Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyal Medya Ve Oyunu Hakkında Görüşüm

Philliscan

Kuzey yıldızı yine tüm ihtişamıyla parlıyor 🌟
Burası gerçek değil.
Yalan ve yapmacık hayat görüyorum sadece.
İnsanlar kendilerini değil, birbirlerine nispet yapmak için paylaşım yapıyorlar.

Rengarenk maskeleri var, arkasındaki isli ve pis yüzden kim haberdar?

Burada gerçekten kimse göründüğü gibi değil.
Rol yapmanın en basit yolu.
Cebinde 5 kuruş olmayıp her gece erkek parasıyla farklı clup’te takılan kadınlar mı dersin
İç çamaşırı delik olup, sırf o direksiyon hikayesini atabilmek için araba kiralayan adam mı dersin neler neler...

İnsanlar anı yaşamayı değil, yaşıyormuş gibi göstermeyi seçiyor artık.
Hayatlarımız binlerce pixel’in birleşmesinden oluşmaya başlıyor.
Kötü olanda şu, daha yeni başlıyoruz internet çağına.
Unutmayın hiç bir şey insan doğasını bastırmamalı.
Sanala bu kadar kapılmamalıyız.
Bunları kendim içinde söylüyorum, herkes için.

Hiç bir şey yokken yüz yüze görüşmeler vardı, sosyallik vardı. İnternet yoktu ve mutluluk vardı.
Şimdi sosyal medya var.
Seçim sizin, öz babanız mı üvey babanız mı ?

Gelelim sosyal medya oyunu konusuna.

Öyle bir yer ki 10/9 bir erkek ile 10/4 bir kadını aynı şartlarda eşitleyebiliyor.
Öyle bir yer ki kendini geliştirmiş, bakımını yapan, kültürlü ve oyunu bilen bir erkek kıçı boklu bir kadından siktir yiyebiliyor.
Peki sebebi ne?
Şöyle düşünelim; artık hiç bir umudu kalmamış, eli sikinde, hayatında hiç kız arkadaşı olmamış bir adamın son çaresi sosyal medyadır.
Bunun sayısı inanın bana çok çok fazla.
Hatta Türk erkeklerinin yarısından fazlası gibi bir oran.
Siz zaten günde onlarca mesaj alan bir kadının, sadece dm kutusundaki +1 mesajsınız.
Onun gözünde o çaresiz erkekten farkınız yok.
İstisnai durumlar var tabii.
Sosyal medya en çok kadınların işine yarar. Çünkü ego ile beslenirler ve bunun en kolay yolu da bu mecralar.
Tinder da bildiğiniz Çirkin bir kadının fotoğrafı ile bir hesap açtım.
1 saatte 37 eşleşme kazandım. Ve inanır mısınız 34 kadarı mesaj attı.
İltifatları saymıyorum bile.
Yani ne kadar şansınız olabilir ?
Aynı zamanda şöyle bir durum var.
Kadın istediği zaman size mesajla geri dönüş yapıyor.
Konuşmaya başlasanız bile bir mesajınıza bir saat sonra hatta ertesi gün bile cevap verebiliyor.
Bizim amacımız konuşmayı yüksek tutmak değil mi ?
Bu kadar uzun aralıklarla yazan birisiyle aranızdaki konuşmayı ne kadar Yüksek tutabilirsiniz?
Oyunu doğru oynasanız bile, eğlenen ustalık ile konuşsanız bile, imalar vs yapsanız bile o konuşmayı yüksek tutamazsınız. Ve kadın sıkılır.

Gündüz oyununda kadın en fazla “hayır, teşekkürler” yada en kötü “gerizekalı mısın?” Falan der yani.
Konuşmak istemediğini belirtir.

Şu da var;
Gerçek hayatta yanınızda süt dökmüş kedi gibi olan bir kadın, burada ormanlar kralı aslanlara dönüşebiliyor.
Sebebi ise konfor alanı.
Yüzlerce mesaj aldığı için size tepeden bakmaları çok normal.
Kim olursanız olun beyler, tamam illa ki istisnalar vardır.
Ama düşünün ünlü futbolcuları bile tanışmak için yazdıklarından dolayı mesajlarını ifşalıyorlar.
Kaç takipçin var? Bin? Üç bin ? Beş bin ?
Ben beş yüz bin, bir milyon takipçili futbolculardan bahsediyorum.
Bunlar bile ifşalanıp “aptal” damgası yerken biz kimiz?
Sosyal medyada eşitleniyoruz. Hatta kadınlar tartıda daha yüksek çıkıyor bize oranla.

Şimdi kendinize şunu sorun.

“Ben kendini geliştiren kaliteli bir erkek olarak, değerinin bile belli olmadığı bir kadının bana tepeden bakmasını mı hak ediyorum?”

Beni anlayın. Bu yazılar sosyal medyada bir miktar güç sahibi olan bir insan tarafından yazılmıştır. Buna göre kararınızı verin..

Ciao

"Konuşmaya başlasanız bile bir mesajınıza bir saat sonra hatta ertesi gün bile cevap verebiliyor.
Bu kadar uzun aralıklarla yazan birisiyle aranızdaki konuşmayı ne kadar Yüksek tutabilirsiniz?
Oyunu doğru oynasanız bile, eğlenen ustalık ile konuşsanız bile, imalar vs yapsanız bile o konuşmayı yüksek tutamazsınız. Ve kadın sıkılır."

