Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Sahilde yaptığım başarısız deneme

akerhus

Forumdan Uzaklaştırıldı
Katılım
16 Temmuz 2018
Mesajlar
36
Tepkime puanı
14
Şehir
İzmir
Dün plajda oturuyorum bi grup geldi 2 kız 3 erkek. Denize falan girdiler kız manyak voleybol oynuyor falan benim dikkatimi fena çekti. Daha bakışmaya o zaman başladık.

Sonrasında bugün tekrar geldiler aynı grup. Ben sollarında oturuyorum. Masaya değil bana dönüktü yani sürekli gözü bende arkadaşlar falan da fark etti hatta. Sonrasında bikiniler ile denize girdiler çıkarken duş aldı falan ıslak bir şekilde önümden geçiyordu. Bi dakika beklesene dedim. İyi voleybol oynuyorsun dedim. Eee dedi. Ben de iyi futbol oynarım dedim ancak biraz da dilim tutulmuştu. Açılışın başından beri başından savmak için bekliyor gibiydi. Üşüyorum gitmem lazım dedi. Beklesene 1 dakika dedim. Tekrar üşüyorum deyip gitti. Sonrasında O esnada arkadaşları duş alıyordu bir erkek onların masadaydıbize bakıyor muydu emin değilim. Sevgilisi olmadığına eminim. Bakışları görseniz bana hak verirdiniz.
Hatalarıma gelecek olursam kız ıslaktı(kukusu değil vücudu), denemem riskliydi en azından kurulanmasını beklemeliydim. Açılışım kötüydü düşünmeden doğaçlama girdim. 3 erkek vardı bunu bir sorun olarak görmedim çünkü kızın ilgisi bendeydi ama heyecan yaptım. Bekle nereye gidiyorsun demeyip salmalıydım.

Olaya dair eleştirel yorumlarınızı dikkatle okuyacağım.


İlk olarak kıza açılış yapmışsın demişsin iyi voleybol falan oynuyorsun buraya kadar güzel burdan sonra mesela voleybol maçı teklif edebilirsin bugüne olur yarına olur sohbet edersin buralarda mı takılıyorsun yani her türlü sohbet ilerleyebilir buradaki mesela bana göre ne söylediğin değil nasıl söylediğin rahat ve akıcı , özgüvenli şekilde söylersen süper olur dilim tutuldu demişsin sebebi heyecandır çoğunlukla heyecanı iki türlü sorun halinden çıkarırsın 1.Ne söyleceğini düşünmemek (şöyle mi yapsam böyle mi yapsam misali),2.Heyecandan zevk almak heyecan çoğunlukla telaş panik düşünülür ama bence zevkdir yani keyfini çıkar o duygunun.Hataların olarak kız ıslaktı demişsin bence bir hata değil kızın yanında rahat olup istediğin zaman gidebilirsin,açılış kötü demişsin doğaçlamadan bence kötü değil ben zamanında çok planlardım şöyle desem böyle falan ama plan farklı işlerdi çoğunlukla şimdi mesela doğaçlama rahat konuş esprili özgüvenli şekilde.3 erkek demişsin çoğunlukla kız zaten sevgilisi varsa 1 erkekle takılır mantıken onlar kankasıdır onu anlarsın zaten.Bekle nereye gidiyorsun demeyip salmalıydım demişsin şimdi şöyle kızın zaten nereye gideceği belli onun yerine hiç cevap verme yada nasıl desem çekim oluşturursan telini alırsın görüşürüz dersin yani çok ihtimal var ama kızda çekimi yok edersen sihirli kelimem yok sana vericek :) Benim en büyük önerim rahat ol gerisi gelir güçlü hisset özgüvenli hisset yeter bunuda tabi güç kazanarak psikolojik olarak elde edersin.
 
Katılım
5 Aralık 2019
Mesajlar
12
Tepkime puanı
40
Yaş
21
Şehir
İstanbul
Söylecek çok şey yok. Plansız deneme. Vücudundaki adrenalini kontrol etmeyi öğren.
 
