Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

SALMAK

Selam dostlar.

Şu karantina yüzünden büyük bir hızla yükselen gelişimim acayip derecede sapmaya uğradı.

Özellikle insanlarla az etkileşime girdiğim için, ve muhabbetim sınırlı olduğu için konuşmalarımda anormallikler seziyorum.

Tam işte şu fazla kilolarımdan kurtuluyorum derken yine evde kilo almaya başladım.

İnsanlara öneriler verirken bunlara aslında kendimin uymadığımı fark ettim.

Nasıl olsa evdeyim kafasıyla takılıp bakımsız saç baş dağınık, kaşlar bağımsızlığını, ilan etmiş ve sakal stündeki o lanet kıllar kendilerine yeni bir krallık kurmuşlar.

Ama ben napıyım bir yandan sınav stresi bir yandan karantina, asosyallik, aile baskısı muhabbetleri var.
Deyip bunların arkasına saklanmak çok isterdim ama maalesef hayat acımasız dostlar siz kendiniz için bir şey yapmazsanız yok olur gidersiniz.

O yüzden bende eski o düzenli hayatıma bir geçiş yapmak amacıyla kendime bazı kurallar koyuyorum bu yazımda

1-)SPOR
-Her gün en az 30-45 dakika spor yapacaksın.

-Evime kum torbası almayı planlıyorum.
2 günde bir 20 dakika kum torbası çalışması yap.

-Günün belirli bir saatinde boş olan bir koşu parkında yürüyüş yapabilirsin.

2-)SAĞLIK ve BESLENME

-Hamur işi ürünleri, şekeri, tuzun fazlasını, abur cubur ve fastfood tarzı besinleri hayatından artık tamamen çıkar.

-Günlük içmen gereken suyu aksatma.

-Kalori alımlarını hesapla ev ona göre kendine bir beslenme programı oluştur.

3-)Kişisel Bakım

-Sanki o gün çok önemli bir görüşmen varmış gibi her gün bakımlı ol.

-Sakallarını kes sana yakışmıyor biliyorsun her defasında deneme.

-Berbere gidemezsen evde kaşlarını düzelt.

4-) Genel Kültür, Hobi vs

-Her gün en az 30 dakika kitap oku.

-Günlük gelişmeleri takip et.

-Gitar çalıyorsun bak ne güzel onu artık dahada ilerletmenin zamanı geldi.

Ve son olarak artık alarmlarını erteleme, o saat sana kalk dediği zaman kalkmayı bil.
Eğer sen kavinsky63 benim bu öğütlerime rağmen hala o saati ertelemeye devam edersen. Bil ki sen savaşı başta kaybediyorsun.

-Hamur işi ürünleri, şekeri, tuzun fazlasını, abur cubur ve fastfood tarzı besinleri hayatından artık tamamen çıkar
Mesela disiplinin bozulmasındaki sebeplerden biri bu. Böyle kararlar almak iyi hissettiriyor fakat uzun süre sürdürülebilir değil ve çok gerekli de değil. Olabildiğince temiz beslenmeye çalışırsın ama gerektiğinde de istediğini yersin. Sonuçta yarışmaya hazırlanmiyorsun. Hazirlananlar bile yiyor ara ara

Arkadaşın yorumuna katılıyorum, çok keskin kararların sürdürülebilmesi çok zordur. Disiplin konusunda belli bir segmente erişmeden böyle kararlar vermenizi önermiyorum, zinciri kırdığınızda bidaha toparlamanız zor olur.

Selam dostlar.

Şu karantina yüzünden büyük bir hızla yükselen gelişimim acayip derecede sapmaya uğradı.

Özellikle insanlarla az etkileşime girdiğim için, ve muhabbetim sınırlı olduğu için konuşmalarımda anormallikler seziyorum.

Tam işte şu fazla kilolarımdan kurtuluyorum derken yine evde kilo almaya başladım.

İnsanlara öneriler verirken bunlara aslında kendimin uymadığımı fark ettim.

Nasıl olsa evdeyim kafasıyla takılıp bakımsız saç baş dağınık, kaşlar bağımsızlığını, ilan etmiş ve sakal stündeki o lanet kıllar kendilerine yeni bir krallık kurmuşlar.

Ama ben napıyım bir yandan sınav stresi bir yandan karantina, asosyallik, aile baskısı muhabbetleri var.
Deyip bunların arkasına saklanmak çok isterdim ama maalesef hayat acımasız dostlar siz kendiniz için bir şey yapmazsanız yok olur gidersiniz.

O yüzden bende eski o düzenli hayatıma bir geçiş yapmak amacıyla kendime bazı kurallar koyuyorum bu yazımda

1-)SPOR
-Her gün en az 30-45 dakika spor yapacaksın.

-Evime kum torbası almayı planlıyorum.
2 günde bir 20 dakika kum torbası çalışması yap.

-Günün belirli bir saatinde boş olan bir koşu parkında yürüyüş yapabilirsin.

2-)SAĞLIK ve BESLENME

-Hamur işi ürünleri, şekeri, tuzun fazlasını, abur cubur ve fastfood tarzı besinleri hayatından artık tamamen çıkar.

-Günlük içmen gereken suyu aksatma.

-Kalori alımlarını hesapla ev ona göre kendine bir beslenme programı oluştur.

3-)Kişisel Bakım

-Sanki o gün çok önemli bir görüşmen varmış gibi her gün bakımlı ol.

-Sakallarını kes sana yakışmıyor biliyorsun her defasında deneme.

-Berbere gidemezsen evde kaşlarını düzelt.

4-) Genel Kültür, Hobi vs

-Her gün en az 30 dakika kitap oku.

-Günlük gelişmeleri takip et.

-Gitar çalıyorsun bak ne güzel onu artık dahada ilerletmenin zamanı geldi.

Ve son olarak artık alarmlarını erteleme, o saat sana kalk dediği zaman kalkmayı bil.
Eğer sen kavinsky63 benim bu öğütlerime rağmen hala o saati ertelemeye devam edersen. Bil ki sen savaşı başta kaybediyorsun.
Dostum kendine böyle kesin kararlar koyma inan ki yine bırakacaksın. Böyle olmaz bu iş yavaş yavaş kökten değişime gideceksin. Her gün 50 sayfa kitap oku ve yapay şekeri kes gerisi gelir. Yok işte şu kadar bunu yapıcam bu kadar bunu yapıcam olmaz. Kendine zarar verirsin, çırpınır durursun. Aklını çok karıştırır bu senin. Olduğun yerde durursun anca. Sen yavaş yavaş değiştir bazı şeyleri. Roma bir günde inşa edilmedi.

Yorumlar için sağolun gençler.

Aslında kesin kurallar koymamın sebebi önceden bunları uyguluyor olmamdı.

Yani belli bir disipline ve düzene sahiptim.
Tabi ara girdik vs unutuldu.

O zaman sizin dediğiniz gibi sürdürülebilir şeyleri hayatıma katıp diğerlerinide zamanla uygulamaya geçirebilirim.

Yorumlar için sağolun gençler.

Aslında kesin kurallar koymamın sebebi önceden bunları uyguluyor olmamdı.

Yani belli bir disipline ve düzene sahiptim.
Tabi ara girdik vs unutuldu.

O zaman sizin dediğiniz gibi sürdürülebilir şeyleri hayatıma katıp diğerlerinide zamanla uygulamaya geçirebilirim.
Dostum sen sınavına odaklan konu açmakla falan uğraşma

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8