Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Saç dökülmesi

merhaba, saç dökülmesine karşın önerebileceğiniz bir şey var mı ortalama bir ailede yaşayan birisi olarak soruyorum işte git avakado al şunu yap falan saçma şeyler önemeyin 17 yaşındayım ve saçlarımın arası cidden açılmaya başladı gözlemleye biliyorum bunu ve sinirimi çok bozuyor bir şeyler önerin dostlar ilk kez bir konu bu kadar sininirimi bozuyor ve elimden cidden bir şey gelmiyor sövmekten başka :) onun dışında kafayı fazla şeye takmama rağmen fiziğime bakınca en ço saç göze batıyor oysa ki fazla uzun falan da değilim ama bu sıkıntı değil benim için saç acayip sıkıntı biraz içimi dökmek istedim

merhaba, saç dökülmesine karşın önerebileceğiniz bir şey var mı ortalama bir ailede yaşayan birisi olarak soruyorum işte git avakado al şunu yap falan saçma şeyler önemeyin 17 yaşındayım ve saçlarımın arası cidden açılmaya başladı gözlemleye biliyorum bunu ve sinirimi çok bozuyor bir şeyler önerin dostlar ilk kez bir konu bu kadar sininirimi bozuyor ve elimden cidden bir şey gelmiyor sövmekten başka :) onun dışında kafayı fazla şeye takmama rağmen fiziğime bakınca en ço saç göze batıyor oysa ki fazla uzun falan da değilim ama bu sıkıntı değil benim için saç acayip sıkıntı biraz içimi dökmek istedim
Dht fazla olabilir ya da genetik
Bazı şampuanlar işe yarayabilir

Ben de 22 yaşındayım ailemdeki genetik dökülme nedeniyle risk altındayım. Yaklaşık 1 senedir yıpranan ve dökülmeye başlayan saçım için biotin vitamin takviyesi içtim ve saç derime dht önleyici ilaç olan hairforte spreyini kullandım. Şuanda da da hairforte kullanmaya devam ediyorum ve saçımı eskiye nazaran oldukça dirilttiğini hissedebiliyorum.
Tıbbi bilgisi olan biri değilim ve bunları danışarak kullanmaya başladım. Kullanmak istersen bir bilene veya doktora danışarak başlayabilirsin. Hairforte işlevi güzel bir ilaç sprey fakat başladığın zaman sürekli kullanmaya devam etmen gerekiyor saçlarında gerçekten dökülme riski varsa, yalnızca zamanla doz azaltıyorsun günde ikiden bire, birden de gün aşırıya vs.

Genetik bir Şey olabilir Ve İlaçlara fln başlarsan Düzenli Kullanım gerekiyor İlaçları fln kesersen Gine Dökülmeye başlar Her kişide Neden farklı olabileceği için Doktora Gitmeni Tavsiyye ederim
Ayrıca Fazla Yıkanmak Hava Kirliliği Soğuk Sıcak gibi etkenlerde Saçını Döke bilir

Şu konudaki yorumumda en etkili tedavi yazıyor bir göz at, tamamen medikal (y)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8