Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sizce Alfanın Düşüşü Nasıl Olmalı ? ( Alfa Düşmez Diyeceksin! Deme ) Kalkamaz Denmiyor...

Tabii ki biraz acimasiz olmus ama belirmtek istedigim bahsettigin gibi alfa duserse hipergaminin tetiklenmesi ile birlikte kadinin anksiyeteye dusmesi normal.Ama bu hipergaminin tetiklenmesi her kadinda farkli bir sonuca varabiliyor,kimi direkt daha saglami ile degisirken kimi de bu zayifliga daha uzun sure dayanıyor ama asla bir erkek performans yukunu kaldirip hipergamiyi tatmin etmeden iliskiyi devam ettiremez.Sen sadece iliski bazli sormamissin ama cevaplayayim dedim.Sana soyle alternatif bir bakis acisi da sunayim;erkekler binlerce yil once beraber avlanmaya cikmislar.Yani ancak bir erkek yanindaki elemanin zayif olmasinin aclik ve olum anlamina geldigini anlayabilir.Bu yuzden bu dayanisma ve empati duygusu erkeklerde cok daha fazla gelismistir.Ama bir kadindan zayiflik aninda empati ve yardim bekleme.Dusundugu(hissemtek diyelim ona,dusunmuyorlar pek)sey daha cok yanindaki erkegin zayifligina bagli anksiyete olacaktir.

Şimdi kişiden kişiye değişir dostum.
Bir alfa, en büyük değerini ailesine verdiği için ailesinden birini kaybedince yıkılabilir.
Bir alfa, en büyük değerini hedeflerine verdiği için hedeflerinden biri elinden alınırsa yıkılabilir.
Bir alfa, hayatı ne olursa olsun ciddiye almaz, sadece ve sadece zevk aldığı için hedeflerine,hobilerine yöneliyorsa ve bunlardan birini kaybediyorsa belki hiç umursamayabilir.

Beni, kabuğumdan çıkaran, yediğim darbeler,çektiğim acılar oldu. Bu acılar sayesinde de böyle yerlere,kitaplara başvurarak kendimi tanıyamaz hale geldim. Ha elbette ilk zamanlar uygulamakta zorluk çektim,başarısız oldum... Ama ne olursa olsun yılmadım,yıkılmadım. Elbet bir gün başaracağım ümidiyle hareket ettiğim için kendimi daha da ileride bulabildim.

Yani kişiden kişiye değişir. Soruyu aslında açsan, daha anlaşılır olabilirdi.

Soruyu kapalı sorayım ki dedim birilerinin/bilmişlerin anlatacak bir şeyleri olsun. Görüyorum ki salak salak taktik peşindeler hala.
Birileri gibi hiç bir süreçten geçmeden ya da hiç bir fikrini insan gibi açıklayamayan insanlar ağzını açıp bir kaç kelam etsinler de mış gibi yapıyorlar mı testini yapmaktı. İstediğim cevabı aldım. Sen doğru yoldasın. Başarılar...

Tabii ki biraz acimasiz olmus ama belirmtek istedigim bahsettigin gibi alfa duserse hipergaminin tetiklenmesi ile birlikte kadinin anksiyeteye dusmesi normal.Ama bu hipergaminin tetiklenmesi her kadinda farkli bir sonuca varabiliyor,kimi direkt daha saglami ile degisirken kimi de bu zayifliga daha uzun sure dayanıyor ama asla bir erkek performans yukunu kaldirip hipergamiyi tatmin etmeden iliskiyi devam ettiremez.Sen sadece iliski bazli sormamissin ama cevaplayayim dedim.Sana soyle alternatif bir bakis acisi da sunayim;erkekler binlerce yil once beraber avlanmaya cikmislar.Yani ancak bir erkek yanindaki elemanin zayif olmasinin aclik ve olum anlamina geldigini anlayabilir.Bu yuzden bu dayanisma ve empati duygusu erkeklerde cok daha fazla gelismistir.Ama bir kadindan zayiflik aninda empati ve yardim bekleme.Dusundugu(hissemtek diyelim ona,dusunmuyorlar pek)sey daha cok yanindaki erkegin zayifligina bagli anksiyete olacaktir.

Kadından böyle bir şey beklediğimi nereden çıkardın acaba :p
Yazılarıma ve konuştuklarıma bakmıyor musun ? Erkek çözüm odaklıdır, kadın sadece onunla konuşulması taraflıdır.

Sadece o süreçte neler yapar bir alfa dedim.
Mış gibi olanlara istinaden.

Kadından böyle bir şey beklediğimi nereden çıkardın acaba :p
Yazılarıma ve konuştuklarıma bakmıyor musun ? Erkek çözüm odaklıdır, kadın sadece onunla konuşulması taraflıdır.

Sadece o süreçte neler yapar bir alfa dedim.
Mış gibi olanlara istinaden.
Dostum bekledigini soylemedim ki:) Soruna cevap verdim,boyle bir baslik acmis olman nasil "düşmüş"olman anlamina gelmiyorsa benim de bu cevabi vermem boyle bir sey bekledigin anlamina gelmiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8