Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Saha raporu (İLK SET): Parkta kitap okuyan kıza set açma (25.09.2019)

İnce düşünmek insanı zayıf değil güçlü yapar. Ben arkadaşın bu davranış şeklinin ileri ki zamanda hem kendisine hemde sosyal çevresine zarar vereceğini bildiğim için söyledim.

Özgüven, tecrübe ile sabitlenmiş bir şeydir. Özgüven kazanmak için heyecan şart zaten.

Korkuyu, korkularımızın üzerine giderek yeniyoruz sonuç olarak...

Fakat narsizm kendini farklı göstermek, olduğundan daha üstün bir şekilde ifade etmeye çalışmaktadır. Yani yanlıştır. Ben asla böyle birşeyi desteklemem.

Kilo kaybı konusu espriydi :) Ciddiye almışsın...
Doğrusun düşüncende, ama diyorum ki pasif olacağına egolu görün. Bir alt levele insen yani törpülesen zaten özgüvenli bir kişiliği korumuş olursun. Özgüvenin bir üstü ya ego ya narsizm :) Haklısın tabi ki...

Sahneye çıkıp kendini gömen insan gördün mü :) Komedyenler hariç, kendini kanıtlamaya çalışıyorsa özellikle de...
Sende sahaya çıkıyorsun normal olman gerektiğini kimse söylemedi. Sen kendine güveniyorsan ve davanda diretiyorsan egonla yapıyorsun bunu emin ol. İnsanı güçlü yapan şey egodur. Özgüven zaten olması gereken bir şey. Egoyu koruduğun zaman davanda istikrar sağlamış olursun.
Neyse çok uzatmaya gerek yok. Sende haklısın.

kızlarla konuşurken korkun vardı ama şimdi yok. benimde lise zamanlarında öyleydi gerçi eski sınıf arkadaşlarımla da anlaşamıyordum ki kızlarla da anlaşamıyordum sınıfın erkekleriyle anlaşamayınca.

bu yazıyı gören liseye giden arkadaşlara: sizin lisede çok p*ç var ve onlar ilerde mum gibi olacak kızlar da öyle şimdi kimseyle anlaşamayabilirsiniz ilerde düzelecek

Yaptigin seyler cok taklitce. 'Dogalliktan' uzaksın. Beğenmedim

Çok geç başladığımı biliyorum, ama denemeden ölmeyeceğim benim konularımı okumazdan önce bu konuda yazdıklarıma göz gezdirmenizi tavsiye ediyorum. Neyse, konuya geçelim.

Yukardaki konunun devam niteliğinde var olan şimdiki konunun devamını "Açılış Yapma" ve "Saha raporları" bölümünde görebileceksiniz. Set açmaya cesaretim yoktu, bu yüzden ilk önce bu korkuyu nasıl yendiğimi Set açma korkumu nasıl yendim? konusundan okuyabilirsiniz.

Neyse, şimdi konuya geçme vakti...

Güzel bir gün, parkta sevgililer bir biriyle vakit geçiriyor. Ben de yalnızım, ha bugün ya yarın diye diye daha set açma işine başlamadım. Ama o an çok relaxım, yani "ne olacaksa olsun" modunda değilim. Bazıları sırf red yemek ve alıştırma yapmak için kızlarla konuşmaya gider, ama ben hata yapmadan başarılı olmaya inanan biriyim. Bence hata yapmadan da birşeyler öğrene biliriz. Ama hata yaparsam, red yersem de üzülmem. Zaten ben daha bu işleri hiç bilmem, hayatımda hiç set açmamış biriyim. Neyse, uzaktan baktım yeşillik üzerinde oturup kitap okuyan bir kız. Biraz düşündüm ve derin bir nefes aldım, sonrasında kızın yanına gittim. Benim bu işlerde tecrübem olmadığı için, ne yapacağımı tam olarak bilmiyordum. Kendime bir idol belirledim: Hank Moody. "Sence Hank Moody nasıl giriş yapar, neler yapar" diye kendime soru sordum, ama cevaplamadım. Bunun cevabını kızın yanına giderek kendi kendime verecektim. Öyle de oldu...

