Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tanrı ezikler içindir part 2

Güldürdün kardeş :)
Benim şahsi araştırmalarım, hadislerin %90 oranından bile fazlasının uydurma olduğudur.
Hadislerde kadınların aşağılandığını, erkeğe kölelik yapmasının helal olduğu felan doğrudur.

Doğru olduğuna canı gönülden inandığım ve dinimin tek kaynağı olan Kuran bana kadınlara öyle saçma sapan roller büründürmüyor. Her yerde eşitiz.

“... Eğer hanımlarınız arasında adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, sadece bir tane ile yetinin...” (Nisa, 4/3)
“Ne kadar isteseniz kadınlar arasında adaletli davramaya güç yetiremezsiniz.” (Nisa, 4/129)

Eğer bizler Allahın, dinin kaynağı olarak indirdiğin Kuran'a yönelseydik, kulaktan dolma bilgiler ile (bu kulaktan dolma, hadisler oluyor) islamı tanımasaydık dünya daha farklı bir yer olurdu.

Dinlerini parça parça edip hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara yapıp ettiklerini haber verecektir.
6-Enam Suresi 159

Mezhepleri ve hadisleri terk ettim. Benim Dinim İSLAM , MEZHEBİM VE KİTABIM DA KURAN!

Ben de böyle düşünüyorum. Hadislerde IŞID tamamen islama uygun, ama kur'ana ters.

Güldürdün kardeş :)
Benim şahsi araştırmalarım, hadislerin %90 oranından bile fazlasının uydurma olduğudur.
Hadislerde kadınların aşağılandığını, erkeğe kölelik yapmasının helal olduğu felan doğrudur.

Doğru olduğuna canı gönülden inandığım ve dinimin tek kaynağı olan Kuran bana kadınlara öyle saçma sapan roller büründürmüyor. Her yerde eşitiz.

“... Eğer hanımlarınız arasında adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, sadece bir tane ile yetinin...” (Nisa, 4/3)
“Ne kadar isteseniz kadınlar arasında adaletli davramaya güç yetiremezsiniz.” (Nisa, 4/129)

Eğer bizler Allahın, dinin kaynağı olarak indirdiğin Kuran'a yönelseydik, kulaktan dolma bilgiler ile (bu kulaktan dolma, hadisler oluyor) islamı tanımasaydık dünya daha farklı bir yer olurdu.

Dinlerini parça parça edip hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara yapıp ettiklerini haber verecektir.
6-Enam Suresi 159

Mezhepleri ve hadisleri terk ettim. Benim Dinim İSLAM , MEZHEBİM VE KİTABIM DA KURAN!
Kardeş dediğim şeyler kuran da yazıyor zaten yoksa yazmazdım sen güldürdün :) Kölelik-(Bakara: 177-221), (Nisa: 24-25-36-92), (Maide: 89), (Tevbe: 60), (Nahl: 71-75), (Muminun: 5-6), (Nur: 33-58), (Ahzab: 26-50-52-55), (Mucadele: 3), (Mearic: 29-30), (İnsan: 8 ), (Beled: 12-13), (Rum: 28) Düz dünya - (Hicr: 15), (Ra’d: 3), (Kaf: 7), (Gâşiye: 20), (Şems: 6), (Naziat: 30), (İnşikak: 3), (Bakara: 22), (Nede: 6-7), (Zariyat: 48) Kadınlar-(Nisa: 34) (Mearic: 30), (Nisa: 24-25), (Muminun: 6), (Nur: 33) Sperm in testiste oluşması - (Tarık: 7) bunlar birde çok küçük kısmı bunların mealine bakar mısın

:) Benim İslam, daha doğrusu Kuran inancım, Allahın Dünya hayatında bir garanti vermediğidir.
Herkes rahat yaşayacak diye bir kaide yok, herkes mutlu olacak yada herkes mutsuz olacak diye.
Dünyada bir düzen var. Eğer terazi eşitlenmez ise, dünyada bir yaşama amacı kalmaz. Kominizm akımını mı destekliyorsunuz bilmiyorum fakat eşitlik saçmalıktır. Dünya da herkes eşit haklara sahip olursa, en önemli duygularımızdan birisi olan merak ve hırs duygusunun yavaş yavaş köreleceğini düşünüyorum.
Rekabet bu dünyanın "Yakıtı".

Din konusunu tartışmak istemiyorum. Alıntı yapıp cevap vermez iseniz sevinirim. Teşekkürler.
Tamam bro tartışmayalım ama dediğine göre yine eşit değil ben çok daha şanslı oluyorum diğer dünyanın %90 ı bana göre çok daha şanssız sebepleri de onların orada doğmuş olmaları eşit olamaz herkes ama sonsuz bir hayat var sonunda

Islam parasi olan, zenginin malini koruyup kollayan; fakiri de zenginin imkanlarina oldukten sonra erisecegi vaadiyle kekleyen ezik dinidir.

Zenginlere de fakirler tarafindan yagmalanmamasi icin fakirin karnini doyurup 3 5 parca kiyafet almasini soyler baska da bisey yoktur.

