Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyal medya ve Saçmalıklar

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
Yaklaşık olarak bir aya yakın boşta bulunmaktayım ailem memlekette ve ben evde tek başıma yaşamaktayım bu süreç zarfında birçok şeyi farkettim, öncelikle üni sınavından sonra boşta olduğum için kendimi geliştirmekte zorlandım oyun oynamaya ve 2 haftadır da tiktok izlemeye başladım ve cidden saçmalık olduğuna insanların götleriyle kaslarıyla prim yapmaya calıştıkları insanların izledikce kendisine olan özsaygsını yitirme raddesine getirebilecek ölçütte büyük saçmalıklar olduğuna kanaat getirdim ve birde görmeyeyim mi youtube da short bölümü getirmiş içeri bir girdim girmez olayım trendler kısmını ele geçirmiş o bölüme girmiş evet youtube da silmek farz oldu (bir süreliğine) toplumun çöküşünü başlatan olay bu insanların özgüvensiz özsaygısı az biçimde sevgisiz olmasının en büyük etkenlerinden biri sanki o olmasa boşluktaymışız gibi hissediyoruz ama boşluk olan o biz değiliz kendimizden kaçıyoruz birnevi ama bırakınca alışıyor insan belki de alışmamız zaman alır ama zamansa her şeyimizi insanların sosyal medyayı kullanmasının en büyük etkeni düşüncelerinden kaçmalarıdır çünkü insan yalnız kaldı mı negatif düşüncelere dalar "yapayalnızım ,ama bir kente yürüyen ordu gibiyim" (bulantı)

Bir telefonun başında manipüle ve kontrol etmek için tasarlanan algoritma tarafından saatlerce yönetilmek. Bunu bilmek bile soğumama yetiyor.

Çok haklısın kafamızı meşgul edip düşünmemiz gereken şeyleri düşünmek yerine saçma sapan şeylerle zaman kaybediyoruz. Beynimizi çalıştırmıyoruz. O kadar lanet bir şey ki bazı şeylerin farkında olmama rağmen zombi gibi aşağı doğru kaydırıyorum. Kendime ben napıyorum diye sorarak kendime gelebiliyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8