Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Saha Raporu (0)

Öncelikle neden 0 dediğimi açıklayayım . Sahaya ciddi anlamda ilk kez ineceğim ve bundan önce yaptığım şeyler ise oyuna adaptasyon amaçlı idi . Buraya yazacağım saha raporu önceki sahalarımdan biri ve hatalarımın nerede olduğunu söylerseniz sevinirim .

Seti dershanede sınıfımdaki kıza açmıştım ve olaylar şöyle gelişti :

Teneffüsün bitmesine yakın hedefimdeki kız sınıfa girdi ve bana baktığını fark ettim . Bende şimşekler çaktı tabii "Ben bu kıza set açarım." diye . Neyse sonra teneffüs oldu ve kızın yanına giderek şöyle dedim ve olaylar gelişti :

B : Merhaba , acaba dışarı gelebilir misin ?
K : ( Kız şaşırarak ) Tamam gelirim dedi.
Sınıfın dışına çıktık ve konuşma başladı:
K : Neden beni çağırdın ?
B : Bir önceki teneffüs sınıfa girerken bana baktığını fark ettim ve seninle tanışmak istedim
K : Sana mı bakmışım ? Hiç farkında değildim .
B : Benim keskin mavi gözlerimden bir şey kaçmaz ;) . Peki senin adın ne ?
K : ( İsmini söyler ve ) Senin adın ne ?
B : Black Viking . ( Elimi uzattım ve tokalaştık )
B : Sen Karadenizlilere benziyorsun , doğru mu tahmin ettim ?
K : Kısmen , Sakaryalıyım ben .
B : Sakaryalılar genelde huysuz olurlarmış , yoksa sen de mi öylesin ?
K : Hayır canım , ne alakası var . Gayet neşeli ve...
B : Tamam , tamam sadece dalga geçtim alınma hemen 😄
K : Tamam o zaman .
B : Bak ne diyeceğim , hoş bir kıza benziyorsun . Telefon numaranı versene bir ara kahve içeriz .
K : Tamam ( Telefon numarasını verdi )
B : Hadi görüşürüz.

Tabii kıza görüştüğümüz gün mesaj attım ve iki gün sonra kahve içelim mi diye mesaj attım ancak çalıştığı için gelemeyeceğini söyledi ve ben ise (Kafama Tüküreyim) next yaptım . Ama sonuç olarak num-close yapmayı başardım . Bununla beraber toplam 8 tane set açtım ve 4 tanesinde başarılı olabildim sadece . Flört vs. herhangi bir şey yapmadım . Amaç tamamen oyunumu geliştirmek idi .

Bu setteki hatalarımı bana söylerseniz sevinirim .

seninle kahve içmeyi gerçekten isteseydi başka bir gün için olur mu diye söylerdi

çalışıyor olabilir ama bana bahane gibi geldi.

Dershane’de set çok dezavantajları olan bir şey hele hele birde aynı sınıftaysan hiç yapılmaması gerek seti kafede barda sosyal aktivitede açarsın her gün yüz yüze geldiğin insanlara set açmak biraz set açma mantığına ters düşüyor bana göre

Dershane’de set çok dezavantajları olan bir şey hele hele birde aynı sınıftaysan hiç yapılmaması gerek seti kafede barda sosyal aktivitede açarsın her gün yüz yüze geldiğin insanlara set açmak biraz set açma mantığına ters düşüyor bana göre
Arkadaşın söylemine katılıyorum. Set açmak değil de daha çok tanışmak ve sonrasında adım adım yürümek daha mantıklı çünkü avınla aynı ortamda belki 7-8 ay boyunca sürekli bulunacağınız için böyle yaklaşımlar ürkmesine sebep olabilir. Ayrıca şu çocuk şu kıza yürümüş gibisinden dedikoduların da hedefi olabilirsin. Bu tür ortamlarda kara basıp izini belli etmeyeceksin ki ortam da adın kaliteli kalsın.

Hemen hemen yazacağım şeyleri yazmışsın katılıyorum. Zaten sınıfındaki insanlarla sürekli etkileşim halinde olman lazım

Kardesim baslangicta oyun degil normal birisiymis gibi konusmussun, bak kizlar duygusal erkekler mantiksal diyoruz ya iste kizin duygularina isleyecek alginin icine dusurmen lazim yoksa aldigin numara çöp olur,

Öncelikle neden 0 dediğimi açıklayayım . Sahaya ciddi anlamda ilk kez ineceğim ve bundan önce yaptığım şeyler ise oyuna adaptasyon amaçlı idi . Buraya yazacağım saha raporu önceki sahalarımdan biri ve hatalarımın nerede olduğunu söylerseniz sevinirim .

