Sigma Erkek

Joker

Üye
Katılım
10 Nisan 2018
Mesajlar
34
Yaş
21
Şehir
İzmir
Sigmalar alfa potansiyeli olan fakat tam alfa olmayan bir türdür
Sigmalar alfa gibi toplumla iç içe olmaz kendi secimleri ile yanlızligi secenlerdir
Sigmalar da doğal liderlerdir alfa gibi
Sigmanin sürüsü vardır ve gerektiğinde liderlik yaparlar

Sıgmaya örnek ;Wolverine,Punisher

Bkz. Beyler burda gördüğüm kadarıyla sıgmaya alfadan üstün bir sınıf olduğunu soyleyenler olmuş
Alfa kadar mükemmel bir sınıf yoktur ve olamaz da.
 

Kasrqaa

Fahri Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
900
Yaş
22
Şehir
Eskişehir
Sİgma alfadan Liderliği söke söke alır fakat öyle saçmalıklarla uğraşmaz. omega ise liderliği alamadığıyla kalır. :) Sigma bu nedenle alfadan üstündür aslında. Sİgma olayı Alfanın emekli versiyonudur kısacası.
 
Son düzenleme:

Kasrqaa

Fahri Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
900
Yaş
22
Şehir
Eskişehir
Çünkü doğuştan alfa yeteneklerine sahip ve yanlızlığı seçiyor. Güçlü bir insanın yanlızlığı seçme sebebi bellidir. Bir nevi altın dişi gibi düşünebiliriz çevresindeki kızlardan güçlüdür ve onlarla pek iletişime girmeyi düşünmez. Aynı şekilde sigmada bundan dolayı güçlüdür.
Hiyearşiden örnek veriyim bir omega sürü lider olacaksa alfaya sataşır.(Omega burada güçsüzdür ve sadece alfaya sataşır). Fakat sigma liderliği alcaksa Alfanın gurubndaki betaları bile dizginlemeyi başarır.

Sence mannipüle olayında fazlasıyla güçlü bir sigma, güçlü olduğu için yanlızlığı seçen ve oyuna karşı çıkan bir karakter alfadan daha güçsüz olabilir mi?
 

Kasrqaa

Fahri Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
900
Yaş
22
Şehir
Eskişehir
Ayrıca biz alfa sigma subu diyoruz insan gelişmekle mükellef(gelişmek zorunda) bir canlıdır. Biz sadece bunlara isim verdik teknoloji ve insanlar evrimleştikçe bu isimler illaki yükselecek sigmada evrimleşecek başka birşey eklenecek.
 

Joker

Üye
Katılım
10 Nisan 2018
Mesajlar
34
Yaş
21
Şehir
İzmir
Doğuştan alfa yeteneklerine tamamen sahip değil çünkü birisi doğuştan sigma olamaz.
Sigma Gamma delta sonradan oluşan siniflardir.
Dediğin gibi sigmalar güçlü oldukları için yanlızligi seçerler daha iyi bir örnek vereyim;
Türkiye'de sigma bulmak zor fakat olanlar da ortaokulda fazla zeki olduğu için yanlızligi seçenler oluyor.
Devamın da omega bir sürüde lider olmaz (sadece omegalardan oluşan bir sürü ise en baskın OMEGA lider olur)
Ayrıca bir alfa bir omega surusune dahil olduğunda otomatik olarak lider olur omegalarla savasmaz.
Ve omega sadece alfaya satasir diye bir şey yok
Hatta omega negatif değilse,kimseye satasmaz.
Sigma eğer liderliği ele alacaksa sürüde bir tehlike söz konusudur. (sürüde bolunme,kavga,sürüye yapılan bir saldırı vb)ve bu sürüde alfa yoksa olur zaten varsa alamaz zaten alfa varsa sürüye saldırıda olmaz (olunca siker çünkü)
Ve baskınlık olayında alfa daha baskındır bu tabi kişiden kişiye değişen bir olgu fakat nasıl bir beta bir ortamda bir alfadan baskın olamıyorsa, sigmada kolay kolay olamaz olduğun da ise büyük ihtimalle diğer alfa torpulenme asamasindadir.
Manuple işinde fazlasıyla güçlü bir sigma burda manuple işinde fazlasıyla güçlü kısmının altını çizmek lazım çünkü bu sadece sıgmaya özgü bir yetenek değil.
Ve manuple nedir?
Insanın duygu ve davranışlarının yönlendirilmesi bu da ne oluyor?
Manuple işinde güçlü olan bir bireyin sigma alfa olması şart değil (alfa,sigma,delta bu sınıflar beden dillerini daha iyi kullanır diğer insanlara nazaran daha fazla bilinçsizce manuple uygular)neyse manuple işinde güçlü olan biri zaten istediklerini yaptırmakta zorluk çekmez
Oyuna karşı cikmaktan kastın yanlız dolasinca güçlü olmak mı ?
Alfalar sürü halinde yaşar ve doğada sürü halinde yaşamanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz
(Ve beyler sigma size çok çekici bir sınıf olarak gelebilir ki bu herkese olan birşey yanlız dolaşmak tek takılınca güçlü olduğunuzu sanmak tamamen negatifligin toplumdan nefret etmenin bir aldatmacasidir hedefiniz sigma olmak değil Afla olmak olmali)
 

Kasrqaa

Fahri Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
900
Yaş
22
Şehir
Eskişehir
Doğuştan alfa yeteneklerine tamamen sahip değil çünkü birisi doğuştan sigma olamaz. (Bunda haklısın herkes alfa olarak doğar ve alfa gelişirse sigma olur ve kendine altın dişisini bulur ve başka bir hayat kurar.Bu tarz çocukluklarla ömür boyu uraşacak bir karakter değildir.Çocukluktan kastım lider vb. şeyler)
Dediğin gibi sigmalar güçlü oldukları için yanlızligi seçerler daha iyi bir örnek vereyim;
Türkiye'de sigma bulmak zor fakat olanlar da ortaokulda fazla zeki olduğu için yanlızligi seçenler oluyor.
Devamın da omega bir sürüde lider olmaz (sadece omegalardan oluşan bir sürü ise en baskın OMEGA lider olur)
Ayrıca bir alfa bir omega surusune dahil olduğunda otomatik olarak lider olur omegalarla savasmaz.
(buraya kadar haklısın aynı görüşteyiz)

Ve omega sadece alfaya satasir diye bir şey yok(burda omega SÜRÜDEKİ(sadece alfaya sataşmadan kastım sürüdeki alfaya) lider olan yani alfaya karşı strateji yapar. kısacası SÜRÜDEKİ alfanın ayak işlerini yapan aciz betayı unutur. Omega alfaya savaş açarken arkasındaki betaları unuttu için savaşta kaybeder. ve kaybetmeye mahkumdur.

Sigma eğer liderliği ele alacaksa sürüde bir tehlike söz konusudur. (Bu yüzden önce aciz betaların güvenini kazanır.Zaten betalar yönetilmeye mahkumdur ve hemen kuyruklarını sallıyarak sigmanın önünde saygı ile eğilir.Burda sigma zaten yalnız ken bile fazlasıyla güçlü olan bir karakterken alfamıza saldırmadan önce sürüsünü alt eden bir karakter iken alfaya zaten farkı atar.Alfa ise eli mahkum gurubunu terkederek başka bir gruba lider olmak zorundadır.Fakat dediğin gibi sigma bukadar zeki ve mükemmel iken kalkıpta alfanın grubuna atak yapmaz. Çünkü böyle çocukça davranışla işi olmaz.
(sürüde bolunme,kavga,sürüye yapılan bir saldırı vb)ve bu sürüde alfa yoksa olur zaten varsa alamaz zaten alfa varsa sürüye saldırıda olmaz (olunca siker çünkü) Alfaya her zaman saldırı olur onu çekemeyen betalar olsun. yeri gelir efendilikte ne ulan biz omegayız gösterelim alfaya diyen omegalar olsun her zaman kazık yemektedir.Fakat omega olsun beta olsun güçsüzdür ve her zaman alfa ise her zaman bu omegaları betaları güzel bir şekilde yener.Alfanın her zaman düşmanı vardır. Fakat sigma yaş tahtaya basmaz savaşı açacaksa herşeyi planlar öyle atağa geçer. Ama dediğimiz gibi çok güçlüdür sigmalar ama alfanın grubuna atak yapmaktansa kendi kendine yetebilen sürüye ihtiyaç duymayan bir karakterdir. Burada kıyas yapıcagım daha iyi anlayın diye. Omega yalnızlığı güçsüz olduğu için seçer ve alfa bunu kıçının üstüne otutturur. Çünkü alfa sürüye lider etmek zorundadır ve alfa illaki sürüye ihtiyaç duyar.
Sigma ise güçlü olduğu için sürüye ihtiyaç duymaz. kendi başınada her halti yiyebilir ne bir alfaya ne bir betaya nede efendi omegaya ihtiyaç duyar. Kendi halinde bile güçlü olan bir karakter sürüsü olan bir karakterin içinden rahatlıkla geçebilirmi dersiniz? Elbetteki geçer. Fakat dediğim gibi geçmemeyi tercih eder ve bu onu alfadan daha kötü bir karakter gibi gösterir aslında tam tersidir. Ama omega bir sürünün içinden geçebilecek kadar güçlü değildir ve alfadan daha kötü bir karakter varsa oda omegadır.

