Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Spor Salonuna Yazıldım

Merhaba. Spor salonuna gidiyorum yeniyim. Yağ oranım 23. 1. haftamda 450 gr yaktım ve 5x5 uyguluyordum. Lakin bu bir güç programıymış, kas geliştirme değil. Bana bilgili arkadaşlar antrenman programı önerirse, bazı tavsiyeler verirse sevinirim. Şu programı buldum, sizce nasıl?

Merhaba. Spor salonuna gidiyorum yeniyim. Yağ oranım 23. 1. haftamda 450 gr yaktım ve 5x5 uyguluyordum. Lakin bu bir güç programıymış, kas geliştirme değil. Bana bilgili arkadaşlar antrenman programı önerirse, bazı tavsiyeler verirse sevinirim. Şu programı buldum, sizce nasıl?
Hayırlı olsun ama benim bildiğim "en azından gittiğim" salonlarda kişiye göre kas yada kilo alıp vermek için çalışma programları veriyorlar diye biliyorum

Hayırlı olsun ama benim bildiğim "en azından gittiğim" salonlarda kişiye göre kas yada kilo alıp vermek için çalışma programları veriyorlar diye biliyorum
macfit’teki özel hocalar ücretli yapıyor maalesef

Yeni başladıysan zaten gücünü geliştirmelisin. Full body program en iyisi yeni başlayanlara. Sakın hamlık ağrılarından sonra vazgeçme.

Macfitteki hocalara program falan yazdırma hiçbir bilimsel dayanağı olmayan şeyler yazıyorlar.5x5 proramı başlangıç seviyesi için mükemmeldir.5-6 aydan önce sonuç bekleme dostum.Net gözle görülür değişim için 2 yıl spor yapmış olman gerek.

Texas Balkaya Method' u öneririm. YouTube'da uzun uzun açıklaması var olmadı sorabilirsin. 5x5'e göre daha fazla aksesuar egzersiz içeriyor ve bunlar da daha çabuk hacimlenmeni sağlıyor. Bizzat, denendi 👍

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8