Seti dershanede sınıfımdaki kıza açmıştım ve olaylar şöyle gelişti :

Teneffüsün bitmesine yakın hedefimdeki kız sınıfa girdi ve bana baktığını fark ettim . Bende şimşekler çaktı tabii "Ben bu kıza set açarım." diye . Neyse sonra teneffüs oldu ve kızın yanına giderek şöyle dedim ve olaylar gelişti :

B : Merhaba , acaba dışarı gelebilir misin ?
K : ( Kız şaşırarak ) Tamam gelirim dedi.
Sınıfın dışına çıktık ve konuşma başladı:
K : Neden beni çağırdın ?
B : Bir önceki teneffüs sınıfa girerken bana baktığını fark ettim ve seninle tanışmak istedim
K : Sana mı bakmışım ? Hiç farkında değildim .
B : Benim keskin mavi gözlerimden bir şey kaçmaz ;) . Peki senin adın ne ?
K : ( İsmini söyler ve ) Senin adın ne ?
B : Black Viking . ( Elimi uzattım ve tokalaştık )
B : Sen Karadenizlilere benziyorsun , doğru mu tahmin ettim ?
K : Kısmen , Sakaryalıyım ben .
B : Sakaryalılar genelde huysuz olurlarmış , yoksa sen de mi öylesin ?
K : Hayır canım , ne alakası var . Gayet neşeli ve...
B : Tamam , tamam sadece dalga geçtim alınma hemen 😄
K : Tamam o zaman .
B : Bak ne diyeceğim , hoş bir kıza benziyorsun . Telefon numaranı versene bir ara kahve içeriz .
K : Tamam ( Telefon numarasını verdi )
B : Hadi görüşürüz.

Tabii kıza görüştüğümüz gün mesaj attım ve iki gün sonra kahve içelim mi diye mesaj attım ancak çalıştığı için gelemeyeceğini söyledi ve ben ise (Kafama Tüküreyim) next yaptım . Ama sonuç olarak num-close yapmayı başardım . Bununla beraber toplam 8 tane set açtım ve 4 tanesinde başarılı olabildim sadece . Flört vs. herhangi bir şey yapmadım . Amaç tamamen oyunumu geliştirmek idi .

Bu setteki hatalarımı bana söylerseniz sevinirim .
Genel olarak kızdan onay aramışsın.
Örneklerle; Acaba dışarı gelebilir misin? (Hatalı cümle bunun yerine benle gelsene tarzında bişey diyebilirdin. Noldu tarzında bişey dediğinde merak etme seni kaçırmayacam derdin duruma bağlı biraz da mizaca bağlı.
Sana mı bakmışım? Hiç farkında değilim(bariz shit test burda moralini bozmayıp mavi gözlerimden hiç bişey kaçmaz demen isabet olmuş testi geçmişsin)
Sen karadenizlilere benziyorsun doğru mu tahmin ettim? Burada doğru mu tahmin ettim demen kızdan onay aramaya işaret. Onun yerine sende karadenizli tipi var.(alaycı bi şekilde) desen daha iyi olurdu konuşmada ona göre gelişirdi. Unutma konuşmayı yönlendirenin senin olman lazım. Sakaryalılar genelde huysuz olurlarmış. Yoksa sen de mi öylesin? (Burada bir ofsayt yok)
Kızın itirazından sonra şaka yaptım diye açıklaman yine eksi puan( ohoo bi insan ilk dakkadan sakarayalılığını bu kadar belli eder mi? demen de güzel olurdu. Onun haricinde set klasik set olmuş. Hatta biraz kolay olmuş aynı sınıftan olduğunuzdan herhalde normalde bu kadarcık konuşmayla numara zor.
sen asıl sıçışı setten sonra yapmışsın. Kahve içelim mi demek yanlış. Kıza cevabı evet veya hayır olabilecek hiç birşey sorulmaz çünkü kız reddetmeye meyillidir. Neden meyillidir? 1)Kız seni tanımıyor. 2) Kızdan onay aramak tiksinti duygusu yaratır.
Kahve içelim mi demek yerine; x gün bir avmde işim var daha sonra saat 6 gibi x kahvecisinde buluşalım. Veya işin yoksa bile kızla bir iki konuştuktan sonra o zaman x günü saat 7 de x de buluşuyoruz. Demen daha doğru olur.
Bu kızı hala nextlemiş sayılmazsın. Kızı kafaya takma ama 1 hafta sonra dediğim şekilde tekrar dene. Eğer bahane sunarsa nextle ama başka bi zaman teklif ederse beklet.

