Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyal Medyayı Bırakmak Beni Asosyal Yapar Mı?

Merhaba alfaloji ailesi...
Sosyal medyayı artık bırakmak istiyorum.Çünkü yapay dopamin salgılıyor ve kendine bağlı hale getiriyor.Bağlandıkça en kıymetli hazinemiz olan zamanımızdan çalıyor.Bu yüzden sosyal medyayı bırakmak istiyorum.Fakat sosyal medyayı bırakınca sosyallik olarak kötü bir konuma düşer miyim?Çünkü beni sosyal medyadan keşfeden insanlar artık olmayacak.Yoksa daha iyi bir sosyal yaşantım mı olur?Esenlikler...

Tamamen çıkarmak yerine kullanımı oldukça azaltmak daha iyi bir fikir değil mi sencede? Denklemi çözen tek çözüm bu görünüyor.

Ben ful bıraktım insanlarla daha fazla muhattap oldum.Bence sebebi internetten görüştüğüm insanlar olmayınca gerçek hayattan insanlarla muhattap oldum.

Sana bir örnek vereyim dostum, mesela dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Brad Pitt'in de bir İnstagram hesabı yok. Bu onu asosyal mi yapar? Oysa bir hesap açsa eminim 1 hafta içerisinde 10 milyona dayanır takipçi sayısı.

Sosyal medyada çok fazla insan görüyoruz, takipçi sayısı zirvede olduğu halde ''Uff sıkıldım,bunaldım,dışarı çıkasım var ama yatacağım,tek hobim uyumak...'' gibi asosyalliğı açığa çıkartan türden paylaşımlar.

Şimdi dostum, sosyal medyasız eğer değerlendirebilirsen çok daha sosyal olabilirsin. Çeşitli aktivitelere yönelirsen, yeni insanlarla tanışabilirsin. Onlarla takılmaya başlayınca onlar da kendi arkadaşlarıyla tanıştırırlar seni. Seninle tanışanlar gidip kendi arkadaşlarına seni anlatırlar...

Yeni insan demek, bazen yeni bir fırsat demektir.

Sosyal medya olmayınca ve sıkılınca ister istemez kendine ve hayata daha fazla yönelmek isteyeceksin. İşte bu bir fırsattır.

Sosyal medya, bilgi sayfaları haricinde sana ne zaman yararı olur? Eğer cidden popüler bir insan isen, çeşitli markalar vs. sana reklam teklif ederler ve karşılığında belirli ücret öderler. İşte o zaman ekmeğini yersin ya da bazı mankenler,şarkıcılar vs. sosyal medya sayesinde keşfediliyor. Kadın konularında da faydalarını görebilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8