Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

SES TONU

Beyler benim sesim çok kalın yani 19 yaşındayım daha ama sesim baya kalın insanlarla bu yüzden pek konuşmak istemiyorum sesim güzel değil diye yapabileceğim bir şey var mıdır acaba veya böyle düşünmek ne kadar saçma?

Son düzenleme:
Ben konuşurken sesimi duyduğumda bir sorun yok ama ses kaydımı veya bir video izlerken benimde sesim değişik ve kalın geliyor bana ama ben konuşmaktan çekinmiyorum çünkü mesele sestonum değil ne anlattığım

Vücudunda maskülen ise kalın ses tonu sorun yapmaz. Bana kalırsa diksiyon ve aksanına dikkat et.
Kanki ben mardinliyim kürdüm ve 3 dil biliyorum bunun vermiş olduğu ağızdan dolayı az çok kürt şivesine kayabiliyorum kalın seslere daha doğrusu. Bu kalın kelimeler ile benim kalın ses tonum bi araya geldiğinde ortaya güzel bir şey çıkmıyor.

Kanki ben mardinliyim kürdüm ve 3 dil biliyorum bunun vermiş olduğu ağızdan dolayı az çok kürt şivesine kayabiliyorum kalın seslere daha doğrusu. Bu kalın kelimeler ile benim kalın ses tonum bi araya geldiğinde ortaya güzel bir şey çıkmıyor.
E tamam sorun seste değil diksiyondaymış işte :) Biraz çalışmayla halledilir

Artık ağız önü konuşmaya alışacaksın tabi bu da baya zor olacak çünkü orada herkes boğazdan konuşuyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8