Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sosyalleşme ve Muhabbet İlkyardımı

( Eğer hızlı geçmek isterseniz 2 numaradan başlayabilirsiniz.)

1- Sosyalleşme ve muhabbet adına tecrübelerinize ihtiyacım var çünkü bugüne kadar oyun bağımlısı olduğumdan ne sosyalliğim var ne de oyundan başka bir şey konuşabiliyorum. Kızlar konusuna da girmeme gerek yok sanırım :( Bu durum erkekler için de geçerli.

Kızlar için şöyle bir durum daha var. Nedense konuşmasam bile olur diyorum. Gay değilim sadece yaşadığım abuk sabuk olaylardan..

2- Şimdi gelelim asıl konumuza: Başlıkdaki özellikleri geliştirmek için neler yapmalıyım?

Moğollar tarihini araştıracağım çünkü mehmet celal hocam sağolsun. Kendisini nedense sevmeye başladım.

Sonrada hitler tarihini araştıracağım.

Bunların yanı sıra Dr. David Burns - iyi hissetmek kitabını okuyorum ama üç sütun tekniği kullanabilmek için sosyalleşmek gerekiyor anladığım kadarıyla..

Bunların dışında neler yapabilirim?

( Eğer hızlı geçmek isterseniz 2 numaradan başlayabilirsiniz.)

1- Sosyalleşme ve muhabbet adına tecrübelerinize ihtiyacım var çünkü bugüne kadar oyun bağımlısı olduğumdan ne sosyalliğim var ne de oyundan başka bir şey konuşabiliyorum. Kızlar konusuna da girmeme gerek yok sanırım :( Bu durum erkekler için de geçerli.

Kızlar için şöyle bir durum daha var. Nedense konuşmasam bile olur diyorum. Gay değilim sadece yaşadığım abuk sabuk olaylardan..

2- Şimdi gelelim asıl konumuza: Başlıkdaki özellikleri geliştirmek için neler yapmalıyım?

Moğollar tarihini araştıracağım çünkü mehmet celal hocam sağolsun. Kendisini nedense sevmeye başladım.

Sonrada hitler tarihini araştıracağım.

Bunların yanı sıra Dr. David Burns - iyi hissetmek kitabını okuyorum ama üç sütun tekniği kullanabilmek için sosyalleşmek gerekiyor anladığım kadarıyla..

Bunların dışında neler yapabilirim?
Sosyalleşmek için Hitlerin ve ya Moğollar tarihini araştırmana gerek yok. Kendini geliştirmek için o kitapları okuman lazım. Özgüven eksikliğinden ve korktuğundan sosyalleşemiyorsun. Korktuğun şeyin üstüne ne kadar gidersen o korkunu çok küçük hale getirerek yenersin. Sosyalleşmek mi istiyorsun kıçını kaldırıp çık dışarı ve muhabbet et. Eskiden oyundan başka hedeflerin, düşüncelerin olmadığı için kafan oyunla dolmuş ve buda konu bulamamana büyük bir etki etmiş. Bunu zihninde ki çöplüğü boşaltarak başara bilirsin. Sosyalleşmek ve muhabbet etmek için havadan sudan bile konu yeterli. Tek yapman gereken kendine güvenmen ve zihnindeki çöplüğü boşaltarak gerçek erkek adam olma yolunda kendini geliştirmek.

Joe Navarro - Beden Dili kitabını iyi kavrarsan getirisi büyük olur, okumanı öneriyorum. İletişimin yüzde 55ini beden dili sağlar, daha sonra ses tonu en son ise kelimeler gelir. Duruşunu düzeltmek ruh halini de düzeltecektir. Özgüven kazanmaman mümkün değil.

Bugün dik durarak başla!

Joe Navarro - Beden Dili kitabını iyi kavrarsan getirisi büyük olur, okumanı öneriyorum. İletişimin yüzde 55ini beden dili sağlar, daha sonra ses tonu en son ise kelimeler gelir. Duruşunu düzeltmek ruh halini de düzeltecektir. Özgüven kazanmaman mümkün değil.

Bugün dik durarak başla!
Güzel ama bu arkadaşımız gruplara girmekten çekinip "selam" bile söylüyemiyorsa beden dilini anca geliştir ne faydası olur. İlk önce kendine güvenmesi, cesaret toplayarak sosyalleşmesi lazım. Daha sonra beden dilini ve muhabbeti eşit olarak kullanmasında fayda var.

