeyse aynı kitleye sahip diyebiliriz. Ve bu iki platformda da asıl problem şu, kadınlara gereğinden fazla zaman ve kaynak harcanılması. Bu forum kitlesiyle ilgili küçük bir gözlemimi aktarıyorum. Modern düzende erkeklerin bir çok problemi var. Okulda başarısızlık, kadınlardan çekinme, daha fazla kadınla tanışma isteği, milli olma veya daha fazla kadınla yatma isteği, daha yakışıklı olmak, daha çekici olmak, kendinizi geliştirmek, hoşlandığınız kızın size pas vermemesi sonucunda yapabileceğiniz şeyler, vesaire. Bu tarz problemlerin ardından bir arayışa giriyorsunuz ve bu tarz platformlara giriyorsunuz.

Bu platformlarda nasıl kız tavlanır, kızlarla daha rahat nasıl konuşulur, oyun, daygame, neg atmak tarzı konulara ve terimlere rastlıyorsunuz ve bu tarz makaleleri okudukça bilgisayar başında yapay bir özgüven kazanıyorsunuz. Bilgi insanoğlu için en yararlı nimetlerden birisi ancak iki şartı sağladığınız takdirde. Doğruluğunu ve aksiyonunu. Sonra önünüze PUA diye bir terim çıkıyor ve bir de onu deneyelim diyorsunuz, bambaşka bir dünya. Şu zamana kadar öğrendiğiniz şeylerden daha farklı, kızlarla tanışmak için belli metotlar ve taktikler geliştirilmiş bir öğreti. Size daha cezbedici geliyor çünkü sizden önce insanlar bu öğretinin temellerini atmış ve kız profillerinde genelleme yaparak belli metotlar yazılmış. Sizin ekstra bir efor sarfetmenize gerek kalmıyor, çünkü ortada sizin tecrübe edebileceğiniz bir durum yok. Ancak bu öğretileri aksiyona döktüğünüzde gelen tepkiyi tecrübe edebiliyorsunuz.

Şu ana kadar her şey yolunda bu tarz bir insanın bakış açısıyla, önünde makaleler var, dışarıda bulabileceği onlarca kız var. Yapması gereken şey sadece okumak, okudukça kendisini geliştirmek, "özümsemek" ve dışarıya çıkıp bunu aksiyona dökmek.

Şimdi olayın ne kadar ters bir durum olduğunun farkında mısınız, tam emin değilim. Günümüzde şartlar daha farklı ancak geçmişten bugüne, erkeklerin bu konulara ayırabilecek zamanları ve dolayısıyla kendilerini de kadınlar konusunda geliştirebilecek zamanları, yaşadığımız zamana göre çok ama çok azdı. Gelişen teknolojiyle, beynin etrafındaki gelişmelere verdiği yeni tepkilerle ve bu gelişmelerin insanlar üzerindeki psikolojik etkisiyle beraber kadın-erkek dinamikleri çok farklı bir yöne gitti. Hipergami dediğimiz sistem altyapıda her zaman vardı, sadece kriterler değişiyor. Önceki zamanlarda fiziksel güç her şeyken, şu an para çoğu zaman fiziksel gücün daha önünde. Ancak insan dinamikleri tek bir kritere bakmıyor, toplam kriterlerin ortalaması alınıyor diyebiliriz en kaba haliyle.

Konumuza dönelim, belli bir zaman harcadınız, makaleleri okuyup bir şeyleri anladığınızı düşünüyorsunuz ve dışarı çıkıyorsunuz. Aynı gün belki bir başarı sağlayabilirsiniz ancak Türkiye gibi bir toplumda stigmalar ve baskılar ön planda olduğundan, büyük ihtimalle çoğu insanla tanışmanızın sonucu reddedilmekle bitecek. Ancak okuduğunuz makaleler sizlere "pes etme, devam et, her gün sahaya çık ve kendini geliştir" mesajları veriyor. Doğal olarak bunu uygulamaya devam ediyorsunuz. Bazen şansınız oluyor 100 kadından 5'i tanışma teklifinize evet diyor, bazen günlerce hiç tanışamadığınız insanlar oluyor. Zaman bu şekilde akıp gidiyor. Ve ne yazık ki "zaman bu şekilde akıp gidiyor". Harcadığınız zamanın geri dönüşünü, kolay seks ile alıyorsunuz. Bazen tanıştığınız insanlara aşık oluyorsunuz, bazen kolay sekse ulaşmak istiyorsunuz vesaire.

