Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyal Medya Beynimizi Çürütüyor

Furkansen

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arkadaşlar instagram kesinlikle bize %100 lazım olan bir şey değil , ama ben burada gelip instagram kullanmayın derim adam illa kullanır , ilk olarak sözlerime instagram kullanmayın demekle başlıyorum , eğer sizde benim gibi instagram kullanıyorsanız yapmanız gereken şeyleri ve neden yapmanız gerektiğini söyleyeyim.

Sosyal medya kolay hazdır , size mesaj geldiğinde neden seviniyorsunuz ? Beyninizin ödül mekanizması çalışıyor ve dopamin salgılıyorsunuz
Sosyal medya hafızanızı köreltmeden odaklanma sorununa kadar geniş yelpazesi olan sorunlar çöplüğüdür , günde beyninize binlerce veri giriyor , beyin ne yapsın ? örnek olarak bir videoyu izlerken yarısında durdurmanız , izlerken yorumlara girmeniz , belki de izlemeden kapatmanızı örnek verebilirim , odaklanamıyoruz.

Şimdi yapmanız gereken şeyi söyleyeceğim , çok basit ve disiplin gerektiriyor.

Biliyorsunuz instagramda ne kadar kaldığınızı gösteren bir yer var , oraya girip " Günlük Hatırlatma Ayarla " kısmına gelip , günde 1 saat giriyorsanız zamanlamayı 30 dakikaya , 2 saat giriyorsanız 1 saate , kısacası kendinize göre ayarlayın , ve o saati geçtiğiniz andan itibaren o gün bir daha instagrama girmeyin , her hafta süreyi azaltın , disiplinli olmanız dileğiyle.

Haklısın, sosyal medya tüm her şeyin başı!
Çünkü beynimizin kimyasal yapısını bozuyor. Zamanında aslanlardan kaçıp, özür dilerim çok geriye gittim.
Dedenin, 12 saat çalışıp 3 ekmek parası kazandığı zamandan, instagrama girip en güzel kadınları görme çağına geçiş yaptık.
Sizce beynimiz bunu nasıl yorumlar? Bilmiyoruz, ama olumlu değil. Bizi yıpratacak bir yorumlama yapıyor.

Silin kurtulun. Odaklanma sorunu yaşayan silsin, tavsiyemdir.

Sadece instagram değil bütün platformlar böyle bir tek böyle forumları abartmamak koşuluyla kullanmak zararlı değildir.

şu zaman sınırlaması olan app'nin ismini yazar mısınız ?

ben iletişim için kullanıyorum yoksa kullanmam

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8