Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sınav Süresi Tersine Evrim... YKS ÖZEL KUŞAĞI

Evettt. Herkese merhaba arkadaşlar ben Kutayus. Kanalıma hoşgeldinizzz.

Şaka maka yazacağım dedim. Ha şu gün yazacağım bu gün yazacağım dedim foruma. Yazmadım hiç amunaa... Başlayalım o zaman artık.

Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum. Eminim benim gibi birçok ALFA kardeşim de hazırlanıyordur fakat millete bakıyorum da habeş maymunu gibi geziyorlar afedersiniz.

Ulan hadi sınav senen. Hadi stres var, yorgunluk var. Tamam da kendine saygın da mı yok bilader. İnsan en azından bir parfüm deodorant sıkar amk. Çöp kutusu gibi gezmenin anlamı yok.

O yüzden bu güzel kardeşinizin hayatı sınav senesi öncesinde de yoğun ve tempolu geçtiği için kendiminde uyguladığı tavsiyeleri sizinle de paylaşıyım istedim. (Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam düzeltirse yöneticiler memnun olurum.)

Periyodik Bakım

Sınavın büyük bir bölümü psikolojik denemektir. Bu adam bu yüke strese bu kadar dayanabilecek mi? Nasıl durumu idare edecek? Kendini mi yıpratacak? gibi gibi deneme mantığı vardır.

Yükünüz ağır olabilir ama evden çıkmadan dişlerini fırçalayıp iki fıs deodorant bile sıkamıyorsan kusura bakma kardeşim. Sen 10 yıl çalışsanda bir s*k başaramazsın. Önce kendine bir bakacaksın. Moralin yükselicek. Sonra çalışacaksın.

Sabah dişini fırçalamadan yüzünü yıkamadan evden çıkma. Bak ben sabah üstümü giyinme, el yüz yıkamaya, diş fırçalamaya, kahve içmeye, falan maksimum 30 dakika harcıyorum. Ha 20 dakikada hazırlansam ne olacak. Sonuçta 10 dakika yine aşağıda otobüs bekleyeceğim. Ama kendimi iyi hissetmiyor olacağım. Kafam rahat olmayacak. Sonuç tabiki HÜSRAN.

İki günde bir duş alın amk. Duş almadığınız gün eve gelince yine de kafanızı bir suya sokun. Motor soğusun😂 Duş almak maksimum 5 dakika. 4 günde bir traş olsan maksimum 15 dakikan gidecek. Sen de zamanım yok diye bahane ediceğine git 15 dakika az gir telefona.

Kişisel Gelişim

Beyler şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Siktiğimin dersleri ile uğraşmak istemediğinizi biliyorum. Kimimiz set açmak kimimiz okuyup araştırmak kimimiz oyun oynamak vs istiyor. Ama bu sene siktiğimin sistemi yüzünden böyle. Zamanı doğru kullanmayı öğrenin. Otobüsteyken boş boş telefona bakıp "Aga benim zamanım yok sen kişisel gelişimden bahsediyorsun" derseniz o zaman siz kaybedersiniz.

Otobüste misin. Boş boş oturacağına aç bir kitap oku. En azından gelişimin durmaz. Kafan rahatlar. Ve kendine birşeyler katmanın hazzını yaşarsın.

Bu sadece bir örnekti. Hayatında dolu ama aslında boş gözüken böyle zamanları doldurursan sana çok faydası olacak.

Giyim Kuşam Vs

Kıyafetlerin temiz olsun. Bu artisliğinden değil kendine saygın olması için. Yatmadan iki dakika önce giyeceğin tişörtü bir ütülesen birşey kaybetmezsin. Ama kazanırsın.

Ve gelelim Oyuna

Oyuna bu sene ara verin. Hani piçliğine arada üç beş kıza set açarsınız ama ara verin. Çünkü bu ülkede bir parça kağıda bakıyorlar sadece.

Stres atmak için tatillerde kolunuza bir kız alıp birkaç saat gezebilirsiniz. İyi de gelir. Ama eğer oyun ön plana çıkarsa ya bir seneniz boşa gider ya da saçma sapan bir üniversitede saçma sapan bir bölüm okursunuz.

Beyler ilk ele tutulur şekildeki yazımdı. Hatalarım olabilir yavaş yavaş aşacağız bunları. Eğer öneriniz ya da sorunuz varsa mesaj atabilirsiniz.

Dostum açtığın konu güzel, fakat bu konudan en az 100 tane açıldı, biraz daha farklı konulara yönelirseniz forum daha hoş olacaktır, yine de eline sağlık başka yazılarını bekliyorum.

Yks hazırlanma sürecin nasıl? Haftada kaç konu bitiriyosun örnek verirsen belki bizim gibi arkadaşlar faydalanabilir.

Dostum açtığın konu güzel, fakat bu konudan en az 100 tane açıldı, biraz daha farklı konulara yönelirseniz forum daha hoş olacaktır, yine de eline sağlık başka yazılarını bekliyorum.
Yazıdan ziyade ısınma turu gibi birşey oldu. Sağolasın dostum

Öncelikle güzel yazı beynine sağlık. Ancak öncelikle gidip bir ders çalışmaları lazım. Benim düşüncem senin bu yazdıklarını okuyup uygulamaları önemli ancak hedefine veya amaçına giden yol çoğu kişinin okuldan geçiyor. Maalesef kimse bu yol uğruna bir şey yapmıyor. Özellikle bu sınav döneminde oyuna ara verin ve ders çalışın. Emin olun fazlası ile bir zamanınız olacak !!!!

Yks hazırlanma sürecin nasıl? Haftada kaç konu bitiriyosun örnek verirsen belki bizim gibi arkadaşlar faydalanabilir.
Şimdi dershane tyt okul ayt işlediği için konu aradı biraz kopukluğum var. Eğer temelin sağlam ise ayt kasmanı öneririm. Tyt'de 60 bine girip ayt'de 6 bin yaparak 25 bin ile hacettepe mühendisliğe giden arkadaşım var.

Ben genelde bir günde bir veya iki konu bitirip test çözerim o konu ile ilgili. Tabi bu kişiden kişiye göre değişir. Nasıl öğrendiğini çözersen sana çok faydası olur.

Okulda genelde ders dinlemiyorum. Kulaklığı takıp ders çalışıyorum. Hocalarda pek ellemiyor. Ama bu biraz da senin temeline bağlı.

Eğer kafanda bir soru varsa cevaplamaya çalışırım.

K
Öncelikle güzel yazı beynine sağlık. Ancak öncelikle gidip bir ders çalışmaları lazım. Benim düşüncem senin bu yazdıklarını okuyup uygulamaları önemli ancak hedefine veya amaçına giden yol çoğu kişinin okuldan geçiyor. Maalesef kimse bu yol uğruna bir şey yapmıyor. Özellikle bu sınav döneminde oyuna ara verin ve ders çalışın. Emin olun fazlası ile bir zamanınız olacak !!!!
Katılıyorum dostum. Ama çoğu kişi öğrenmek ile ezberlemek arasındaki farkı çözemediği için çok fazla verimsiz vakit kaybediyorlar.

Buraya yazacağım şey alakasız olacak biraz ama ben ders çalışamıyorum yani inanın artık içimden gelmiyor .Bitti yani ya geri kalan 11 senede çok çalıştım ve artık sıkıldım . Bir daha geri dönmeyecek olan bu yaşımda neden spor yapmayayım , neden arkadaşlarımla takılmayayım . Gerçekten çok sıkıldım artık zorluyorum kendimi ama max 45 dakika dayanabiliyorum . Bu sene kazanamazsam zaten 2.kez deneyeceğimi sanmıyorum . Dershaneye falan gitmiyorum . Gidersem ailemi çok ama çok zorlarım maddi açıdan . Okuldaki kurslar zaten 40 dakika o da öğle arası bi fayda sağladığı söylenemez . Lütfen yardım edin . Lütfen.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8