Kızın direkt önüne çıkmak yerine, arkasından dolandım ve sağından giriş yaptım. B(BEN) ve K(KIZ)

*B: Hi guyss brooo! (Kendinden emin ses tonuyla, özgüvenli bir şekilde, gülümseyerek ve çok enerjiktim. Bunu söylerken kızın önüne zıpladım)
*K: (Salak salak şaşkın modunda bakıyor)
*B: Korkma, seni yeme gibi bir niyetim yok. Yani şimdilik.. (Artık her defasında vücut dilimi söylemeyeceğim. Her yaptığım şeyi özgüvenli, göz teması ve p*ç gülümsemesiyle yaptığımı şimdiden söyleyeyim)
*B: Açık havada kitap okumanında ayrı bir keyfi var
*K: Yoo, haaa, öylesine okuyordum yaa (Kız kitabı kapattı ve kenara koydu)
*B: Tamam, anlıyorum, cazibem çok iyi olabilir, yani benimle konuşurken başka şeylere vakit ayırmak saçma gelebilir ama toparlanma ya okuyordun ne güzel :)
*K: Yok ya öylesine okuyodum zaten (gülümsüyor ve surat ifadesiyle "bu özgüven nerden geliyor" gibi bakışıyor)
*B: Bu üniversitede mi okuyorsun?
*K: Evet
*B: Anladım. Bölümün ne?.. Dur, dur söyleme.. Tahmin edeyim. Sende tam psikolojide okuyan bir kız tipi var (okuduğu kitabın yazarı AAron Beck oldugunu farketmistim ama kız bunu anlamadı)
*K: haa, evet, nasıl anladın yaa? (gülüyor)
*B: Çünkü ben mediumum, herşeyi biliyorum
*K: Sen hangi bölümdesin?
*B: Tahmin et bakalım?
*K: Ben medium değilim senin gibi, bilemem (sinsi gülüş)
*B: Tahmin etmiştim zaten. İyi peki meraktan ölmemen için söylüyorum Ekonomi
*K: Niye öleyim meraktan ya? (Gülüyor)
*B: Herşeyi biliyorum dedim ya, hissediyorumm
*B: Psikoloji bölümü ha? Hande hocayı tanır mısın? (Öyle birisi yok, sadece hayal kurdum, çünkü Taylan'ın küp deneyini kıza yapacaktım)
*K: Hayır, bilmiyorum.
*B: Ha, neyse o hoca bize de bazı dönemde ders verdi psikolojiden geliyordu. Yahu beni ön sıraya almış gözlerimin içine sinsice bakıyor, kendini çok akıllı zannediyordu psikoloji okuyor ya herşeyi biliyor sanki :)
*K: (Gülüyor ve dinliyor)
*B: O bana test yaptı, ne zaman aklıma gelse gülerim. Bir küp düşün diyor, ha neyse şimdi senin üzerinde yapalım, ne dersin? İsmin neydi bu arada?
*K: Yeliz
*B: Yeliz, yeliz. Ne kadar da orjinal bir isim? Babaannen mi koydu bu ismi?
*K: Yok ya babam (hafif gülümseme ve babaanne ile ne alakası var surat ifadesi)
*B: İsminin anlamı ne biliyor musun peki?
*K: Aydınlık
*B: Hmmm
*K: Senin ismin ne peki?
*B: Alehandro Domingez (aklıma o an o geldi :D)
*K: Yok canım (kahkaha atmaya başladı)
*B: (Ciddi bir surat ifadesi)
*K: (Bir anda suratı düştü)
*B: Hahaaha! Noldu ya, şaka yapıyorum ismim Murat (tekrar gülüyorum)
*K: Murat, benim Murat isminde çok tanıdığım var. Onlar dost canlısı, galiba sen de öylesin? (Gülümsüyor)
*B: Murat isminde erkek çok, ama benim gibileri çok az yaaa (p*ç gülüşü)
*K: (Gülümsüyor)
Küp deneyi muhabbetini kısa kesiyorum, yaptım ve bitti.
*B: Dersten mi kaçıyosun ya sen? Neden burdasın?
*K: Yok ya, ingilizce dersimiz vardı hiç sevmem keşke fransızca olsaydı
*B: ouu, fransızca. Severim, aksanına bayılırım. Tabi kadınlarına da. Mis gibi. Indıla'yı bilir misin?
*K: Evet ama pek fazla dinlemem.
*B: Kıskançlıktan mı ne o?
*K: Yok ya neyini kıskancam :D:D
*B: Yemiyorum bunları ben
*K: (Gülümsüyor)
*B: (Sessiz kalıyorum, bakalım sohbeti devam ettirecek mi diye.)
*K: (Bölümüm ile ilgili sorular soruyor)
*B: (Cevaplar)
*B: (Ayağa kalktım), Evet ben gidiyorum istersen beraber gidelim kantine?
*K: Olur gidelim
Kantinde oturduk, biraz daha sohbet ettik.
*B: Ders saati yaklaşıyor galiba?
*K: Evet hmmm
*B: Hadi o zaman geç kalma hoca mazallah psikolojisi bozuktur seni öldürür :)
*K: Gülüyor
*B: Üniyi bitirdikten sonra kendi odan olacak, sonra hastalar senin yanına gelecek, sen de oturdugun yerden kafanı sallayarak para kazancan yaaa :)
*K: Evet zengin olacağım :D:D
*B: Babam beni hortumla dövüyoduu
*K: (Kız 2-3 dakika gülme krizine girdi sanki)
*K: Sen peki? Dersin yok mu
*B: Bilemiyorum Altan bilemiyorum
*K: Bu ne yaa :):) (Gülüyor)
Daha sonra kızla beraber sınıfa doğru yürüdük, sonda da:
*B: Gelecek sefer de kahveleri sen ısmarlayacaksın
*K: Olur peki :)))
*B: Tamam, o zaman tekrar görüşelim. Whatsapp mı Instagram mı hangisi sana uygun?
*K: Numaramı kaydedebilirsin
*B: (Telefonumu verdim) Yaz
*B: Peki, hoşçakal, görüşürüz. İyi dersler..