Bakın, şunu farketmenizi istiyorum, giden zamanın büyüklüğüne ve gelen ödülün acizliğine. Gelen ödülün - kesin olmamakla birlikte - kadın ve yapay özgüven olması size yetebiliyor. Tabii ki hiç kız arkadaşı olmayan insanlar için veya seks yapmayan insanlar için bunlar oldukça saçma gelebilir, çünkü daha önce hiç elde edilmemiş. Bir hazine gibi görülüyor ve sunuluyor insanlara.

Yeni başlayan erkekler için, kendisini kadınlar konusunda yetersiz gören, diğer konularda başarısız gören bir insan için kesinlikle ama kesinlikle dışarıya çıkmak, kadınlara fazla yatırım yapmak zaman kaybıdır. Çok net bir şekilde bu böyledir.

Zaman bu dünyada para ile alamayacağınız tek şey. Bakın aşk'ı satın alabilirsiniz emin olun, aşk dediğimiz olgu nörotransmitter depoları bulunan her canlıda salgılanan bir hormon ve tek amacı diğer jenerasyona geçireceğiniz gen için uygun koşulları yaratmak. Dramatize edilmesi, romantizm konuları haline gelmesi çok normal çünkü bu hormonun çok farklı geri dönüşlerini alabiliyorsunuz. Ruh halinize ve mental durumunuza göre acı da çekebilirsiniz, mutlulukta duyabilirsiniz, ilham da bulabilirsiniz. Ancak zaman dediğimiz olgu, geri dönüşü ve telafisi olmayan bir şey. Özellikle insan hayatına bakıldığında, çok ama çok kısa bir hayat süremiz var. Şu an yaşadığınız dünyanın gelişimine bakarsanız çoğu insan kendi zamanlarından bir ödün vermişler ve ortaya bir şey atmışlar. Kullandığınız telefonlar, sosyal medya, arabalar ve daha fazlası. Bütün bunlar, zamanında saf bilgiye ulaşan ve analiz eden insanlar tarafından yapılmış. Ve bu insanları değerli kılan şey bir değer yaratmaları.

Asıl problem burada işte. Sizin hayatınızda, yaşadığınız problemlerde, kızlarla ilgili problemlerinizde. Ortaya bir değer koymamanız. Siz ortaya bir değer koymazsanız, insanlar size değer göstermeyecektir. Her insanın belli bir yere kadar töleransı vardır ancak işin sonunda yalnızsınız. Eğer elimizde var olan ve bir daha geri getiremeyeceğimiz zamanı, kız tavlama makaleleri okumak ve kolay sekse ulaşmak yerine, değer yaratma olgusu üzerinde kullanırsak bunun ödülü emin olun probleminizin çözümü olacaktır. Derslerdeki başarısızlığınızın sonucu, kadınlarda olan başarısızlığınızın sonucu değer yaratmaktan kaçınmanız, var olan ve başka insanların tecrübelediği metotları uygulayıp bunlardan ders çıkarmaya çalışmanız ve hiçbir şey yapmamanız. Motivasyon yazısı yazmaya çalışmıyorum, yanlış anlamayın. Ancak hiçbir şey yapmıyorsunuz. Hedefleriniz için, idealleriniz için, kendiniz için. Değerli zamanı, size zaten kendiliğinden gelebilecek ve geldiğinde sizi kaybetme korkusuyla yanınızda durabilecek kadınlar için harcıyorsunuz. Ve bu değerli forumda tek bir arkadaşımız da şunu demiyor. "Kadınların bize gelebileceği erkek olmak yerine, neden kadınlara gideyim?". İnsanlar kolay seks istiyor, karşı cinsle daha çok konuşmak istiyor anlayabiliyorum ancak işin sonuna geldiğinizde emin olun aydınlanma yaşayacaksınız. Eğer ideallerinizdeki iş, hayallerinizdeki araba altınızdaysa ve boş zamanınız varsa tabii ki sokağa çıkıp tanışabilirsiniz çünkü sizin kendinize bir saygınız var ve öncelikleriniz kadınlardan farklı. Bunun sadece bir hobi olduğunu biliyorsunuz ama emin olun zamanı geldiğinde buna ihtiyacınız olmayacak.

