Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Şaşkın Tuzağı

Mrx

Şaşkın Tuzağı
Selam size alfaloji halkı.
Şu sıralar pilavboy yazıları okumaya tekrar girişmiştim ve güzel bir yazı gördüm. Şuraya bırakıyorum, belki okursunuz.

Şaşkın Tuzağı Nedir?

Bir ilişkide sözü geçen bir üçüncü kişi varsa bu sevgilinin kankasıdır. Hatta bazı durumlarda kankanın görüşü, sevgilininkinden önce gelir. Bazen hatundan önce kankayı tavlamanız gerekir.

Genelde hedeften birkaç numara düşük bu kızımız hiç olmadık bir şeye takıp arıza çıkarabilir. Sorun çıkarmasında tabii ki haklı yanlar olabilir. Belki sizin hakkınızda bir şeyler duymuştur, arkadaşının üzülmesini istemiyordur vs. Ama genelde bu korumacı yapının altında başka nedenler olduğu tecrübeyle sabittir.

Kanka, kızımız üzerinde otorite kurmuştur ve sizin tavlamanızla iki kişilik krallığını kaybetmekten korkuyor olabilir. Belki kendiyle gezip tozacak, dedikodu yapacak kimsenin kalmamasından çekinir. Belkide arkadaşının mutluluğunu inceden inceye kıskanır. Kadınlarda böyle bir durum vardır. Kadınlar asla bir başka kadının, özellikle de kendisine rakip olarak gördüğü bir kadının mutluluğunu istemez. Hatta en yakınındaki kadınların mutluluğunu bile kıskanabilir. Bir başka kadının mutluluğunu paylaşmaz. Sadece öyle yapıyormuş gibi görünür.

Hatunu tavlamak zaten yeterince zorken birde ortaya kanka çıkar. Laf sokmaya çalışır, gereksiz trip yapar. Sizse çoğu zaman ses çıkarmaz, huyuna gidersiniz. Bir nevi ayıya dayı deme mevzuudur, yorar…

Kankayı lehinizde kullanamıyorsanız gruptan soyutlamak her zaman yararınızadır.

Ama kankanın sizden hoşlanmamasından daha kötü durumlarda vardır…

Şöyleki, bazen bir grubu açarsınız, grup temel olarak hedef ve kankasından oluşmaktadır, hedefe yaklaşmak için çeşitli yollar izlersiniz. Başarılı da olursunuz, her şey yolunda giderken bir süre sonra olay tersine döner. Siz daha ne olduğunu bile anlamadan makası yemişsinizdir. O an anlam veremezsiniz. Belki olayın akabinde, belki çok zaman sonra hatunla karşılaştığınızda sorar, nedenini öğrenmek istersiniz. Neden basittir, hedefin kankası sizden hoşlanmış, bunu hedefe söylemiştir. Hedef fedakârlığını yapar aradan çekilir. Üstün bir yeteneğiniz yoksa hedef sizden hoşlansa bile arkadaşını ezip geçmek istemez. Kazanabilecekken kaybedersiniz.

Buna şaşkın tuzağı denir. Tecrübeli bir oyuncu kurallar önceden belli olmadığı sürece bu şaşkın tuzağına düşmez, tuzağı görebilir. Kaçamak bir bakış, bir gülüş, ililer, siz hedefi neglerken sizden taraf olmalar, bir mekanda yakınınıza oturmalar, hatta yolda yürürken aranıza girmeler bile aslında birer işarettir.

Durumu fark edip anında müdahale etmek her zaman yararınızadır. Bu tarz bir sorun yaşadığınız zamanlarda işini bilen bir kanat her zaman iyidir. Kankayla uğraşır, kafasını meşgul tutar, oyunu rahatlatır. Sizde bu durumdan istifade yerinizi sağlamlaştırırsınız. Bir noktadan sonra, kanka farkına varsa bile, iş işten geçmiş olur.

Kankanın hareketlerine dikkat etmek çok önemlidir. İlgi gösterip kendinize yakın tutmak ama sınırları da net bir şekilde ifade etmek gerekir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum bu durumun aynısını ben yaşadım bir şey demiyorum çok isabetli ve gerçekten doğru bir yazı olmuş.

Yaşadıklarımı okudum, galiba çözüm nextlemek.

• Beğen
Tepkiler: Mrx
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8