Hayatımda ilk kez set açtım. Özgüven patlaması yaşamıştım. Üstelik bu konularda tecrübem yokken neden vücut dilinde hata yapmadım onu da anlamıyorum. Yani sanki bu işi yıllarca yapıyordum. Galiba sürekli Hanky Moody gibi görünmeye çalıştığım iççin başarılı oldum. Mesela kantindeyiz kız masada bana eğik oturmuş ben geriye yaslanmışım bir elim diğer sandalyede, yerim çok rahat, bacak bacak üstüne (90 derece açı).

Neyse genel olarak ilk defa set açmıştım ve numara almıştım. Daha sonrasında durmadan bir çok kıza set açtım ve hepsinde başarılı oldum. Konuların devam gelecek..
Valla ilk sete göre çok sikişken. Neredeyse imkansız böyle konuşmak ilk sete göre tabi hayatında neler olup bittiğini bilmiyorum. Eğer kızlarla konuşman rahatlığın zaten iyiyse ve set açma oyun kavramlarına yeni girdiysen normal de böyle şeylerle ilk defa karşılaşıp böyle konuşmak baya zor. Fıtrata ters yani. İstersen üstat mystery gibi görün yine olmaz. Bence hikaye yazmışsın. Ama eğer kızlara karşı zaten rahat olup bu kavramlarla yeni tanıştıysan güzel bir saha raporu.

Valla ilk sete göre çok sikişken. Neredeyse imkansız böyle konuşmak ilk sete göre tabi hayatında neler olup bittiğini bilmiyorum. Eğer kızlarla konuşman rahatlığın zaten iyiyse ve set açma oyun kavramlarına yeni girdiysen normal de böyle şeylerle ilk defa karşılaşıp böyle konuşmak baya zor. Fıtrata ters yani. İstersen üstat mystery gibi görün yine olmaz. Bence hikaye yazmışsın. Ama eğer kızlara karşı zaten rahat olup bu kavramlarla yeni tanıştıysan güzel bir saha raporu.
kizlarla konusmak derken genel olarak herkesle konusmam kotu degil ünide ogretmenlerim sunum oldugu zaman gel sen yap derlerdi çok iyi diksiyonun var diyorlardi. ama bu kiz hb 5-6 civarıydı benden bi b*k olmaz

ki sonradan tipini de begenmedim kiz fazla usteledi surekli goruselim goruselim diyordu bi de geç cevap verince "konustugun çok fazla kiz var galiba mesgulsun sen ben sonra yazayim" diye saçma sapan tripler atiyordu ben testleri geçtikce bu spamlıyordu resmen sonradan bununla mi ugrascam dedim rehberden sildim bi daha da yazmadi

Ozguven degil de kibir olmus falan diyenlere takilmamak gerekir. Kizi kaldirdiysa hicbir sorun teskil etmez aksine klasik tipten ayri bi goruntu yaratir. DOGAL SECİLİMİ unutmayalim en tasssakli en kibirliyle olmak isterler. Fakat isler ilerlerse bu kibir olayini abartmamak devamlilik saglar kurtulmak istemiyorsan...:)

Agzina eline tassagina saglik kanka :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8