Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

STRESTEN KURTULMANIN 30 YOLU

1- Günde en az 45 dakika gülün. 45 dakika gülmek, 45 dakika kültür-fizik yapmanın ya da koşmanın verdiği rahatlığa bedel.
2- Strese yol açan olayları not edin ve tekrarlanmasını önlemeye dikkat edin.
3- Sizi mutlu eden 10 olayı belirleyin ve her gün tekrarlamaya çalışın.
4- Resimle ya da farklı el sanatlarıyla uğraşın. Hobilerinize daha fazla vakit ayırın.
5- Günde 15 dakika mavi ya da menekşe renkli zeminlere bakın. Bu renkler insanı dinlendirir.
6- Sabahları aç kalmak stres yaratır; sıkı bir kahvaltı yapın.
7- Fırsat buldukça bol bol dans edin.
8- Masaj yaptırın.
9- Sıcak tuğla masajı strese karşı birebir. 10- Bol meyve yiyin.
11- Balık tüketin.
12- Stresli anınızda hemen keyifli bir yemeğe çıkın. Güzel bir yerde yemek moralinizi düzeltir.
13- Saç kestirmek de değişik görünmenin ve stresten kurtulmanın önemli yollarından biridir.
14- Her şeye 'evet' demeyin. Hayır demeyli öğrendiğiniz zaman rahat ettiğinizi hissedeceksiniz.
15- Sigara, alkol ve kahve içimini en aza indirin.
16- Flört edin.
17- Günde en az 30 dakika gözlerinizi kapatıp çok mutlu olduğunuzu düşünün.
18- Bilgisayar başına fazla zaman harcamayın.
19- Çıplak ayakla toprak zemin üzerinde yürüyün.
20- Ciğerlerinize bolca deniz havası çekin.
21- Günde en az 30 dakika tek başınıza yürüyün.
22- Yalnız kalmak mutluluğun önemli anahtarlarından biridir. Günde birkaç saat yalnız kalın.
23- Kulaklarınızı kapatıp kendi sesinizi dinleyin.
24- Arkadaşınızla küçük oyunlar oynayın, örneğin yastık kavgası yapın.
25- Karar vermeden önce birkaç kez düşünün.
26- Günde 20 dakika derin nefes alıp verin. Karından nefes almaya çalışın.
27- Seks hayatınızı geliştirin. Cinsel ilişkide bulunmamak stres yaratır.
28- Klasik müzik özellikle de Mozart dinleyin.
29- Güzellik kliniğini eğlenceli bir aktivite olabilir.
30- Saunaya girin ya da buhar banyosu yapın. Hamam stres atmada en iyi ilaçtır.

- Jan DEVLETOĞLU

Son düzenleme:
Bir şey de ben ekliyim; spor yapın. 10 yıldır farklı sporlarla uğraşıyorum ve spor artık benim hayatım olmuş durumda. Fiziksel olarak iyi görününce insanın ister istemez motivasyonu, morali yükseliyor. Ayrıca mutsuz musun moralin mi bozuk git salona tak kulaklığını müziğini aç ve bütün stresini ağırlıklara ver. Tek bir tekrar bile çıkartamayana kadar çalıştığında, kolundaki kanın dolaşımını hissettiğinde içinde oluşan huzuru ancak spor yapanlar anlar 😄 faydalı konu eline sağlık dostum

Bir şey de ben ekliyim; spor yapın. 10 yıldır farklı sporlarla uğraşıyorum ve spor artık benim hayatım olmuş durumda. Fiziksel olarak iyi görününce insanın ister istemez motivasyonu, morali yükseliyor. Ayrıca mutsuz musun moralin mi bozuk git salona tak kulaklığını müziğini aç ve bütün stresini ağırlıklara ver. Tek bir tekrar bile çıkartamayana kadar çalıştığında, kolundaki kanın dolaşımını hissettiğinde içinde oluşan huzuru ancak spor yapanlar anlar 😄 faydalı konu eline sağlık dostum
2 aydır doruklarıma kadar hissediyorul bro.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8