Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sizce Alfanın Düşüşü Nasıl Olmalı ? ( Alfa Düşmez Diyeceksin! Deme ) Kalkamaz Denmiyor...

Merhaba,

Alfa hangi durumlarda düşse normal karşılanır ?
Bir Alfa için en zor atlatılabilecek, duygusal, psikolojik durum ne olabilir ?
Anlatılacak, kabuğunuzdan çıktığınız durumlar neler oldu ?

bence alfa başarmak istediği şeyin uğruna çok çalışıp başaramazsa veya haksızlığa uğrarsa bunun yüzünden boşluğa düşerse normal karşılanabilir.
bence en zor duygusal problem boşluk duygusuna düşüp hayattan zevk almamaya ve mutluluğunu yitirmenle başlar.

Alfayi cok küçük bir havuza sokmussun aklinda.Herkesinki farkli olabilir, çünkü bambaska iki farkli alfa olabilir.Birisi icin cok zor olan,oburu icin olmayabilir.Alfanin dusmesi ve geri kalkamamasi hicbir durumda normal karsilanmaz.Her kadinin yaslanmak istedigi koklu bir agac gibi sapasaglam olmak zorundadir.Koklu bir agaci ne dusurebilir?Bir firtina.Peki kadin ne yapar? Fırtınada yikilmamis daha köklü bir agac bulur.

Ben "alfa"ları da insan sanıyodum, o yüzden düşüp kalkabilirler yani,"alfanın düşüşü nasıl olmalı?" demek aşırı saçma bi soru değil mi?

alfa tek bir kalıp değil kardeşim hep okuduğumuz yerlerde alfayı tanrı gibi anlatıp sonra alfa da insan vs. diyorlar e sen öyle anlatırsan öyle olur tabi
anlamanız için söyle söyliyim hepimizin 2 kolu 2 bacağı var değil mi? ama hepimiz birbirimizden farklıyız alfalarda böyledir ortak yönleri vardır ama ayrıntıya girdiğinizde çok farklı insanlarla karşılaşabilirsiniz

Gmossa forumda gayet güzel konuları var. Alfalık nedir ne değildir gayet iyi bildiğine eminim. Kafanızda oluşturduğunuz tek bir kalıpla yaşamayınız cahil kalırsınız.
Konuya gelirsek ben aileyi kaybetmek diyorum. Bir alfa veya normal bir insan için her türlü zor bir yük ancak olgunlaştırdığını duydum.

Gmossa forumda gayet güzel konuları var. Alfalık nedir ne değildir gayet iyi bildiğine eminim. Kafanızda oluşturduğunuz tek bir kalıpla yaşamayınız cahil kalırsınız.
Konuya gelirsek ben aileyi kaybetmek diyorum. Bir alfa veya normal bir insan için her türlü zor bir yük ancak olgunlaştırdığını duydum.

Çok free cevaplar bunlar.

Alfayi cok küçük bir havuza sokmussun aklinda.Herkesinki farkli olabilir, çünkü bambaska iki farkli alfa olabilir.Birisi icin cok zor olan,oburu icin olmayabilir.Alfanin dusmesi ve geri kalkamamasi hicbir durumda normal karsilanmaz.Her kadinin yaslanmak istedigi koklu bir agac gibi sapasaglam olmak zorundadir.Koklu bir agaci ne dusurebilir?Bir firtina.Peki kadin ne yapar? Fırtınada yikilmamis daha köklü bir agac bulur.

Hıımm...

Merhaba,

Alfa hangi durumlarda düşse normal karşılanır ?
Bir Alfa için en zor atlatılabilecek, duygusal, psikolojik durum ne olabilir ?
Anlatılacak, kabuğunuzdan çıktığınız durumlar neler oldu ?
Şimdi kişiden kişiye değişir dostum.
Bir alfa, en büyük değerini ailesine verdiği için ailesinden birini kaybedince yıkılabilir.
Bir alfa, en büyük değerini hedeflerine verdiği için hedeflerinden biri elinden alınırsa yıkılabilir.
Bir alfa, hayatı ne olursa olsun ciddiye almaz, sadece ve sadece zevk aldığı için hedeflerine,hobilerine yöneliyorsa ve bunlardan birini kaybediyorsa belki hiç umursamayabilir.

Beni, kabuğumdan çıkaran, yediğim darbeler,çektiğim acılar oldu. Bu acılar sayesinde de böyle yerlere,kitaplara başvurarak kendimi tanıyamaz hale geldim. Ha elbette ilk zamanlar uygulamakta zorluk çektim,başarısız oldum... Ama ne olursa olsun yılmadım,yıkılmadım. Elbet bir gün başaracağım ümidiyle hareket ettiğim için kendimi daha da ileride bulabildim.

Yani kişiden kişiye değişir. Soruyu aslında açsan, daha anlaşılır olabilirdi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8