Genel olarak kızdan onay aramışsın.
Örneklerle; Acaba dışarı gelebilir misin? (Hatalı cümle bunun yerine benle gelsene tarzında bişey diyebilirdin. Noldu tarzında bişey dediğinde merak etme seni kaçırmayacam derdin duruma bağlı biraz da mizaca bağlı.
Sana mı bakmışım? Hiç farkında değilim(bariz shit test burda moralini bozmayıp mavi gözlerimden hiç bişey kaçmaz demen isabet olmuş testi geçmişsin)
Sen karadenizlilere benziyorsun doğru mu tahmin ettim? Burada doğru mu tahmin ettim demen kızdan onay aramaya işaret. Onun yerine sende karadenizli tipi var.(alaycı bi şekilde) desen daha iyi olurdu konuşmada ona göre gelişirdi. Unutma konuşmayı yönlendirenin senin olman lazım. Sakaryalılar genelde huysuz olurlarmış. Yoksa sen de mi öylesin? (Burada bir ofsayt yok)
Kızın itirazından sonra şaka yaptım diye açıklaman yine eksi puan( ohoo bi insan ilk dakkadan sakarayalılığını bu kadar belli eder mi? demen de güzel olurdu. Onun haricinde set klasik set olmuş. Hatta biraz kolay olmuş aynı sınıftan olduğunuzdan herhalde normalde bu kadarcık konuşmayla numara zor.
sen asıl sıçışı setten sonra yapmışsın. Kahve içelim mi demek yanlış. Kıza cevabı evet veya hayır olabilecek hiç birşey sorulmaz çünkü kız reddetmeye meyillidir. Neden meyillidir? 1)Kız seni tanımıyor. 2) Kızdan onay aramak tiksinti duygusu yaratır.
Kahve içelim mi demek yerine; x gün bir avmde işim var daha sonra saat 6 gibi x kahvecisinde buluşalım. Veya işin yoksa bile kızla bir iki konuştuktan sonra o zaman x günü saat 7 de x de buluşuyoruz. Demen daha doğru olur.
Bu kızı hala nextlemiş sayılmazsın. Kızı kafaya takma ama 1 hafta sonra dediğim şekilde tekrar dene. Eğer bahane sunarsa nextle ama başka bi zaman teklif ederse beklet.
Dostum zaten bu set üzerinden uzun zaman geçti ve en beğendiğim set olduğu için yazdım ancak önerilerin çok iyi , uygulamaya çalışacağım .

Ancak şu onay olayını *************’daki Londra Gündüz Oyunu’ndaki şu bölüme göre yürüttüm :

“Eğer kız birşey söylemiyorsa “doğru tahmin ettim mi” diye sorun. Kızın sizin tahmininizden sonra evet ya da hayır demesi topa girdiğini gösterir. Yanlış tahmin etmekten korkmayın”

Son düzenleme:
Dostum zaten bu set üzerinden uzun zaman geçti ve en beğendiğim set olduğu için yazdım ancak önerilerin çok iyi , uygulamaya çalışacağım .

Ancak şu onay olayını erk*kadam.org’daki Londra Gündüz Oyunu’ndaki şu bölüme göre yürüttüm :

“Eğer kız birşey söylemiyorsa “doğru tahmin ettim mi” diye sorun. Kızın sizin tahmininizden sonra evet ya da hayır demesi topa girdiğini gösterir. Yanlış tahmin etmekten korkmayın”
Raporu yeni okudum bayadır girmiyordum siteye. Bence sormak yanlış onun yerine oyunu devam ettirmek daha iyi. Karadenizlilere benziyorsun. Kız:... sen: ve tahminim doğru çıktı sessizlik evet demektir. Daha sonra başka bi konu üzerinden tahmin yaparsın. Sen:gelecekte mühendis olarak görüyorum seni. Kız:niye ya? Sen: karadenizlisin ya ondan :) kız:ya salak ihihihi gibi örnekler çoğaltılabilir.

Aslında muhabbet için örnek verilmez. Öyle bişeyki bu sohbet olayı o anda dediğin birşey alıp kendini gidiyor doğal olmak gerek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8