Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Stronglifts 5X5

Beyler aranızda hiç bu programı veya benzerlerini uygulayan oldu mu ? Memnun kaldınız mı ? Kuvvet ve kas gelişiminiz nasıl oldu ? Dün başladım ilk antrenman olduğu için ve 3 aydır salon kapalı olduğu için zorlamadım. BP 5X5 40 kg Squat 5x5 50 kg (Rack olmadığı için yerden alıp omzuma yüklüyorum bu yüzden ağır giremiyorum squata). Barbell Row yerine 4X8 50 kg pulldown yaptım. Asistan hareketler eklemeyi düşünüyorum.

Ben ilk başladığımda 3x12 yapıyordum bie yerden sonra ağırlıkların artmıyordu. Youtubeda bir video izledim 5x5 le güç kazanın sonra 3x12 lere dönersiniz diyordu. Ve oyle de oldu bench press ve squadım arttı. Kas kütlem de gayet arttı . Sonra salonlar kapandı bakalım şu pandemi bitsin devam edeceğiz. Sana da öneririm dostum gayet faydalı:)

Ben ilk başladığımda 3x12 yapıyordum bie yerden sonra ağırlıkların artmıyordu. Youtubeda bir video izledim 5x5 le güç kazanın sonra 3x12 lere dönersiniz diyordu. Ve oyle de oldu bench press ve squadım arttı. Kas kütlem de gayet arttı . Sonra salonlar kapandı bakalım şu pandemi bitsin devam edeceğiz. Sana da öneririm dostum gayet faydalı:)
Teşekkür ederim. ayrıca daha iyi yağ yakılıyor diyorlardı. Bileşik egzersizler+hiit ile yağ oranımı 15lere çekmek istiyorum. Bakalım ne olup bitecek. İlgi olursa günlük haline getirebilirim gelişimimi.

denedim kankam 1 ayda kilolarıma 30-40ekledim squat deadlift benchpress zorlaya zorlaya yalan yok , ağırlıklı barfiks şınav vbde yapardık bayağı güç artışım oldu 20-30kg takardık kemere Dene görüceksin faydasını

Kaslara çok farklı sinyaller verip olumlu faydası olan bir hareket. Yapmanı tavsiye ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8