Ayrica kendilerine elestiri getirenleri de ortadan kaldirip cihad etmenizi soyler ki baska hic bi dusunce olmasin; kimse sorgulamasin, uyanmasin ve sistem aynen devam etsin ki zengin refahina baksin, fakir hayal kursun ister...

Inanip inanmamak size kalmis zaten cennette vaadedilenler dunyada mevcut. Meyve ayetinde farkli bi meyve bile yok bahsedilen.. Hatta goruntusu ayni tadi farklidir yaziyor AHAHAHAHA.

Inanip inanmamak sizin tercihiniz...

Merhabalar öncelikle benim aklımı karıştıran başka bir konu da bebekken veya çocukken ölenlerin yani ergenliğe girmeden önce ölenlerin (bu kişilerin ölmesi önceden yazılmış ve zamanı gelince ne bir saniye ileri ne de bir saniye geri oynamaz tam zamanında can alınır) öldükten sonra sorgusuz sualsiz direk ebedi yaşamda cennete gitmeleri. Hepimiz bu imtihandayız herkesin bu dünyadaki imtihanının zorluk derecesi farklı. Peki ölen bebeklere gelelim şimdi yani ortada bir ruh var ve imtihana tabii tutumadan sen bu sınavı geçtin ebedi cennettesin demek ne kadar mantıklı geliyor sizlere. Yani bu şuna benzemiyor mu, sınıfta öğretmenin bir sınav yapmaya karar vermesi ve elindeki sınav kağıtlarını dağıtmaya başlaması ve sonda kalan bir öğrenciye gelince elindeki sınav kağıtlarının bittiğini görüp "tamam sen bu sınavı geçtin çıkabilirsin" demesiyle aynı şey değil mi? Bu dünya geçici öbür taraf sonsuz yani önemli olan öbür tarafta rahat etmek değil mi? Peki bebek yaşta ölenlerin ne torpili var da bu onlara verildi ama bize neden verilmedi? Madem sonsuz cenneti direk hak edecektim, Allahım neden benim canımı bebekken almadın da benim kardeşimin canını doğar doğmaz almışsın ve cennetine koymuşsun ben ne yaptım da beni kardeşim gibi direk cennetine kabul etmedin?

Son düzenleme:
Tanrı ezikler içindir değilde din ezikler içindir desek daha doğru olur çünkü evrenin kendisini de tanrı olarak görebiliriz belki

Merhabalar öncelikle benim aklımı karıştıran başka bir konu da bebekken veya çocukken ölenlerin yani ergenliğe girmeden önce ölenlerin (bu kişilerin ölmesi önceden yazılmış ve zamanı gelince ne bir saniye ileri ne de bir saniye geri oynamaz tam zamanında can alınır) öldükten sonra sorgusuz sualsiz direk ebedi yaşamda cennete gitmeleri. Hepimiz bu imtihandayız herkesin bu dünyadaki imtihanının zorluk derecesi farklı. Peki ölen bebeklere gelelim şimdi yani ortada bir ruh var ve imtihana tabii tutumadan sen bu sınavı geçtin ebedi cennettesin demek ne kadar mantıklı geliyor sizlere. Yani bu şuna benzemiyor mu, sınıfta öğretmenin bir sınav yapmaya karar vermesi ve elindeki sınav kağıtlarını dağıtmaya başlaması ve sonda kalan bir öğrenciye gelince elindeki sınav kağıtlarının bittiğini görüp "tamam sen bu sınavı geçtin çıkabilirsin" demesiyle aynı şey değil mi? Bu dünya geçici öbür taraf sonsuz yani önemli olan öbür tarafta rahat etmek değil mi? Peki bebek yaşta ölenlerin ne torpili var da bu onlara verildi ama bize neden verilmedi? Madem sonsuz cehennemi direk hak edecektim, Allahım neden benim canımı bebekken almadın da benim kardeşimin canını doğar doğmaz almışsın ve cennetine koymuşsun ben ne yaptım da beni kardeşim gibi direk cennetine kabul etmedin?
Dine rasyonal bir dolandiricilik sekli olarak bakarsan eger; cocugunu kaybeden ebeveynlere duygusal telkin yapildigini gorursun kardesim. Kendin cozmussun olayin bir kismini zaten gerisi sende.

Evet dostlarım iyi kötü birçok geri dönüş oldu bende kendimi daha iyi ifade ermek istedim. Öncelikle şunu belirteyim makarna ya da tapsanız bu forumda olmanız dostum olmanız için yeterlidir.

Eziktir sözcüğü çok önemsedi hakaret falan sayıldı biz burada defalarca tüm mavi haplılara ezik demedik mi? Kızlar için ağlıyanlara aptal damgası vurmadık mı? Hadi ama dostlarım bunları yaptık ve onları TRP ile tanıştırmak istedik. Bendeki durumu da farklı algılamayın.

Artık komumuza dönelim öncelikle tanrının varlığı-yokluğu hatta şuan elindeki telefonun yada baktığın bilgisayar ın da orada olduğunu kanıtlayamazsın bunu sadece eldeki verilerle(onları da kanıtlayamazsın) ifade etmeye çalışırsın. Ben de eldeki verilerle tanrı kavramını inceliyorum olay bu.

