Sizce aşk gerçek mi?

SABA

Üye
Bilimsel olarak aşk denilen bir şey yok. O yüzden bana göre yok, o sadece beyninizde oluşan nöral ağlar ile ilgili bir şey.

Kalp değil beğinde ki Nöral Bağlar ile ilgili olup günümüzde kızların üstün taraf olduğu empoze edilen hikayeler ile dolu kavram.
Sorunun cevabı ise hormonsal varlık bakımından gerçek, manevi varlık bakımından gerçek değil diyebilirim.

Bu senin gerçeklik tanımına bağlı.

Bir kitapta okumuştum, insan davranışlarının yüzde 97 si bilinçaltına göre şekilleniyor.
Yüzde 3 ü bilinç.
Bilinç, bilinçaltına göre şekilleniyor,
Bilinçaltı büyüdüğün çevreye göre şekilleniyor.
Bir kere bu düşünceye göre özgür iraden yok.

Yapılan bir araştırmaya göre ise erkekler 4 yaşlarında annelerinin etrafındaki kadınları analiz eder ve ona göre bir ön yargı oluşturarak, karşı cinsten hoşlanırlar. Hatta bu yüzden herkesin tipi ve güzellik tanımı farklıdır ya. Çok kurcalamadım ama bunu kuvvetle muhtemel kızlar da yapıyordur.

Hislerinizi anlayabiliyorum, herkes sevebileceği birinin o özel kişisi olmak istiyor ben de öyle. Fakat fazla düşünürseniz öyle olmadığını anlarsınız. Tavsiyem düşünmeyin.

Leyla ile mecnun hikayesi gibidir bence insan kisiye aşık olmaz. Ona karsi yasadigi aşka aşık olur ona kavusabilme arzusuna... Bu yuzdendir ki bu kedi yumak teoremi iliskilerde yuzde yuz etkili bir teknik gibi anlatilir. Ha sadece bu mu bence doyana bu da yeter ama su an bakiyorum da su donemde aşk tamamen kapitalizme kaynaklik eden en saglam kaynak. O zaman bir tanim daha yapalim. "Ask kisilerin birbirini sikme, silkme,kullanma oyunudur".

shookones

Üye
Hepimiz buradayız. Aylardır, belki yıllardır okuyoruz veyahutta yazıyoruz beyler. O yüzden "Aşk tabi ki de gerçektir" demek sizden bir şey eksiltmez merak etmeyin. Herkes hayatında 1 kez aşık olmuştur, olamayanlar ise şanssız malesef.

Hepimiz buradayız. Aylardır, belki yıllardır okuyoruz veyahutta yazıyoruz beyler. O yüzden "Aşk tabi ki de gerçektir" demek sizden bir şey eksiltmez merak etmeyin. Herkes hayatında 1 kez aşık olmuştur, olamayanlar ise şanssız malesef.
Kardeşim aşk zaten gerçektir bilimsel olarakta bu böyle.Bizim yalan dediğimiz feminizmin dayattığı saçma salak hikayeler , aptal aptal zorunluluklar fedakarlıklar.Bu forumun ve redpill vs. vs. Ve türevlerinin oluşturulma sebebi de erkekler bu saçmalıklara daha fazla inanıp da hayatını mahvetmemesi içindir.