Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.
  • Sitemizin renklerine ve konseptine uygun bir logoya ihtiyacımız var. Bu konuda yardımcı olabilecek kişiler mail üzerinden iletişime geçebilir. Mail: alfalojimedya@gmail.com

Sinirlenince göz dolması

Katılım
5 Mayıs 2018
Mesajlar
3
Tepkime puanı
5
Yaş
28
Şehir
Adana
Bu ağlamanın sebebi kendini tam olarak ifade edememenden kaynaklı. Konuşmanı kendini ifade etmeni geliştirmen lazım dostum. Görceksin kendini ifade etmeyi başarırsan bu dolmalar olmayacak..
 
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
107
Tepkime puanı
80
Şehir
Gaziantep
Dostum bu sanirim kalitsal bir olay forumda cozum aramak yerine doktora gitmen yararina olur.
 
Katılım
8 Nisan 2018
Mesajlar
86
Tepkime puanı
28
Yaş
26
Şehir
Balıkesir
Sinirlenince kendini ifade edemiyorsun içine atıyorsun sanırım oda gözlerinden yaşlar olarak süzülüyor ama benden sana tavsiye sinirini içine atma kabız olursun len mq sinirlenince bağırıp çağırmasinirini yönlendir( ama asıl sorusu çok sinirlendiğinde mi yoksa küçük kızgınlıkla ricada göz dolması oluyormuş?) ve ondan güç kazan
 
Katılım
17 Nisan 2018
Mesajlar
29
Tepkime puanı
16
Şehir
Kocaeli
Beyler ağlamıyorum ama sinirden gözüm doluyor ve sadece cidden sinirlenirsem bir olayda haksızlık vs olursa oluyor. Üstüne bir de el titremesi falan oluyor sinirden.
 
Katılım
12 Mayıs 2018
Mesajlar
19
Tepkime puanı
7
Şehir
İstanbul
el titremesi bendede oluyor. Şöyle diyim psikolojik bu olaylar o yüzden kendin aşman gerek. bende önceden daha fazla titreme oluyordu şimdi daha az. insanlara herhangi bir olayda kızdığında direk yüzüne söyle hatta gerekirse evde düşün bu olayları alıştırma yap. yeri geldiğindede söyle (gittikçe kendini daha iyi anlatıcaksın ve karşı taraf senin sözüne karşı birşey diyemeyecek, kıvırmaya çalışacak) o galibiyeti aldıktan sonra herşey daha kolay oluyor
 
Son düzenleme:
Katılım
16 Mayıs 2018
Mesajlar
213
Tepkime puanı
289
Şehir
Antalya
Haksızlık varsa ortada ve sen sesini çıkartamıyorsan doğaldır o :)
Bunu aşmak için iyice araştırmalar yapmalısın. Çocukken yaşayamadığımız duygularımız yüzünden oluyor büyük bir ihtimalle.
Yani bastırılmış duygular :)
 

Kasrqaa

Süper Moderatör
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
802
Tepkime puanı
1,641
Şehir
Eskişehir
Karşıdaki insana zarar veremediğinden dolayı kendine zarar vermenden kaynaklı. Çünkü iyi bir adamsın karşıdaki adam güçlü güçsüz farketmez kim olursa olsun ona zarar vermek istemiyorsun.
 
Katılım
13 Mayıs 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
16
Yaş
22
Şehir
Eskişehir
Doğal bir şeydir. Bir duyguyu yoğun olarak hissettiğinde gözlerinin yaşarmasından daha doğal ne olabilir ki bir insanda? Mutluluk, üzüntü, gurur, özlem, öfke... Duygular bizleri biz yapan şeylerdir, bunlardan birinin veya birkaçının yoğun bir şekilde hissedilmesi de doğal olarak bir duygu boşalmasını tetikler, bu duruma gözlerimizin yaşarması, hatta ağlamamız normaldir, hatta "insanlık hali" dediğimiz şey tam olarak budur. Erkek olmamız, alfa olmamız bizi duygusuz yapmaz. Tcma arkadaşımızın da güzel bir lafı vardı: "Alfa odun değildir". O arkadaşı sevebilirsiniz, sevmeyebilirsiniz, ancak bazen güzel noktalara parmak basıyor. Bu hayatı yaşamalıyız kanka, yeri ve zamanı gelince duygularımızı da dibine kadar yaşayacağız. Bu yüzden lütfen duygularını bastırmaya çalışma, doğaya karşı gelemezsin. Doğana karşı gelemezsin. Doğal olanı yaşamak ve doğal olmak en iyisidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst