Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

sürtünme ve cinsel hastalık

Atıyorum gittim ve HPV tanısı aldım, kanser etkisi olabilecek bi serotip olup olmadığı hemen anlaşılır mı?

Diyelim ki öyle, kanser etkisi olabilecek bi serotip ve kız arkadaşıma bulaştırdım. Kesinlikle kanser olacak diyebilir miyiz? Düzenli kontrole girmesi gerekir mi?

Pozitif çıktıktan sonra ömür boyu bunun vicdanıyla yaşamam gerekecek mi? Aşırı paniğim, sakinleştirebilecek mantıklı açıklamalar inanın çok iyi gelir. Forumu da ağlama duvarı gibi kullandım, kusuruma bakmayın...
Paniklemek sana hiçbir şey kazandırmayacak önce bi sakin ol. Kızı bilgilendir. Ayrılmış olsanız da ileride sorun yaratabileceğini anlat. O da kontrole gitsin. Erken tedaviyle hızlıca kurtulabilirsin. En yakın zamanda hastaneye git.

Hocam net olarak anlamak için soruyorum. Boşalmadan sürtünmek bile gebeliğe sebep olabiliyor mu? Yoksa sürtünürken boşalmayı mı kastettiniz? Birinci mantığıma yatmadı fakat net olarak bilmek için soruyorum.
Zevk suyunun vajinanın içine girmesiyle alakalı diye biliyorum, araştırmıştım ben de bu durumu biraz.

Hocam net olarak anlamak için soruyorum. Boşalmadan sürtünmek bile gebeliğe sebep olabiliyor mu? Yoksa sürtünürken boşalmayı mı kastettiniz? Birinci mantığıma yatmadı fakat net olarak bilmek için soruyorum.
Yani kadının dış genital organına boşaldığınızda tabii ki. Düşük de olsa risk mevcut.

Atıyorum gittim ve HPV tanısı aldım, kanser etkisi olabilecek bi serotip olup olmadığı hemen anlaşılır mı?

Diyelim ki öyle, kanser etkisi olabilecek bi serotip ve kız arkadaşıma bulaştırdım. Kesinlikle kanser olacak diyebilir miyiz? Düzenli kontrole girmesi gerekir mi?

Pozitif çıktıktan sonra ömür boyu bunun vicdanıyla yaşamam gerekecek mi? Aşırı paniğim, sakinleştirebilecek mantıklı açıklamalar inanın çok iyi gelir. Forumu da ağlama duvarı gibi kullandım, kusuruma bakmayın...
Anlaşılır mı bilmiyorum benim alanım değil, ama muhtemelen anlıyorlardır.

Kesin demek tıpta imkansız. Her sigara içen kanser olmuyorsa her hpvli de kanser olmaz.

Vicdan yapacak bir durum yok, yapsan ne değişecek? Bundan sonra dikkatli ol. HPV çoğu hastalığın yanında grip gibi kalır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8