Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sahada problem yaşıyorum.

Merhaba forum sakinleri! Çoğu yeni başlayan gibi ben de tanımadığım kızların yanına giderek konuşmakta sorun yaşıyorum. Utanma falan degil de, hareketlerim yanlış gibime geliyor. Yaptığım setlerden bir kac örnek vereyim, daha açıklayıcı olur belki;

Spora giderken otobüse bindikten sonra etrafıma bakarken bir üni öğrencisi(hb 7) üniforma giyen, ela gözlü, kablolu kulaklık takan bir kız gördüm, yanına gidip omzuna dokundum:

-merhaba, bu otobüs ...'e varıyor mu?
+Evet
-Anladım. Nerede okuyorsun?
+(Doktorluk ile ilgili bir üniversite)
-Güzel, 1. sınıfısın sanırım?
+Evet
-Ee yoruyorlar mı?
+Yani, biraz
-Hmm. Okulu bitirdikten sonra yurtdışına çıkmayı düşünüyor musun?
+Hayır
-Neden ki?
+Yani burada büyüdüm, vatanımdan ayrılmak istemiyorum
-Vatansever kız :)
+ :)
-sen de ...'da mı iniyorsun?
+Hayır, ondan bir önceki durakta
Derken, inmek için kapıya doğru yürüdü
-tamam hoşçakal o zaman
+(hiç bir şey demedi sanırım)

Duraktan eve yürüyerek giderken, karşımdan gelen güzel bir kız (hb 5), sarı saçlı, açık kahverengi gözlü, elinde İngilizce kurs kitabı vardı. Yanına yaklaşıp omuzuna dokundum:

-merhaba
+(Yüzüme korkmuş bir şekilde bakar)
-sen x kursa mı gidiyorsun?
+Hayır
-özel ders mi aliyorsun o zaman?
+(Önüne bakarak hızlı yürümeye başlar ve taksi çağırmak için yolun kenarında durur)
-(zaten korktu, bundan iş çıkmaz, vakit kaybetmeyeyim diyerek uzaklaştım)

Abisi başarılı bir pua, ama kendisi kizlara yakınlaşmaktan çekinen wingimle sokakta kaldırımda kız ararken 2 tane hb 5 ve hb 4 rus kızların hb 5 olanı bana bakıp gülümser ve arkadaşına bakarak bir şey der, sonra gülüşürler. Bunu YD olarak algılayıp yanına giderim ve onlar da kaçmaya başlar.

-korkmayın yemiyoruz
+(Bir şey dedi anlamadım)
yanına yaklaşıp
-merhaba
Hb 4: Peşimizi bırakmazsanız babamı arayacağım
Wingim:biz sizin peşinize düşmedik ki
Hb 4:gidin o zaman
Ve gittik

4 aydır set açmaya çalışıyorum, ama son 2 haftada her gün 2 kıza açılış yaptım. Hepsinden ret yedim. Neyi yanlış yapıyorum?

Kanka normal tanımadığın insanla samimi sohbet bekleme zaten public alanlarda bu durum çok normal olur, okul ortamı her gûn gördüğün insan vs değil sonuçta boşver salla geç. Türkiye'de sokakta tanışma devri çoktan kapandı bence.

İlk örnekteki gibi kız üni de vs. okuyorum derse eğer o okulda şu hocayı tanırım iyi hocadır vs. dersen ortak tanıdık olduğu için kız kendini güvende hisseder.tanidigin olmasa da iyi yalan at bu konuda.

son ikisi senin için sansizlik olmuş.Bastaki de normal günlük konuşma olmuş.Hicbir çekişme , sataşma yok.Misal kız doktorluk dediği zaman eline sataşman için fırsat vermiş oluyor.Hadi ya sende tam hukuk okuyan kız tipi var, yalan söylemekle aran nasıl deyip olayı biraz daha şahsi pencereye yöneltirsin.Olabildigince kızdan aldın genel bilgileri özele çekmek lazım

Kanka normal tanımadığın insanla samimi sohbet bekleme zaten public alanlarda bu durum çok normal olur, okul ortamı her gûn gördüğün insan vs değil sonuçta boşver salla geç. Türkiye'de sokakta tanışma devri çoktan kapandı bence.
Türkiye'de değilim reyis, ama yine de dediğin şey burada da geçerli. Tespitlerime göre yabancılar daha sıcak karşılıyorlar. Arkadaşlarla daygame yaparken onlar ruslara gidip numara alıyor, ben ise yerlilerden çoğunlukla dilenci muamelesi görüyorum 😆
Sanırım tek çare yabancı dili eskisinden daha da hızlı geliştirmek. Bezdim valla

İlk örnekteki gibi kız üni de vs. okuyorum derse eğer o okulda şu hocayı tanırım iyi hocadır vs. dersen ortak tanıdık olduğu için kız kendini güvende hisseder.tanidigin olmasa da iyi yalan at bu konuda.
Güzel taktik reyis, teşekkürler! Deneyeyim :)

son ikisi senin için sansizlik olmuş.Bastaki de normal günlük konuşma olmuş.Hicbir çekişme , sataşma yok.Misal kız doktorluk dediği zaman eline sataşman için fırsat vermiş oluyor.Hadi ya sende tam hukuk okuyan kız tipi var, yalan söylemekle aran nasıl deyip olayı biraz daha şahsi pencereye yöneltirsin.Olabildigince kızdan aldın genel bilgileri özele çekmek lazım
Bunu bir yerde okumuştum ama demek ki pdf adam olduğum ve teorileri pratiğe dökmediğim için aklımdan çıkmış. Hatırlattığın için teşekkürler! Sanırım ben kızla aramda çekim yaratmayı öğrenmeliyim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8