Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyal fobi ve üniversite

Deep Turkish Web izle iyi gelir
Örnek
Yanıyorsun Salihhhhh

"Korkuyor musun?
Cevabın evet ise yaşamı uzaktan izlemeye devam edeceksin.
Başrol OLAMAYACAKSIN:
Hayat bir fight club ise Tyler Durden değil, adı bile anılmayan yedek oyuncu olacaksın."

Bu sözlerin yeterli olduğunu düşünüyorum dostum.
Verilmek istenen mesaj alındı

Ne yapmam gerektiğini sende biliyorsun.Cevabini biliyorsun.Sadece çıkıp sosyallesmen gerekiyor.Ama sorun da bu zaten.Bunu buradaki çoğu arkadaş anlayamayacaktir.Tavsiye de veremiyecektir.2 3 kelimelik motivasyon sözleri işe yaramaz.Bir uzmana görün derim.

kısa yoldan yapmak istersen barlarda takıl onlarla yada sigara üstü muahbbet yap ama söyleyeyim bunlar istediğin gibi arkadaş olmaz

kısa yoldan yapmak istersen barlarda takıl onlarla yada sigara üstü muahbbet yap ama söyleyeyim bunlar istediğin gibi arkadaş olmaz
Öyle sosyal olabilirim belki ama bu istediğim şekilde olmayacaktır. En iyisi üniversite de kendimi zorlamak.

Kendini kendine problemini teşhis etmen gayet yerinde olmuş, sokakta 10 kişiye soru sormak gözüktüğü kadar kolay olmayabilir senin için. O yüzden 3 ile başla yavaş yavaş artırırsın. İşi olan insanları durdurursan terslenebilirsin. Şimdilik yolda yürüş yapan dayılara, amcalara anket bile yapmayı deneyebilirsin. Gerisi zaten gelecektir.

Kendini kendine problemini teşhis etmen gayet yerinde olmuş, sokakta 10 kişiye soru sormak gözüktüğü kadar kolay olmayabilir senin için. O yüzden 3 ile başla yavaş yavaş artırırsın. İşi olan insanları durdurursan terslenebilirsin. Şimdilik yolda yürüş yapan dayılara, amcalara anket bile yapmayı deneyebilirsin. Gerisi zaten gelecektir.
Teşekkür ederim. Şehir dışında okuyacağım üniversiteyi. dışarıda mecbur soracağım 😅

ah, böyle başlıklara görünce eski zamanlarım gözümde canlanıyor...

eskiden benim de elim ayağım çok titrer kalp atışlarım çok hızlanırdı bunun için basit bir çözüm ürettim kendime umarım senin de işine yarar

Not: Yukarida birkaç arkadaşın yorumuna gözüm takıldı. Bu durum ne burada yazı yazacak kadar basit ne de okuyacak zordur. buradaki yorumlar benim için çok bir şey ifade etmiyor, ki "bence" çokta bir yardımı dokunmuyorum. emir cümleleri özellikle! amacım kesinlikle kimseye kırıcı eleştiri yapmak değil.

Evet, açıklamamı yaptığıma göre geleyim tavsiyeme; mutlaka yanında sakız bulundur. sebebi vücuttaki kortizol azaltmaya yardımcı olur ve stress seviyeni düşürür.

bir diğeri ise nefes alıp vermek. "Ne saçmalıyor ulan bu adam" dediğini duyar gibiyim :) şöyleki sakin sakin nefes almak gerçekten de heycan konusunda işe yarıyor.

Hemen pat diye üçlü-beşli gruplarla konuşmana gerek yok. Sakin ve o gün yapabileceğini hissetiğin zaman yap. yaşlı bir insana yardım etmek, bir çocuğu karşıdan karşıya geçirmek bile bu durum için en güzel ve tatlı hallerdir

Umarım yazım yardımcı olmuştur

Sevgilerle,

Anladığım kadarıyla bu sende çok uzun bir süredir var. Kendi başına yenmek zor olabilir. Psikolog ya da psikiyatriste git, gerçekten işe yarıyor. Ben psikiyatriste gittim, bir süre antidepresan kullandım, eskiden kalbimin çarptığı durumlarda kalbim çarpmamaya başladı, eskiden kafama takılan şeyler umrumda olmamaya başladı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8