Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Stil ile İlgili

Katılım
28 Kasım 2020
Mesajlar
78
Tepkime puanı
162
Yaş
22
Şehir
Kütahya
Stil ile İlgili

Forumda gördüğüm kadarıyla herkesin dikkat ettiği ve meraklı olduğu bir konu "stil". Stil denince de akla ilk gelen şeyler: giyim, kuşam ve genel görünüm oluyor. Bu yazımda bu konularda bildiklerimi sizlerle paylaşacağım, hadi başlayalım 😄

Birer erkek olarak iyi bir stile sahip olmamız gerekir, bunun içinde maskülen bir görünüşü tercih edebiliriz. Maskülen bir görünüş için baskın bir stile sahip olmak gerekir. Baskın bir stil karşınızdakine; ne istediğini bilen biri olduğunuzu, kendinizi ifade etmekten kaçınmadığınızı ve özgün olduğunuzu gösterir. Baskın bir stil için; ayırt edici görünmeniz, hareketlerinizde ve davranışlarınızda maskülen bir tarz benimsemeniz gerekir.

Elite bir görünümde olmalısınız. Buruşuk, paçoz veya zamanı geçmiş eski giysilerden uzak durmalısınız, hiçbirimiz birer rockstar veya Johnny Depp değiliz. Elit görünümde olmanız iletişim kurarken size yüksek bir sosyal statü verecektir. Bu aynı zamanda sizin varlıklı ve seçkin olduğunuzun da bir kanıtı niteliğini ve modadan az çok anladığınız anlamını taşır. Bu görünüm günlük ortamlarda; hoş bir saat, ucuz olmayan bir eşarp, güzel bir yüzük veya cebinizde taşıdığınız sıradan olmayan bir mendille bile sağlanabilir. Aga mendil ne alaka derseniz, bazılarınız bilir ki bazı dedelerimiz ceplerinde mendil taşırlar. Bu mendiller özeldir. Görünümleri albenilidir. İhtiyaç olduğunda ise karşınızdakine elit bir görünüm çizmek adına oldukça kullanışlıdır.

Geniş ve açık bir görünüme sahip olmalısınız, rahat olduğunuzu hissetmelisiniz. Demek istediğim şey kendi kendinizi sıkıştırmamalısınız, rahat ve kendine güvenen bir imaj çizmelisiniz. Aksi halde eciş bücüş bir görünüm takınmanız ve içinize kapalı olduğunuzu yansıtmanız potansiyel iletişimlere büyük ölçüde engel olacaktır. Rahat bir görünüm çizmek için; dik ve açık bir beden dili sergilemeniz gerekir, yüzünüz güleç olmalıdır. Bunlar karşınızdaki kişi için, enerji dolu olduğunuzun ve sosyal olarak iletişime açık olduğunuzun göstergesidir.

Temiz bir vücuda sahip olmalısınız. Demek istediğim; tıraş vaktinizi çok geçirmemeye özen göstermelisiniz, tırnaklarınıza, kokunuza ve saç stilinize aynı şekilde özen göstermelisiniz. Temizliğe önem vermezseniz geri kalan şeylere sahip olsanız bile bir moron gibi gözükürsünüz.

Görünümünüzde uyumlu olmalısınız; giydiğiniz şeylerin renk uyumuna ve aksesuar uyumuna dikkat etmelisiniz. Özellikle aksesuarda abartıya kaçmamalısınız, eğer bu konu hakkında pek bir zevkiniz yoksa bir-iki parça şey size yetecektir. Ayrıca bulunacağınız ortamda da görünüm olarak uyumlu olmanız, stil olarak uyumlu ve zevk sahibi olduğunuzu gösterir. Mesela; doğa gezisine kumaş pantolon giymemek, okula giderken rap yarışmasına katılacak gibi giyinmemek, ciddi bir ortama giderken veya randevuya giderken; kargo şort, eşofman, yazılı tişört, yırtık kot giymemek. Bunlar için: adaptasyon yeteneğinizi geliştirmelisiniz. Adaptasyon denilince; coğrafi, kültürel ve kişisel olmak üzere bir ayrım yapılabilir. Adapte olma gücünüz ne kadar yüksek olursa sosyal olarak o kadar güç sahibi olursunuz.

Alımlı olmalısınız. Alımlı olma bir kadının sizi isteme dürtüsüyle eşdeğerdir. Kadınlar birbirlerinin istediği şeyleri isterler. Stilinize kız arkadaşlarınızdan aldığınız eşyaları bir şekilde yedirebilirseniz ve bunu karşınızdaki de fark ederse; bu demek olur ki, siz tercih edilen bir erkeksiniz. Bunu çevrenizde güzel kadınlar tutarak ve onlarla arkadaşlık yaparak da sağlayabilirsiniz. Biraz feminen enerjinin stilinize bir zararı olmaz.

Çok yönlü olabilmelisiniz. Bundan kastım; karakterinizin bir taş gibi kıpırdamaz olması yerine, hayatta birçok şeye karşı hoşgörülü olabilmenizdir. Örneğin; kendinizi aşırı ciddiye almamayı bilmelisiniz. İnsanları çoğu zaman sizden soğutan şey kendinizi ve egonuzu gereksiz yere aşırı korumaya almanızdır. İngiltere kralı varisi değilsiniz. Yeri geldiğinde kendinizle ilgili çoğu konuda eğlenebildiğinizi gösterebilmeli ve ofansif olarak gocunmadığınızı ispatlamalısınız. Bazı durumlarda otantik olmayı becermelisiniz. Ağzınızdan çıkacak her şey tahmin edilemez olmalı. Ek olarak, hayatınızda sizden farklı düşünen ve ayrı zevklere sahip güzel insanlar olabilmeli ki stiliniz kısır kalmasın.

Benden bu kadar millet! Okuduğunuzu belli ederseniz sevinirim. Katılmadığınız veya eklemek istediğiniz bir şey varsa da yazabilirsiniz.


Ek: Zaman bulduğumda sizlerle; YouTube’da takip ettiğim, çeşitli konularda yararlı bulduğum kanalları paylaşacağım. Sağlıcakla kalın.
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst