Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sık Yapılan Bir Yanlış-Kızla Kavga Etmek ve Saygı

maliblue

Yönetici
Süper Moderatör
Selamlar herkese. Uzun zamandır değinmek istediğim bir konudan bahsetmek istiyorum sizlere.

Çoğu kavgalarınızın-tartışmalarınızın neden gereksiz uzadığını hiç sordunuz mu kendinize? Biliyorum o anki sinir haliyle bunu fark etmek pek mümkün değil. O bağırır siz bağırırsınız, gereksiz gerginlikler yaşanır. Hatta çoğu kez kız haklı bile çıkar çünkü sizin umursamadığınız detayları hatırlar ve yüzünüze pat diye vurur.Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için yapmanız gereken şey, kavga etmemek. Evet, ''bunu biz düşünemedik mi lan hıyar'' demeden önce açıklayayım,

Kızlar onlarla ,her ne şekilde olursa olsun, konuştuğunuzda onlara ilgi gösteriyormuşsunuz gibi algılarlar. Bilhassa Türk kızlarının dötlerinin çok kalkık olma sebebi de budur. Bu bağlamda onlarla kavga etmeniz = ona ilgi göstermenizdir. Kızın yaptığı yanlışı siz kavga ederek (yani ilgi göstererek) ödüllendirmiş oluyorsunuz. Kendi kafasında ''Haa bak, kavga ettiğine göre bana ilgi gösteriyor'' diye atıp tutar. Her durumda ilginizi kontrol etmeniz gerekir. Kız canınızı sıkan bir şey yaptığında kavga etmek yerine ilginizi azaltın. Ağzınızı açmadan ortadan kaybolun. Siniri yatışınca,önemli bir şeyse, uygun şartlarda çözüm bulun.

Gelelim saygı konusuna,
Her insanın sınırları vardır. Bu sınırların ihlal edilmesi veya umursanmaması saygısızlıktır. Eğer kız sizin ilginizin miktarını umursayacak seviyede değilse ve size saygısızlık yapıyorsa ''belki olur'' umuduyla yaptıklarını tolere etmeyin. Bakışlarınızla veya sözlü olarak ''bunu yapmayı kes'' , ''bunu yapman beni rahatsız ediyor'' demeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bunun sebebini açıklamanıza da gerek yok. Size saygı göstermesi için dilenmeyin yani.Eğer bunu yapmaya devam ediyorsa, kusura bakmayın böyle birini hayatınızdan siktir etmeniz gerek. Direkt kızı postalayın. Böyle kalitesiz insanlara hayatınızda yer verip düşünmeye hiiç gerek yok.

A presto amici!

dostum yazıların erkekad*m sitesindekilere çok benziyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8