Aşırı doğru. Özellikle şu olayı zamanında çok fazla yaşıyordum. Tinder, c2 gibi uygulamalardan kızlara yazdığımda neden cevap vermiyorlar gibi düşünüyordum çünkü her şeyi doğru şekilde yapıyordum, diğer erkekler gibi sıradan girişler yerine eğlenceli girişler yapıyordum. Ardından 3-4 bazen diğer gün cevap geliyordu, geç cevap vermesi sıkıntı değilde asıl önemli olan kısım çevrimiçi olduğu halde bu kadar geç cevap vermesi. Sonradan anladım ki seçenekleri fazla, benimle aynı anda allah bilir kaç erkek kıza yazıyordu. Sonuç olarak özgüvensiz olan kızlar bile yapay, geçici özgüven hatta bazende gereksiz ego sahibi oluyorlar. O yüzden oyununuzu sanalda yapmak yerine, gerçek hayatta yapın..

Aşırı doğru reel hayatta yüzüne bakmayacağınız kızlar shoplu fotoğrafları ile sizi reddediyor

Burası gerçek değil.
Yalan ve yapmacık hayat görüyorum sadece.
İnsanlar kendilerini değil, birbirlerine nispet yapmak için paylaşım yapıyorlar.

Rengarenk maskeleri var, arkasındaki isli ve pis yüzden kim haberdar?

Burada gerçekten kimse göründüğü gibi değil.
Rol yapmanın en basit yolu.
Cebinde 5 kuruş olmayıp her gece erkek parasıyla farklı clup’te takılan kadınlar mı dersin
İç çamaşırı delik olup, sırf o direksiyon hikayesini atabilmek için araba kiralayan adam mı dersin neler neler...

İnsanlar anı yaşamayı değil, yaşıyormuş gibi göstermeyi seçiyor artık.
Hayatlarımız binlerce pixel’in birleşmesinden oluşmaya başlıyor.
Kötü olanda şu, daha yeni başlıyoruz internet çağına.
Unutmayın hiç bir şey insan doğasını bastırmamalı.
Sanala bu kadar kapılmamalıyız.
Bunları kendim içinde söylüyorum, herkes için.

Hiç bir şey yokken yüz yüze görüşmeler vardı, sosyallik vardı. İnternet yoktu ve mutluluk vardı.
Şimdi sosyal medya var.
Seçim sizin, öz babanız mı üvey babanız mı ?

Gelelim sosyal medya oyunu konusuna.

Öyle bir yer ki 10/9 bir erkek ile 10/4 bir kadını aynı şartlarda eşitleyebiliyor.
Öyle bir yer ki kendini geliştirmiş, bakımını yapan, kültürlü ve oyunu bilen bir erkek kıçı boklu bir kadından siktir yiyebiliyor.
Peki sebebi ne?
Şöyle düşünelim; artık hiç bir umudu kalmamış, eli sikinde, hayatında hiç kız arkadaşı olmamış bir adamın son çaresi sosyal medyadır.
Bunun sayısı inanın bana çok çok fazla.
Hatta Türk erkeklerinin yarısından fazlası gibi bir oran.
Siz zaten günde onlarca mesaj alan bir kadının, sadece dm kutusundaki +1 mesajsınız.
Onun gözünde o çaresiz erkekten farkınız yok.
İstisnai durumlar var tabii.
Sosyal medya en çok kadınların işine yarar. Çünkü ego ile beslenirler ve bunun en kolay yolu da bu mecralar.
Tinder da bildiğiniz Çirkin bir kadının fotoğrafı ile bir hesap açtım.
1 saatte 37 eşleşme kazandım. Ve inanır mısınız 34 kadarı mesaj attı.
İltifatları saymıyorum bile.
Yani ne kadar şansınız olabilir ?
Aynı zamanda şöyle bir durum var.
Kadın istediği zaman size mesajla geri dönüş yapıyor.
Konuşmaya başlasanız bile bir mesajınıza bir saat sonra hatta ertesi gün bile cevap verebiliyor.
Oyunu doğru oynasanız bile, eğlenen ustalık ile konuşsanız bile, imalar vs yapsanız bile o konuşmayı yüksek tutamazsınız. Ve kadın sıkılır.

Gündüz oyununda kadın en fazla “hayır, teşekkürler” yada en kötü “gerizekalı mısın?” Falan der yani.
Konuşmak istemediğini belirtir.

Şu da var;
Gerçek hayatta yanınızda süt dökmüş kedi gibi olan bir kadın, burada ormanlar kralı aslanlara dönüşebiliyor.
Sebebi ise konfor alanı.
Yüzlerce mesaj aldığı için size tepeden bakmaları çok normal.
Kim olursanız olun beyler, tamam illa ki istisnalar vardır.
Ama düşünün ünlü futbolcuları bile tanışmak için yazdıklarından dolayı mesajlarını ifşalıyorlar.
Kaç takipçin var? Bin? Üç bin ? Beş bin ?
Ben beş yüz bin, bir milyon takipçili futbolculardan bahsediyorum.
Bunlar bile ifşalanıp “aptal” damgası yerken biz kimiz?
Sosyal medyada eşitleniyoruz. Hatta kadınlar tartıda daha yüksek çıkıyor bize oranla.

Şimdi kendinize şunu sorun.

“Ben kendini geliştiren kaliteli bir erkek olarak, değerinin bile belli olmadığı bir kadının bana tepeden bakmasını mı hak ediyorum?”

Beni anlayın. Bu yazılar sosyal medyada bir miktar güç sahibi olan bir insan tarafından yazılmıştır. Buna göre kararınızı verin..

Ciao
Facebook CEO'su bile açıklamıştı.Biz bunun sosyal ilişkileri tahrip edeceğini biliyorduk ama bu kadarını hiçbirimiz tahmin edemezdik

Sosyal medyayı bende eziklik olarak görüyorum. Reelde yürüyecek cesaretim yok bari sosyal medyadan düş imajı çiziyor.

Sosyal medyadan 30 yaş üstü evde kalmış kadınları kolaylıkla etkilersiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8