Dostum sana önermek istediğim bir kitap var “Dale Carnegie - Dost kazanma ve insanları etkileme sanatı” bu kitap sana biraz da olsa farklı bir bakış açısı kazandıracaktır.

Öncelikle sosyalleşmek için moğollar ve hitler tarihini okumak ne alaka kardeşim DSJKGHFSD.Bak terimlerle kafayı çok bozmuşsun ve çözümü gene birşeyler okuyarak araştırarak çözmeye çalışıyorsun.Sosyalleşmek pratik isteyen bir şeydir.Anladığım kadarıyla senin sıkıntın sürekli doğru olanı yapmaya,söylemeye çalışmak.Bu algından kurtul.Mükemmel olmaya çalışma.Odaklanman gereken şey özgüvenini geliştirmen.Kendini kasma her konu hakkında konuşulabilir ve bazen saçmalayabilirsin.Sana tavsiyem bir etrafını gözlemle insanlar nasıl sosyalleşiyor bak.Annen ve baban ile daha sık konuş.Rehberinden önüne geleni ara ve muhabbet etmeye çalış.Bu sayede buluşmada ayarlarsın.Dediğim gibi pratik yapmaya odaklan sürekli kitaplara gömülmek sosyalleştirmez.

Öncelikle sosyalleşmek için moğollar ve hitler tarihini okumak ne alaka kardeşim DSJKGHFSD.Bak terimlerle kafayı çok bozmuşsun ve çözümü gene birşeyler okuyarak araştırarak çözmeye çalışıyorsun.
Birincisi randoma girişmeden başlığı oku ve bir an önce göz doktoruna git çünkü sadece sosyallikden bahsetmemişim dimi? İkincisi terimlerle kafayı da bozmadım çünkü üniversite sınavına hazırlanırken şuanda yapamayacağım işlere bulaşmam ve de terimlerden banane? Şimdi diyeceksin ki ayrıntı vermedim. O şeyleri de boşu boşuna yazmadım. Beni şu yazınla ayart ettin gece gece.. Burada birisi daha var. Her yorumda "kardeşim abanmayı bırak" diyor.

Birincisi randoma girişmeden başlığı oku ve bir an önce göz doktoruna git çünkü sadece sosyallikden bahsetmemişim dimi? İkincisi terimlerle kafayı da bozmadım çünkü üniversite sınavına hazırlanırken şuanda yapamayacağım işlere bulaşmam ve de terimlerden banane? Şimdi diyeceksin ki ayrıntı vermedim. O şeyleri de boşu boşuna yazmadım. Beni şu yazınla ayart ettin gece gece.. Burada birisi daha var. Her yorumda "kardeşim abanmayı bırak" diyor.
Sana ne diyebilirim ki cidden üzüldüm haline.Yardımcı olmak amacıyla o kadar uğraşıp yazmışım.Sen ise attığım randoma takıp beni küçük düşürme çabalarına girmişsin.Sonra gelip sosyalleşemiyorum diyorsun.Sen ufacık bir randoma bile bu kadar öfke kusan yardımcı olmaya çalışan insanlara saygısızlık yapan kısaca bardağın boş tarafından bakan biri iken sencede bu durum normal değil mi ? :D

Sana ne diyebilirim ki cidden üzüldüm haline.Yardımcı olmak amacıyla o kadar uğraşıp yazmışım.Sen ise attığım randoma takıp beni küçük düşürme çabalarına girmişsin.Sonra gelip sosyalleşemiyorum diyorsun.Sen ufacık bir randoma bile bu kadar öfke kusan yardımcı olmaya çalışan insanlara saygısızlık yapan kısaca bardağın boş tarafından bakan biri iken sencede bu durum normal değil mi ? :D
Biliyor musun genelleme yapanlara bende üzülüyorum ve de olay sadece random değil.

Grupla yapılan hobiler edinebilirsin, sivil toplum kuruluşlarında yardımcı olabilirsin,bir işe girebilirsin özellikle garsonluk gibi insanlarla direkt ilişki içinde olabilecegin işler.Bunlari yaparsan sosyallesebilirsin insanlar da sosyal hayatında oturup sürekli mantıklı sohbet etmiyor genelde gündemde olan şeyleri konuşuyor gündemi takip edebilirsin.Spora başla bence vücudunda ki değişiklik özgüven kazandırır.Gercekten çok büyük iletişim problemin varsa yaşlı insanlarla konuşarak baslayabilirsin onlar genelde kırmaz gençleri.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8