Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Sigara

Katılım
11 Temmuz 2018
Mesajlar
17
Tepkime puanı
9
Yaş
21
Şehir
Çankırı
Sigarayı nasıl bırakırım???
 
Katılım
19 Nisan 2018
Mesajlar
9
Tepkime puanı
4
Yaş
19
Şehir
Konya
Kardeşim Google elinin altında buraya konu açman bana göre biraz saçmalık olmuş İnternette dolu sigara bırakma tavsiyeleri var Hatta 171 i arayarak bunun ile ilgili konuşabilirsin
 
Katılım
24 Nisan 2018
Mesajlar
285
Tepkime puanı
426
Şehir
Hatay
Bırakmak istemediğin sürece bırakamazsın
O nikotin sakızları felan boş
Ya da azaltarak bırakmak bomboş
Aniden kesiceksin sigarayı bir daha da ağzına sürmeyeceksin başka bir yolu yok
 
Katılım
21 Haziran 2018
Mesajlar
29
Tepkime puanı
4
Şehir
Afyonkarahisar
Bak güzel kardeşim, 11 gündür içmiyorum. İlk olarak kafamda bitirdim. Sağlığıma ve cebine zararlı olduğun biliyorum. Geçmişte sürekli ertelerdim, derdim ki sınav dönemi bitsin, okul dönemi bitsin, sürekli erteleme niyetim vardı. Şuan bırakmam gerektiğini anladım. Çünkü biliyordum ki ileride de iş stresi felan bahane edip erteleyecektim. Sigarayı içerken nefes borumdan ciğerlerime geçişini ve kana karışmasını hayal etmeye, hissetmeye çalıştım. Tamamen iradenle ilgili. Ben düşündüm ki 1 sigara=game over. Yani 1 sigara içersem oyun biter. Bu kural çok işime yaradı. Hayla oyuna devam ediyorum. Çünkü biliyorum ki 1 sigara içtiğimde çok tatmin olmayacağım çok kısa süre mutlu edecek ve ertesinde çok büyük bir pişmanlık yaşacağım ve iradem zayıflayacak. Bunun için oyuna devam ediyorum.
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst