Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Siz olsanız ne yapardınız? | Duygu vs Mantık

2016 yılında bir kızla tanıştım, arkadaş vasıtasıyla. İlişkimiz bayağı sürdü. İkimizin de ergenlik çağındaydı bu ilişki; o 16 ben 18 yaşındaydım. Kız benim ilgi alanıma adeta sürüklendi, benim için değişmeyi göze almıştı, hiçbir şey demememe rağmen. O zamanlar -şu anki tiktok gibi...- Snapchat falan meşhurdu. Ben bu uygulamalara tilt olan biriy(d)im. Kullandığı için uyarmıştım, dinlemedi. -sebebi her ne kadar saçma olsa da- İlişkimizi bitiren nokta burasıydı. Yıllar geçiyor. Geçtikçe birbirimizi unutamıyoruz. Birbirimizi üzerek ödeşmiştik. Ama sonrası... Kıza kendimi çok gizlemiştim. O zamanlar korkardım, özgüvenim yoktu... Hatta kız bu duruma o kadar alışmıştı ki; 4-5 ay önce, 4 yıl sonra ilk defa telefonda konuştuk. Alışılmadık bir şeydi bu, onun için. Telefon ile konuşurken kilitleniyordu, Hatta arkadaşımın annesini bile aramış bana ulaşamadığı için-bir defalığına aramıştım engel attı diye-. Sonrasında ise bana ihtiyacı olduğunu söylemişti, Nedenini sordum ve Buluşmak istediğini söyledi. Buluşmaktan korktuğum için-kendime itiraf edememiştim- olmaz dedim. Tabi her sene en az 1 kez sinyalleşiriz. Bu sene ise ne yapacağımı bilmiyorum. Yani o kadar kızla birlikte oldum, lakin hiçbirisi yerini tutamadı.

Fakat Beyler şöyle bir durum var; Kızla doğru düzgün, yani pürüzleri sonuçlandırmak dışında konuşamıyorum, zira hemen kaçıyor. Bunu neden yapıyor bilmiyom...

Birde size sorayım dedim. Siz olsanız ne yapardınız beyler?

Duygusal düşünmek istemiyorum, fakat mantığımın önüne geçmesine de engel olamıyorum.

ustam aradan uzun zaman geçmiş. 4 yıl olmuş. Eğer ayrılırken çok fazla kırmadıysanız birbirinizi bence bir görüşüp konuşmakta fayda var. 4-5 kere bunu dene. Eğer her seferinde senden kaçarsa sen de bundan sonra kızın açtığı kapıları kendin kapat. Nacizane önerim budur ama hayat senin. İlerde pişman olmayacağın bir şey yapabilirsin.

Kral, benim de hep aklımda olan biri var; ondan kat kat güzel kızlar gelip geçse de o kız unutulmuyor. Buralarda bu kıza ONEitis diyorlarmış, okuduktan sonra hiç içimden gelmese de bir karar aldım ve bir daha iletişim kurmak istersem veya o isterse buna izin vermeyeceğim.

Çünkü bunun yarardan fazla zararı olur, sağlıklı bir ilişki olmaz olamaz. Sana da naçizane tavsiyem ilişiği kesmendir. İleriye bakmandır.

Duygu veya Mantık bunlara takılma. Bir şeyi yapmak için ne kadar düşünürsen onu yapman o kadar zorlaşır. İçinden gelen sesi dinle beynin eski konfor alanına dönmek istiyor. Eğer sen de istiyorsan kızla buluş kahve için sohbet edin, çok iyi gelecektir size.

Bence buluşmaktan zarar gelmez. Belli ki onu hâlâ seviyorsun. İstiyorsan şansını dene bence

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8