Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sanal Hayat Yaşamak

Uzun süredir foruma girmiyordum aklıma gelen ilk konu bu oldu yazıyım dedim.Çünkü bu bataklığın içinden yeni çıktım sayılır.Yani sizi tamamen anlıyorum.

SANAL YAŞAM NEDİR?

Sanal yaşam gerçek hayattaki eğlence ilgi cinsellik vb ihtiyaçlarını internet ortamından sağlamaktır.Genelde böyle insanların bir amacı yoktur ve hayatınının çoğunu pc'de geçirir.Ne yapacağını bilmiyordur oda yuvarlanıp gidiyordur işte. İnstagram facebook gibi platformlarda genelde fake takılırlar.Çünkü hayatlarında pcden başka bir aktivite yoktur.Ve son adım ise kendi gibi insanların olduğu bir grup bulup ful taşşak muhabetti yapıp takılmak.Artık o kadar mizah dolu olmuşlardırki gerçek hayatta kolay kolay hiçbirşeye gülmezler.İnsanların yaptığı espiriler çok saçma gelir, kızların ise 50 kat daha fazla aptalca gelir.Kızlara düşmandır bir çoğu ama bir yandanda kızlara yazmaya devam ederler.Ee normal olarak gencimiz hayatının anlamsızlığından dolayı sürekli dopamin isteyecek.Sigarayı ve mastürbasyonu arttıracaktır.Ama bu insanların bu durumu farkına varması zordur.Çünkü onların grubundakilerin hepsi böyledir ve böyle yaşamak iyi ve normal birşeydir ona göre.Taki hayat ona vurana kadar gerçek hayatı tadana ve adapte olana kadar.Eğer bu özellikler sizdede varsa günde 7-8 saatten fazla pc başındaysanız arkadaşınız azaldıysa tebrikler artık farkındalık kazandınız.

REEL HAYATA GEÇİŞ.

1-Hesabı dondurmak
:Öncelikle hangi platformda kaç saat öldürdünüz bir muhasebesini yapın.Facebook instagram gibi uygulamalarda kaç saat geçirdiğiniz gözüküyor.Örneğin neden facebookta bu kadar zaman geçiriyorsunuz niçin giriyorsunuz o platforma bunun sebebini bulun arkadaşlar hesabınızı dondurmasanız bile o grubtan çıkın o kişiyi engelleyin gerekirse.Benim size tavsiyem geçiçi sürede olsa o hesabı dondurun.Çünkü bir anda girmeye çalışırken dondurduğunuzu hatırlıyorsunuz ve boş bir zaman kalıyor elinize.Bunu kitap okumak video izlemek yararlı sitelerde takılmak gibi şeylere harcıyorsunuz mecburen.Bir süre sonra bunlarda sarmayınca dışarı çıkmaya başlayacaksınız.Öldürdüğünüz zamanı gerçek hayatta öldüreceksiniz.Gerçek hayattaki sorunlarınıza odaklanırken sürekli gelişen bir insan olacaksınız aynı zamanda

2.Bir amaç bulmak:Bu kimisi için üniversite sınavına hazırlanmak kimisi için yeni bir iş kurmak kimisi için yeni bir dil öğrenmek olur.Ama ne olursa olsun bir planınız olsun.Nasıl yaşamak istiyorsanız düşünün hayal edin ve gerçekleşmesi için çabalayın.Lütfen günde 10 -12 saat çalışmaya ömrünüzü adapte etmeyin.Fikir üretin yatırım yapın ve bolca araştırma yapın bu her zaman yeşeren bir umut ve özgüven kazandıracak size.

3.Asla pes etmeyin: Bu süreçte aşırı boktan hissedeceksiniz.Alışkanlık kazanmak kolay bırakması zordur.Ne olursa olsun pes etmeyin gerçek hayata odaklanın.Her insanın hayatta iniş ve çıkışları olur.Fazla kafaya takmayın herşeyi.Herşeyden vazgeçin ama kendinizden asla.İyi forumlar..

Pc süresi maksimun kaç saat olmalı sence ?
Yada direkt olarak tamamenmi bırakmalıyız.

Yaş ilerledikçe hayaller adamı sikiyor
Maddi durum gelecek kaygısı insanı yönlendiriyor

Ben tam tersi diye biliyordum. "Alışkanlık kazanmak zor bırakması kolaydır."
bence bu alışkanlığa göre değişir eğer ki ders çalışıyorsan veya spora gidiyorsan bırakmakta zorluk çekmezsin ama bilgisayar oyunu, mastürbasyon gibi geçeci zevk verici şeyleri bırakmak zor oluyor

Facebook'u sadece gelişmeleri takip etmek için kullanıyorum. Instagram ise biraz daha farklı. Hesabı kapatırsam bir şeyleri kaçıracakmışım gibi hissediyorum ve bu düşüncenin de farkındayım. Ama saatlerimi de harcamıyorum bu platformlarda.

Kullanırsanız max. Gunde 2 saat Instagram kullanin pc oyunları beyni uyuşturur... Asosyal olmak kadar ****** birşey yoktur

Facebook'u sadece gelişmeleri takip etmek için kullanıyorum. Instagram ise biraz daha farklı. Hesabı kapatırsam bir şeyleri kaçıracakmışım gibi hissediyorum ve bu düşüncenin de farkındayım. Ama saatlerimi de harcamıyorum bu platformlarda.
Set açan biriysen insta close yapma durumun olabilir. Instagram kalması gereken bir mecra. Sadece kendini kontrol etmen lazım uygulama silmekle hesap dondurmakla olacak şey değil. Sigarayı bile bir anda bırakabilirsen bırakabilirsin. Önce beyinle uzlaşmaya varmak gerek

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8