Katılım
25 Haziran 2020
Mesajlar
79
Tepkime puanı
230
Şehir
Isparta
Açılış için bir şey demeye gerek yok , zaten az biraz bilgisi olan adam nasıl bir rezalet olduğunu görebilir.
Bunu kötülemek için demiyorum , gerçekten rezalet olduğu için söylüyorum.
Umarım yakın zamanda daha da geliştirirsin.
Benim asıl değinmek istediğim nokta yanında erkek olan kıza yürümen.
Burası Avrupa değil birader , millet ne baktın sen ne baktın diyip birbirini kesiyor.
Eğer bar veya gece kulübünde değilsen yanında erkek olan kıza yürümen çok sakat hareket.
Bar veya kulüpte de yürüyeceğin zaman da ilk önce erkekle muhatap olup ne olduklarını anlaman lazım ki o da ayrı bir mesele.
Sonuç olarak set açmak için vurulmanın bir anlamı yok.
 
Katılım
6 Temmuz 2019
Mesajlar
72
Tepkime puanı
80
Yaş
24
Şehir
Antalya
Özgüven ,beden dili,ses tonu nasıldı kanki? Kızdan korkmuş gibi anlatmışsın reddedilmekten korkmuş gibisin diye düşünüyorum. Ayrıca bakışmadan kaç dakika sonra yanına gittin falan filan işte takma next
 
Katılım
28 Kasım 2020
Mesajlar
6
Tepkime puanı
21
Yaş
23
Şehir
Çankırı
Öncelikle dostum, kızın ilgisi senin üzerindeydi. Mesela, diyelim ki masada oturuyorum ve sana bakıyorum ancak ayaklarım,vücudum başka bir insana dönük. Bu, aslında o insanla ilgilendiğimin göstergesidir.

Şimdi gelelim saha olayına, dostum heyecan yapmışsın, olabilir. Elbet bu yollardan geçerken yanında korkuların ve heyecanın da gelecek ve bu cidden güzel bir şey. Zaten o güzel ve özel duygular sayesinde hayat, monotonluktan kurtuluyor. Ve devam ettikçe zamanla göreceksin ki bu artık senin için su içmek kadar sıradanlaşacak.

Şimdi mevzuyu sadece heyecana bağlamak doğru olmaz, çünkü ben de zamanında heyecanlandığım, yanlışlıkla sesimi yükselttiğim durumlarla karşılaşmıştım. Yeri geldi kibarca reddedildim, yeri geldi hiç beklemediğim şekilde muhabbet ilerlerdi ve doğal olarak heyecanım da o esnada yavaş yavaş azaldı. Bak, özellikle ''kibarca'' yazdım.

Çünkü medeni insanlar arasında beğenmek, beğendikten sonra tanışmaya gitmek gayet doğal. Ama bu kızın ''eee'' gibi umursamaz tavırla karşılaması, özgüvensiz, yeterince sosyal olmadığını gösterir.

Belki bazıları CPD'in yüksek olsaydı, bu gerçekleşmezdi diyenler olacak. Olabilirdi,haklısınız ancak bu kızın gene de özgüvensiz olduğunu değiştirmiyor. Kibarca reddetmek var, bir de ''insan'' gibi davranmaktan aciz olmak var.

Yani diyeceğim iyi ki olmamış, tanışma esnasında sadece güzelliğine kanma, karakterine de dikkat et, ''Özgüvenli mi, değil mi?'' ''Sana iyi davransa bile başkalarına karşı nasıl davranıyor?''... bunu uzatabilirsin ki kızlarda belirli kriterler araman, seni diğer erkeklerden çok daha öne geçirecektir.


Buradaki reddedilmeye 3 seçenek sunuyorum:
1. Ya kız seni çekici (özellikle özgüven) bulmadı, yaklaşma şeklin yetersizdi.
2. Ya da kız, özgüvensiz olduğu için o ilgilenme ayakları, seni kendine çekip egosunu tatmin ettirmek içindi ki bu seçenek kızlarda çok yaşanılan bir durumdur.
3. Shit test, kızlarda bu da çok yaşanılır. Soğuk davranarak sözde kendinden taviz vermemek, sert tavırlarla kolay olmadığını ispat etmeye çalışmak... (Bu da özgüvensiz, karakterinden memnun olmayan kızlar için geçerli)

