Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sivilce Sorunu

Merhaba forum arkadaşlarım,
Bugün aynaya baktığımda yüzümün çok sivilcelendiğini gördüm. Bu durumda ne yapabileceğimi biraz araştırmak istedim fakat Google amcaya girdiğimde tek bir çözüm bulamadım, bu internet çöplüğü arasından. Bundan mütevellit foruma yazmayı düşündüm.
Açıkçası sivilce sorununa 13 yaşında başladım. Şu an 18 yaşındayım hala yüzümde ufak tefek sivilceler oluşuyor bunu her ne kadar demek istesem de başaramadım Doktora da gitmedim bilmem gitmek de istemiyorum küçük bir sivilce problemi için. Bu geçtiğimiz günlerde nofap da yaptığıma rağmen sivilcelerim daha da çoğalmaya başladığını gördüm bunun için sizlerin araştırılmış ve elle tutulur bilgileriniz olduğunu düşünüyorum.
Evet beyler bu konu hakkında sizlerden yardıma ihtiyacım var. Nacizane güzel yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. İyi forumlar.

Dermatolojiye gitmeni tavsiye ederim. Sivilce problemi deyip geçmemek lazım. Dermatolojist kontrol ettikten sonra bakteriyal kaynaklı mı yoksa hormonal kaynaklı mı bunu anlar ve ona göre A vitamini veya antibiyotik gibi bir ilaç yazar.

Geçmiş olsun

Benim yüzümde de bu sene çoğalmaya başladı şu aralar azaldı her gün sabun sürüyorum bir de bu özgüvenime de etkiyor hafiften sivilce çıkınca kendimi kötü hissediyorum ve şöyle diyorum: Bu sivilcelerin hepsi geçene kadar kimseye yürümeyeceğim o zaman şansım artar falan.

Merhaba forum arkadaşlarım,
Bugün aynaya baktığımda yüzümün çok sivilcelendiğini gördüm. Bu durumda ne yapabileceğimi biraz araştırmak istedim fakat Google amcaya girdiğimde tek bir çözüm bulamadım, bu internet çöplüğü arasından. Bundan mütevellit foruma yazmayı düşündüm.
Açıkçası sivilce sorununa 13 yaşında başladım. Şu an 18 yaşındayım hala yüzümde ufak tefek sivilceler oluşuyor bunu her ne kadar demek istesem de başaramadım Doktora da gitmedim bilmem gitmek de istemiyorum küçük bir sivilce problemi için. Bu geçtiğimiz günlerde nofap da yaptığıma rağmen sivilcelerim daha da çoğalmaya başladığını gördüm bunun için sizlerin araştırılmış ve elle tutulur bilgileriniz olduğunu düşünüyorum.
Evet beyler bu konu hakkında sizlerden yardıma ihtiyacım var. Nacizane güzel yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. İyi forumlar.
Benim ne tipsiz sivilceli arkadaşım vardı üstelik tam bir betaydı. Sadece herkesle arası iyi cevresi var diye kızlar onunla konusuyordu.Senin eksiğin yok fazlan var kardeşim

Eger cildin yağlıysa, kükürt sabununu araştır kardeşim. Iyi geliyor diye duymustum.

Kalıcı çözüm hap yan etkileri ( 6 aylik tedavi sureci dudaklarina varincaya kadar yüzün soyulmaya başlar ilk zamanlar daha fazla sivilce yapar karacigere de zarar verir) yapmam dersen dr gitme verecegi kremler pek bir boka yaramaz
dogal ama kalici olmayan faydali cozum dr gitmene gerek yok duzenli yaparsan olumlu etkisini gorursun
1)traş kesinlikle permatikle oluyorsan kopuksuz olma
2) haftada 2 kere düzenli kil maskesi yap kendine hazir tek kullanimliklar var ama oyle biraz magliyetli olabilir 5 liraya toz halinde satilanlar var aktarlada 1-2 ay isini gorur
3) Yuzunu yikama jelleri yada sabunlu suyla yika sicak suyla durla her gun yapabiliyorsan yap yapamiyorsanda yapabildigin kadar yap

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8