Ve baskınlık olayında alfa daha baskındır bu tabi kişiden kişiye değişen bir olgu fakat nasıl bir beta bir ortamda bir alfadan baskın olamıyorsa, sigmada kolay kolay olamaz olduğun da ise büyük ihtimalle diğer alfa torpulenme asamasindadir. (Burada sigma kendine başka kimseyi takmadığı için zaten baskın olmayı istemek umrunda dahi olmaz, umrunda olması teklif bile edilemez. dediğin gibi beta bir ortamda alfa iplerini eline alamazsa törpülenme aşamasındadır. Törpülenme aşamasındaki asıl yatan sebep ise betalar değil kendi kendine verdiği telkindir.Bu betaların arasında nasıl lider olamam tarzında ne ederse kendine eder. Fakat sigma için liderlik umrunda değil taşağının keyfine bakar kendi kendini bile törpüleyemeyecek kadar güçlü bir karakterdir.

Manuple işinde fazlasıyla güçlü bir sigma burda manuple işinde fazlasıyla güçlü kısmının altını çizmek lazım çünkü bu sadece sıgmaya özgü bir yetenek değil. (Alfa millete bilgisini göstermek için hep millete birşeyler aktarır ve bu sebeple hayatı algılama yeteneği nazaran azalır. Fakat sigma kimseye bilgi aktarmakla uğraş vermediği için alğılama yeteneği alfadan daha fazladır. ve bu yüzden manipüle konusunda fazlasıyla iyidir. Fakat manipüle olgusu dediğin gibi sigmaya özgü yetenek değildir. Ama dünyayı ve hayatı fazlasıyla iyi algılayan birisi manipülatör olma konusunda fazlasıyla yol almıştır ve bu sigma karakterimiz bu konuda fazlasıyla ustalaşmıstır.)

Manuple işinde güçlü olan bir bireyin sigma alfa olması şart değil (alfa,sigma,delta bu sınıflar doğuştan beden dillerini daha iyi kullanır diğer insanlara nazaran daha fazla bilinçsizce manuple uygular)neyse manuple işinde güçlü olan biri zaten istediklerini yaptırmakta zorluk çekmez. (bir üstte zaten örneğini verdim)

Oyuna karşı cikmaktan kastın yanlız dolasinca güçlü olmak mı ? omega ve sigma arasında gitcem ne kadar birbirine yakın görünsede tam zıttıdır. kafanızda rahat oturması için karşıtı vermek zorundayım. Omegayı ipleyen olmadığı için oyunlara pek dahil olmaz aslında daha doğrusu oyuna karşı gelemez ve arada bir oyunlara dahil olur yedek kulübesindeki bir futbolcudur. Fakat sigma ise oyuna dahil olur oyunu kazanır ama böyle şeyler çocuksu gelir o yüzden yanlızlığı seçer. Gelelim soruna Oyuna karşı cikmaktan kastın yanlız dolasinca güçlü olmak mı ? Aslında sürü halinde gezmek bir oyuna(sürü içindeki entrikalar kıskanan betalar olsun aciz omegalar olsun hepsi birer oyundur) dahil olmaktır. Bu ise güçlü olduğu için zaten sürüye ihtiyaç duymaz ve böyle bir oyunlara ihtiyaç yoktur. Eğer canı oyun oynamak istese zaten kendi tiyatrosunu açar ve milleti figüran yapar. Ama bu sigmamız alfalıktan emeklidir. Oyuncak kepçelerle kumdan ev yapmakla uraşacak vakti yoktur değerli olan vaktini böyle işlerle harcamamayı seçer. Yalnız gezmesinden dolayıda alfadan daha kötü bir karakter gibi görünür ama bu alfamızın emekli halidir.Aksiyon adamı değildir.Gücü yetermi aksiyon entrikalar dersiniz? Yeter hemde fazlasıyla.) Alfa güçlü olmak için sürüye ihtiyaç duyar. Fakat sigmamız zaten güçlüdür tek kişlik komandodur. Rambo selamidir :D onun sürüye ihtiyaç duyması demek ona bir hakarettir küfürdür :D

Alfalar sürü halinde yaşar ve doğada sürü halinde yaşamanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz.(insan evrimleşti önceden ok yayla avlanan bir alfamız şuan bir silah görünce buneki diye bakıyor.Ozaman işinin eri olmak için sürünü dış tehditlerden,iç tehditlerden yemek ve hastalıktan koruman yeterliydi. Fakat şimdi sürüyü böyle şeylerden korumak bile tamamden farklılaştı evrildik çünkü.