Dinler tarihi dostlarım benim için en büyük hazinelerden biridir bana çok şey kattı. İnsanların 150detik,azla guruplar halinde yaşamak için mitlere ihtiyaç duyuyordu (savaşta kimsenin birbirini tanımlamasına rağmet ortak bir amaç uğruna çalışması gibi).150 kişiden fazla guruplar halinde yaşayan insanların ilk ne zaman ortaya çıktığı bilgisi bize ilk inancın mitin varolduğu tarihi verir. Eldeki bilimsel verilere göre(tabı onlar da kanıtlanamaz tıpkı tanrının varlığı-yokluğu gibi : D) ilk mitler ağaç geyik vs üstünden yapılıyordu bir avcı toplayıcı kabile bir avı ağaç sayesinde(dalların avın yolunu kesmesi mesela)yakaladılar ise ağaç kutsaldı yada kırmızı kuyruklu bir tilkiyi izleyerek bir mağranın çıkışına ulaştılarsa kırmızı tilkiler kutsal sayılabiliyordu. Bakın neyi farketik ilk dinlerde tanrı dahi yok. Zamanlar gelişen mitler şamanizm gibi inanışları ortaya çıkardı(şamanizmde de tanrı yoktur iyi ruhlar kötü ruhlar vardır) derken evrenin nasıl var olduğunu açıklamasını kafasında bulamayan kişiler yavaş yavaş mitlere eklemeler yaptı ve semavi dinlerimiz hayırlı olsun.

Biraz da etik ahlak ve dinin kurallarından vs bahsedelim. Öncelikle dostlarım bu hayatta doğru ve yanlış yoktur nasıl mı? Adam öldürmek kötüdür ama bunu savaşta yaparsan başarı madalyası alırsın. Aslına bakarsanız güçsüzleri korumak iyidir değil mi? Hayır değildir genleri kirletirsin ve güçsüzlüğe alışmasını yardıma muhtaçlığa alışmasını sağlarsın. Yani dostlarım iyi ve kötü bulunduğu ortam zaman şarta göre değişir. Hristiyanlık bundan 2000yıl öncesinin perspektifinde isa ve çevresinde kabul gören doğrulardı tıpkı diğer semavi dinler gibi.
Bu kuralların bile doğru olmayışı kendi perspektifine hitap edişi(bkz: islamda kadın ve modern kadın )beni dinden uzaklaştırmaya yetmiştir.

Birde neden kopamadığımıza değinelim bence bunun uç nedeni var
1. Si dünyayı tanırken(2-7) bize işlenmiş olması bu dönemde işlenen bilgiler kalıcıdır yanlış da olsa yıkılması zordur.

2. Si din seni konfor alanına sokar düşünsel olarak. Öldükten sonra ne olacağını sana söyler nerden geldiğini sana söyler. Sana ruh der bilinç gibi karmaşık şeyleri düşünmekten kurtarır. Ve senin beynini konfor alanına çeker.

3. Sü bence inkar edilse de insanlar o üstlerine gelecek olan toplum baskısından korkuyorlar.

Gerkler acı değildir gerçekler belirsizdir üste yazdığım her şeyi benim için kurulmuş bir similasyonda programlanmış NPClere anlatıyor olabilirim bilim o bu vs hiçbir şey bilinmezliğini üstesinden gelemez.

Ama bu bizim düşünüp ,tartışıp, yiyip içip ,zevk alıp eylenmemize mani değildir.

Bu arada son bir tavsiye inançlı dostlarım birçoğunuzun inancına göre bu forum ve gittiğiniz yol doğru değil inanacaksanız tam inanın ve hayatınızı ona göre yaşayın.

İyi forumlar dostlar...

(Üstteki metindeki her şey şahsi görüş ve düşüncelerimdir her zaman reddelebilir yerine çok daha iyileri konulabilir şeylerdir ve kesinlikle genelgeçer değildir)
Çok güzel bir yazi size birseyler yapmanizi ve size bunlar karsiliginda bir sey verecegini vaad eden her kimse sizi kolelestirmekten baska bir sey yapmaz.
Bakiniz dinler devlet ogretmenler politikacilar patronlar tuccarlar borsacilar size ogutler yagdiranlar ve sizin hakkinizda karar verenler yani hayatinizi bilincli ve en dogru mutlu sekilde yasamaya odaklanin.

Tanrı ezikler içindir değilde din ezikler içindir desek daha doğru olur çünkü evrenin kendisini de tanrı olarak görebiliriz belki
Ezikler için kavramı tabi ki yanlış ama Tanrı'nın ortaya çıkış sebebi insanların korkusudur çünkü eninde sonunda ölecekler ve eskiden yaşam çok daha kısaydı bari ölmelerinin bir amacı olsun.

Ezikler için kavramı tabi ki yanlış ama Tanrı'nın ortaya çıkış sebebi insanların korkusudur çünkü eninde sonunda ölecekler ve eskiden yaşam çok daha kısaydı bari ölmelerinin bir amacı olsun.
Katılıyorum yok olmayı veya cennet diye bir yer olmamasını kabullenemiyorlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8