Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Samimi Arkadaş Grubuna Sonradan Dahil Olmak

Dostlar selam, üniversitede samimi bir arkadaş grubuna nasıl sonradan dahil olabilirim? Aslında şöyle gruptan biriyle zaten arkadaş oldum ama daha samimi değiliz yeteri kadar. O arkadaş da beni gruplarına sokmak için çok da ısrarcı değil. Ne yapmam lazım tam olarak?

Öyle bi arkadaş ortamına girsen bile yüksek ihtimalle dışlanırsın,her gittikleri yere
cagirmazlar bence kendi arkadas ortamını kendin yarat. (üniversiteye gitmediğim için böyle düşünüyorum arkadaş gruplarının lise den pek farkı yoktur sanırım)

Dostum çok genel anlatmışsın. Nasıl bir ortam mesela? Neden girmek istiyorsun? Bunlara değinirsen daha çok yardımcı olabiliriz. Yine de birkaç şeye değinmeye çalışacağım... O ortamda neye ihtiyaç varsa sen onun sahibi ol, eğlenceli ol ve iyi bir dinleyici ol o zaman seni daha çok dahil etmek isteyeceklerdir.

Hepsiyle aynı anda olmak yerine her biriyle sırayla arkadaş ol

Dostum çok genel anlatmışsın. Nasıl bir ortam mesela? Neden girmek istiyorsun? Bunlara değinirsen daha çok yardımcı olabiliriz. Yine de birkaç şeye değinmeye çalışacağım... O ortamda neye ihtiyaç varsa sen onun sahibi ol, eğlenceli ol ve iyi bir dinleyici ol o zaman seni daha çok dahil etmek isteyeceklerdir.

şöyle anlatayım gruba ben de dahil olursam 4 kız 4 erkek olacak. muhabbetlerine az çok dahil oldum ve espirilerim de reaksiyon aldı ama sanırım aceleci davranmıyorlar. ekstradan hep beraber de takılmıyolar. bölünüp farklı farklı arkadaşlarıyla da takılıyolar. bilmiyor bu hafta biraz daha iyi geçti

Gruptan erkeklerle çok iyi geçin kimseye eleştirel yaklaşma ve sadece dinle insanları iyi bir dinleyici ol... Erkekler kızlarla sevgili olmasa da kıskanç davranacaklardır o yüzden onları kıskandıracak şekilde kadınlara sakın ilgi gösterme... Eğer ki gruptaki bir kızı hedefliyorsan da diğer kızlara çok iyi olurken o kıza alaya alarak şakalarla yaklaş ama kısa bir süreliğine daha sonra itici görünmeye başlar yoksa... Kısacası grubun onayını alman gerekir... Ve her şeylerine de hemen koşma yoksa yalaka gibi görünür, çok iyi olmanın da karşı tarafta şüphe uyandırabileceği için kötü bir yanı vardır...

18 kişilik bir arkadaş grubunun alfasıyım. Grubuma herkesi almam, karakteri düzgün, eli bol, kız meseleleri için birbirimize düşmediğimiz bir ortam yarattım. Şahsen sıkıcı bir insanı, paranın lafını yapan, küçük şeyler peşinde koşan bir insanı grubuma dahil etmezdim. Yine de sana yapman gerekeni söyleyeyim.

Söylemine göre grupta çok samimi olmadığın bir çocuk var. En azından bir tanışmışlığın var. Çocuğu görünce havadan sudan konuşun, sonra ayaküstü olmuyor diyip cafeye götür, hesap senden olsun. Yarın boş musun? Diye sorarsın. bişeyler yapalım falan. Gerisi sende.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8