İşin psikolojik boyunu bitirdik, şimdi gelelim somutsal boyutuna:
Öncelikle, set açarak eli mahreminde gezen koyun sürüsüne karşı büyük bir fark attın, çünkü çoğu set açmaya aciz, ancak sosyal medyadan veya ortam yoluyla arkadaşlarının yardımıyla samimiyet kurmaya çalışırlar ama sen %99'unun yapamadığı yaptın. Yüreğini ortaya koydun, ve okuduklarını pratiğe dökmeye çalıştın. Tebrik ediyorum, her kızı bunun gibi zannetme. Emin ol bu set karşısında teşekkür edip seninle muhabbete devam edebilirdi. Yani birçok insanın yaptığı hatayı yapma (herkesi aynı kefeye koymak)

Aslında, sen özgüvenli olursan, giyimin kuşamın güzel olursa, hayattan keyif alırsan emin ol ne dediğinin hiçbir önemi yok. Çünkü burada içgüdüsel çekim mevcuttur. Nasıl biz bikinli taş gibi hatunlara karşı istemsiz,durduramadığımız bir çekim hissediyorsak kadınlar da öyle, özgüvenli,kendine saygı duyan, hayattan keyif alan,lider ruhlu bir erkeği gördüklerinde ister istemez çekim duyarlar. Bu aslında içgüdüsel bir çekimdir.

Şöyle düşün, 2 tane adamımız olsun. Biri özgüvenli,eğlenceli,hayattan keyif alan bir tip. Diğeri ise gülmekten aciz, ''Ben doğarken ölmüşüm zaten'' tipinde biri. Ve bu 2 adamımız bir espri yapıyor. O bahsettiğim çekici erkeğin esprisinde herkes kahkahalara boğuluyor, kasıklarına ağrılar girerken diğeri espri yaptığında değil gülmek ''Senin ben ... ulan çocuğun işi çıksa da bi gitse'' moduna bürünüyorlar. Buna hepimiz şahit olduk, çok rastlanan bir durumdur bu :) Mesela deriz ya, ulan o çocuk böyle yaptı kız kucağına atladı, ben şöyle dedim ağzıma sıçtı, hatayı nerede yaptım?, sorusunun asıl cevabıdır bu.

Şimdi anlamışsındır neden çekici bir erkek olunca ağzından çıkan sözlerin önemsiz olduğunu :)

Set açarken gülümseyerek açmak, kendine güvenen biri olduğunun net göstergesidir, insana otomatik olarak pozitif enerji saçar, 2 dakika önce tartışmadan öfkeyle çıkmış adamı bile yumuşatabilirsin,kendine çekebilirsin. Yani gülümsemeni eksik etme.

Set ESNASINDA sana lazım olacak en önemli 3 şey: Güzel bir giyim-kuşam,özgüven, eğlenceli sohbetler.
Bunları büsbüyük bir dublex gibi düşün . Yani aklın sadece ''shit test,kino,neg, kıza ne desem acaba??'' gibi şeyler meşgul etmesin, bunlar çok daha o dediğim büsbüyük dublexin sıradan odasıdır. Sen önce büsbüyük dublexin inşaatını tamamla. Olur da aklını sadece küçük detaylara verirsen, belki o an kızı etkileyebilirsin,numarasını alırsın ama uzun vadede kız baktı ki hayattan zevk alamayan birisin,kendine inancın 0, kendine 1 gram bakmıyorsun
bu sefer kapıları suratına çarpmaya başlar.

Sonradan okudum, demişsin ki kız setten sonra bakmaya devam etmiş. Bunun cevabını başta verdim aslında. Çünkü muhtemelen hayatında hiç karşılaşmadığı bir hissi yaşattın ona, bir iz bıraktın ki emin ol ortamda senin hakkında çoktan konuşmuştur ve akşam kankasını aradığında: ''Kankaaa, bak bugün ne oldu, ne anlatacağım sana iyi dinle.'' ile başlayıp senin üzerinden bir roman yazmıştır. Bu çok güzel bir şey aslında, farz et ki sosyal medyadan mesaj attın vs. sence bu kız bu kadar umursar mıydı?

Başarılar dilerim :)
Mükemmel analiz
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst