Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sınava Çalışmak

Evet beyler bu yıl son senem üniversiteyi okumayı düşünüyorum hayalimse basketbolcu olmak basketbolcu olmak için çalışıyorum ama bu yıl çok basket oynayamayacağım için kafam karışık 2 sini aynı anda yürütse mi yoksa sadece sınava mı çalışsam kafam karıştı aranızda sınav calısıp program yapan varsa tavsiyelerinizi alabilirim

Baskette gerçekten iyiysen iyi bir yere gelirim diyorsan çok çalışmana gerek yok zaten basketbolcu olmak istiyorsan iyiysen okullar bursta verir

Haftada 6 gün basket oynarsın günde 1-2 saatten sonra bütün gün ders çalışırsın (y)

Kardeşim kararını net olarak ver . Eğer hedefin yüksekse basketten sonra filan ders çalışmak zor oluyor.Dingin bir halde masa başına oturman gerekiyor . Yok baskette de çok iyiyim gelecek yaratabilirim dersen ağırlıığ yarı yarıya ver ama emin ol basketle dersi birlikte götürmeye çalışırsan derste etkin azalacak. Gerçekçi ol ve kararını ver .

Kardeşim kararını net olarak ver . Eğer hedefin yüksekse basketten sonra filan ders çalışmak zor oluyor.Dingin bir halde masa başına oturman gerekiyor . Yok baskette de çok iyiyim gelecek yaratabilirim dersen ağırlıığ yarı yarıya ver ama emin ol basketle dersi birlikte götürmeye çalışırsan derste etkin azalacak. Gerçekçi ol ve kararını ver .
Ben kararımı verdım zaten basketbolcu olmak istiyorum ama yaşadığım yerde basket klubü yok hedefim üni spor dalı olan bir yere gitmek zaten boyum basketbol için ideal 1.95 im yeteneğime de güveniyorum

Bende basketbol oynuyorum ve sana bu konuda vereceğim bir tavsiye var;

Her gün oynardım ben, en az 2-3 saat hafif tempoda. Sınav zamanı da aynı şekilde :)

Sonra bir şey fark ettim, hızlı tempoda 30 dakika da aynı performansa geliyor.

Yani sen eve gelince gidip yemekten önce 30 dakika deliler gibi hızlı basketbol oynarsan çok iyi olacaktır.

Hem eve mutlu dönüp ders çalışırsın, hemde sevdiğin aktiviteyi boşlamazsın.

Futbolcuyum bende sen gibi son sene bıraksam mı napsam ikilemindeydim derslerimde ağır basıyor kendime güveniyordum. Okulun futsal takımı olarak kendi ilimizde 1.olduk yeri geldi antrenman yaptım yeri geldi gitmedim dersimi çalıştım onu sen ayarlamalısın sana tavsiyem ne dersi bırak ne basketi dengede tut sadece sporun dersede faydası oluyor. Hem iyi bir üniyi hedefle hemde gittiğin iyi bir ünide basketci olmayı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8