(Ve beyler sigma size çok çekici bir sınıf olarak gelebilir ki bu herkese olan birşey yanlız dolaşmak tek takılınca güçlü olduğunuzu sanmak tamamen negatifligin toplumdan nefret etmenin bir aldatmacasidir hedefiniz sigma olmak değil Afla olmak olmali) Bu konuda sana kızaman insan egosuna göre algılar sigma olayını okuyan bir omega kalkıp ben sigmayım diyebilir çünkü birbirine benzer ama tam zıtlar. biri güçsüz digeri güçlü,biri insanlarla ilişkisi kötü olduğu için yalnız diğeri insanları zaten çekip çeviren biri ve insanlarla uğraşmadğı için yanlız. Eski çağda yaşasaysık sigma örneği olarak size bear grylls verebilirdik.(sahnedeki olan kısım önemli sahne arkasında götürdüğü yemekler açıkcası pek umrumda değil.) Fakat suanki çağda evrim geçiren insanlar arasında böyle bir sigma olsa millet ne gözle bakardı? elbetteki kötü gözle bakarlardı. i Günümüz çağında yaşadığımız için bear grylls nedir? Elbette bir omegadır. Çünkü ozaman erkeğin çekici olabilmesi için avcı olması yeterliydi. Bu zamanda sosyal statün ve birçok etken lazım oluyor. Eski avcı kafasına sahip olduğumuz için avımız ceylan olmuyorda başak birşey oluyor(Para kazanma marifeti,Sosyal statü Giyiniş bizler için birer avdır ve biz bunların peşinden koşmak zorundayız).Zaten bir insan sigma olmak için önce alfa olup ondan emekli olması gerekir. Gidipte bir omega direk sigmalığa atlıyamaz. Her insan bir süre sonra birşeylerden sıkılır ve artık sıkıcı gelmeye başladığında o işi bırakır ve bu nedenle herkesin gözdesi alfamız derki ulan zaten bir ortamda herkes saygıda kusur etmiyor la sıkıldım bu işten napayım? Tabiki bir altın dişi bulup onunla yaşamalıyım ve hayatım artık rutin bir hal almalı der.Bu yüzden hayatt herşey dolaylı yada doğrudan bir dişi ile alakalıdır.. Omega sosyal değildir.Ama sigma sosyallikten sıkılmıstır bu yüzden yalnızdır.Eğer pratik bilgisi var icraatta sıkıntı çekiyor o adam zeki bir omegadır.Hem icraat hem pratikte iyiyse müthiş bir sigmadır.)
 
Son düzenleme:

Joker

Üye
Katılım
10 Nisan 2018
Mesajlar
34
Yaş
21
Şehir
İzmir
Dostum bu kafanda tasarladığın sıgmaya ornek verebilir misin?
 

Joker

Üye
Katılım
10 Nisan 2018
Mesajlar
34
Yaş
21
Şehir
İzmir
Kafandaki alfa algısı gerçekten blogla veya gerçekle uyuşmuyor hatta gözlemlediğim kadarıyla hiç bir sınıf uyuşmuyor belli basli şeyler hariç dostum sigma alfadan üstün bir sınıf değil alfa ile eşit bile değil sadece alfa potansiyeli olup ta bunu istemeyen gerek görmeyen bir sınıf adam yanlızligi seviyor ve toplumu sevmiyor ise ve alfa özelliklerinin bazılarını taşıyor ise sigma olur
Devamin da sigma liderliği alacaginda önce aciz betalarin güvenini kazanır felan demişsin her şeyden önce alfalar ve sigmalar dosttur ve bir sigma eğer bir sürüye girecekse(diğer yazılarımda da belirttiğim gibi sigmanin sürüsü vardır fakat pek sürüde takılmayi sevmezler)neyse eğer bir sürüye girecekse bu alfanin sürüsü olur.
Alfaya her zaman saldırı olur demissin
Alfanin her zaman düşmanı olur fakat tavsan daha küsmüş dagin haberi olmamış burda iste betalar arkasından konuşurlar fakat daha ileriye gidemezler
Ve omegalar da alfayi istememe gibi bir problem olmaz alfa ve omegalar dosttur
Ondan sonra alfa millete bir şey göstermek için hep birşeyler aktarır demişsin
Burda zaten kötü birşey yok ki alfalarin amacı zaten bozulan toplumu iyilestirmektir isteseler sigma gibi kenara çekilemez ler mi çekilirler fakat bir sorumluluk altindalar
Ayrıca omega yanlızligi güçsüz olduğu için seçer demişsin omegalar yanlızligi seçmez elbet bir sürüsü vardir
Ve alfadan daha kotu bir karakter varsa omegadir?? Yani burası beni çok güldürdü
 
Üst