Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyal Fobi yenme üzerine tavsiyeler

Herkese merhaba. Ben sosyal fobisi olan biriyim. Virüs olayları başlamadan önce psikologa gidiyordum. Üzerine gitmem için bana ödevler veriyordu. Bir aşama kaydettim. Fakat bu süreçte evdeyim ve evde neler yapabilirim? Ne gibi aktiviteler işime yarar? Bu kitap önerisi olabilir veya başka şeyler. Bu tarz sorunları daha önce yaşayan arkadaşların tavsiyeleri nelerdir?

Oncelikle tavsiyelerin için teşekkür ederim. Bu sira özellikle görüntülü konuşma korkumun üzerine çok sık gttim ancak egzersiz yapmıyordum. Bugün veya yarın baslarim:)Olumlamalar bende bir türlü faydali olmadı. Belki de inanarak söylemedim içindir

Virüs bitince yaparsın. Kendini insanların içinde rezil et, sağda solda insanlalarla konus anca virüs bitince yaparsın.
Rezil olmaktan aşırı derecede korkuyorum ve insanların benim hakkimda düşünceleri çok önemli geliyor.

Sabırlı olmak çok önemli. Ben de uzun süre başka bir rahatsızlık için tedavi gördüm. Hem psikoloğa gidiyordum hem de ilaç kullanıyordum. Tam iyileştim derken yine başlıyordu. İrade, sabır nedir o zaman anladım. Sabırlı ol.
İnşallah Sağol

Kimse seni iplemez merak etme. İlk zamanlarımda kalabalık yerlerde şınav çekiyordum. Hatta kaslı elemanın biri gelip yanıma benle yarış yapmıştı. Yarışı kaybettim tabiki. Öyle numarasını alıp tanışmıştık. Sosyalleşmiştim öylelikle. Birsürü imkan var adres sor başka birşey zamanla olcak birşey bende asosyaldim
Bunu denemem lazım :D

İnsanın Anlam Arayışı'nı daha yeni bitirdim. Orada çelişik niyet tekniği diye bir şey vardı, faydası olabilir. Yazmaya üşendim, sen araştır hem daha çok aklında kalır :D

Kimse seni iplemez merak etme. İlk zamanlarımda kalabalık yerlerde şınav çekiyordum. Hatta kaslı elemanın biri gelip yanıma benle yarış yapmıştı. Yarışı kaybettim tabiki. Öyle numarasını alıp tanışmıştık. Sosyalleşmiştim öylelikle. Birsürü imkan var adres sor başka birşey zamanla olcak birşey bende asosyaldim

Eğer sosyal fobin varsa ve bunu yapabiliyorsan devasa boyutlarda iraden var demektir. Ama herkesin bu kadar iradeli olamayacağı gerçeği de var.

Arkadaş, bu kadar cahil yorumu bir arada görmemiştim. Sosyal fobinin asosyallikle, çekingenlikle aynı şey olduğunu zannediyorsunuz. Adam işin uzmanına gitmiş, tedaviye başlamış, tedavide yol almış; siz diyorsunuz ki kendini rezil et. Yazık.
Tamam da sosyal fobi insanlardan korkmak cekinmek degil mi temelde ee guzel kardesim bir insan korkusunu ancak o korkunun ustune giderse kurtulur

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8