Yapmanız gereken tek şey, lider aramaktan kaçınmak ve kendi yolunuzu bulmak. Hayat hem basit, hem de karmaşık. Çözemeyeceğiniz bir çok problemin yanında, bulutlarda olacağınız anlar da olacak. Ama bir şeyleri sizin deneyip, tecrübe etmeniz gerekiyor. Yaşınız ilerlediğinde ve karşınıza bir sorun geldiğine bunu makalelerde bulamayacaksınız. Sizin tecrübe edip bu problemi çözmeniz gerekecek ve bir erkekte bulunması gereken en önemli özelliklerden birisi bu. Bazı gönderilere denk geliyorum, tcma gibi makyavelist bir dilde, "Sen güçsüz değilsin or*spu çocuğu, yapabilirsin, haydi, içinde daha fazlası var!" tarzında yazılar var. Sizin gerçekten bu tarz düşük ve makyavelist bir dile veya liderlik edecek bir insan aramanıza gerek yok. Bu tarz dışsal motivasyonlardan hiçbir s*k olmayacağını, asıl önemli olanın içsel motivasyon olduğunu ve disiplin kazanılması gerektiğini çoğu kez yazdım. Sizler birer bireysiniz, alfa-beta muhabbetinin bir saçmalıktan ibaret olduğunu, ideallerinizin ve hayallerinizin peşinde koşmanızın kadınlardan daha önemli olduğunu, özellikle, kendi hayatınıza baktığınızda ve zayıf yönlerinizi kapattığınızda kadınların size geleceğini söyleyecek bir insana ihtiyacınız yok. Kendi düşünceleriniz olsun, her okuduğunuzu araştırın. Bazı şeylerin çözümü sadece yapmaktır. Kendinizle ilgili bir probleminiz varsa bunu SWOT analiziyle çok kolay tespit edebilirsiniz ve aksiyona geçebilirsiniz. Ancak sizi ayağa kaldıracak şeyleri dışsal motivasyonlar olarak görüyorsunuz. Kusura bakmayın, dış motivasyonla ayağa kalktığınızda 2 hafta sonra tekrardan geri oturursunuz. İçsel motivasyon ve disiplin, başarının tek anahtarı. Maalesef bu şekilde. Acılı bir süreç ancak bir erkeğin zamanını kıymetli kullanması, 20'li yaşlarında kendi krallığını oluşturmaya başlayıp geri kalan hayatında bu krallığın sefasını sürmesi gerekiyor. Ancak tam tersi olarak, önce haremi kurmaya çalışıyorsunuz. Ortada bir saray yokken neden kendinize bir harem kurmaya çalışıyorsunuz?

Saatlerce yazabilirim, ancak esas mantık her zaman aynı. Bir erkeğin zamanı kıymetli ve değerlidir. Kadınlara gereğinden fazla zaman yatırımı yapmak benim gözümde bir acizliktir. Psikolojik ve mental açıdan güçlü olmak, fiziki açıdan iyi bir görünüme sahip olmak, iyi bir müzik zevki, iyi bir giyim zevki ve entelektüel bir bilgiye sahip olmak, idealleriniz ve hayalleriniz için gerektiğinde saat 5'de kalkan bir birey olmak, işte bunlar sizi sağlıklı, güçlü ve duygusal açıdan yeterli bir erkek yapar. Bunların ödülü olarak alacağınız şey, çoğu probleminizin çözümüdür. Elinizdeki gücü gerekmediğinde kullanmamak ise sizi adam yapar. Bunları düşünün. Ben 8 senedir, bir çok konuyu okudum. Red Pill, MGTOW, Pua. Son 2 senemde ise öğrendiğim şeyleri insanlara anlatmaya çalışıyorum. Bu öğretilerin direkt yazarlarıyla konuşma ve fikir alışverişi yapma şansına sahip oldum. Her şeyin sonunda, aslında hayatın karmaşık ancak yapmanız gereken şeylerin basit olduğunu anlıyorsunuz. Ataletimiz yüzünden olayları çoğu zaman biz karmaşık hale getiriyoruz. Tekrardan, bunu bir düşünün derim.

Şimdi arkadaşlar, bana bir çok mail geldi eski sistem ile alakalı. Sınıf sistemimiz vardı ve bu sınıf sisteminde ödev okuyordum. Aynı sistemin olmasını isterseniz sizin de görüşlerinizi alayım, yoruma fikirlerinizi belirtirseniz ona göre bir yol çizebiliriz. Bunun yanında her türlü eleştiriye açığım, farklı fikirlere açığım olması gerektiği gibi. Daha geçen gün farklı bir eleştiri getiren arkadaşa, "Okumayın, 5 dakikam ziyan oldu." tarzında kendi fikrinden başkasının fikrini önemsemeyen arkadaşlar için söylüyorum bunu. Herkesin önce bir aynaya bakması gerekiyor karşıdaki insanı eleştirirken.

Ödev olarak, eski sistemde uyguladığımız ödevimizle başlayalım. Katılanlar bir daha katılsın, aradaki farka bakalım.

Herkesten yorumlara gelecekteki hayallerini, ideallerini amaçlarını ve kendisini nerede gördüğünü soruyorum.

Katılan arkadaşlara teşekkürler, mesajına dönemediklerim bir daha yazarlarsa sevinirim. Bu hafta içi diğer yazımızı da yayınlıyorum.
İyi okumalar.

Uzun uzadıya özel mesajda anlatmaya çalıştım bidaha yazma gereksini duymuyprum sadece burda olduğumu bilmen için cevap atıyorum.. devam

Hayallerim ve hedeflerim güzel bir yaşam sürmek. Kaliteli bir yaşam. Zaten hayallerimi seninle paylaştım. Uzun uzun yazabilirim. Ben buradayım. Devam

Okulumu başarıyla bitirdikten sonra güzel bir cerrah olup ailemi mutlu ederek ekonomik özgürlüğe kavuşmak istiyorum.

Hedefim kaliteli ve güzel bir yaşam sürmek. Bu dediklerimin meyvesini yiyebilmek için her şeyi yaparım yapmaya da çalışıyorum.

hedefim ileride arkama baktığımda dolu dolu içinde her duyguyu barındıran, bol bol insan ve para biriktiren, iç huzurunu sağlamış ve hala da yeni şeyler görmek deneyimlemek isteyen biri olabilmek.
parayı düşünmemek için parayı düşünmek. çünkü insanın hayatını dolu dolu yaşayabilmesi için hemde her konuda paraya ihtiyacı var. ileride şimdiki hislerime dayanarak gerçekçi olayım ki, ileride ne olacağıma dair net bir fikrim, görüşüm yok. çünkü daha kendimi inşa etmenin başındayım.

eline sağlık güzel yazı ödev sistemi güzel olur.

Atanıp iyi bir öğretmen olmak istiyorum ve en az bir spor dalında derece yapmak istiyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8